Yardım Volte sorunu

dnzmhr11

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Deniz
Cihazım
Pocophone f1
Konular
18
Ben hattı başka telefona takıp volte servisini açtım. Türk telekom kullanıcısıyım. Bizim operatörümüz desteklemiyor diyorlar. Poco f1 cihazımda rootsuz volte servisini nasıl açarım. Açan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

polata44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zafer
Cihazım
mi
Konular
4
B
Ben Turkcell kullanıyorum işlem şu şekilde oldu;
1-) Turkcell'in resmi olarak VOLTE desteklediği bir telefondan 2200'e HDSES yazarak önce hattımı VOLTE ve VOWIFI için aktif ettim
2-) Arama ekranında *#*#86583#*#* tuşlayarak (operatör kontrolünü devre dışı bıraktım)
3-) Ayarlar / SIM Kartlar & Mobil Ağlar / (SIM seçimi) ekranından "VOLTE Etkinleştirildi" kısmını aktif hale getirdim.

Bunlar sonunda hem bildirim çubuğunda (bildirim çubuğunu aşağı çekince) VOLTE logosu belirdi hem de VOLTE destekleyen hatları aradığımda ekran HD logosu çıkmaya başladı.

Kontrol etmek için *#*#4636#*#* tuşlayıp ayarlara bakabilirsiniz, benimkini ekte gönderiyorum.
Ayrıca bu ekranda en altta bulunan ... 'ya tıklayıp IMS sorgulayabilirsin VOWIFI hariç diğerleri "Kullanılabiliyor" olmalı.

9.3.28 BETA ROM kullanıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende ROOT'suz 9.3.28 BETA ROM'da durum ekteki gibi.

Her şey aktif. Aynı zamanda IMS sorgulamasında da VOWIFI hariç hepsi kullanılabilir durumda. Hemen bir üstte ben kendi işlem sıramı yazdım ona da bir göz atın isterseniz.

Arkadaşlar konunun ROOT ile ilgisi yoktur, lütfen kafa karıştırmayalım. Ayrıca IMS ayarlarını elle girmenize de gerek yoktur. 9.3.28 BETA ROM'dayım, her şey çalışır durumda ekran görüntüsünü de, hangi yolla yaptığımı da paylaştım.
Bende de ayarlar görünüyor ama volte logosu ve çağı yönlendirme pasif görünüyor

Oyla:

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
1-) Turkcell'in resmi olarak VOLTE desteklediği bir telefondan 2200'e HDSES yazarak önce hattımı VOLTE ve VOWIFI için aktif ettim
2-) Arama ekranında *#*#86583#*#* tuşlayarak (operatör kontrolünü devre dışı bıraktım)
3-) Ayarlar / SIM Kartlar & Mobil Ağlar / (SIM seçimi) ekranından "VOLTE Etkinleştirildi" kısmını aktif hale getirdim.

Bunlar sonunda hem bildirim çubuğunda (bildirim çubuğunu aşağı çekince) VOLTE logosu belirdi hem de VOLTE destekleyen hatları aradığımda ekran HD logosu çıkmaya başladı.

Kontrol etmek için *#*#4636#*#* tuşlayıp ayarlara bakabilirsiniz, benimkini ekte gönderiyorum.
Ayrıca bu ekranda en altta bulunan ... 'ya tıklayıp IMS sorgulayabilirsin VOWIFI hariç diğerleri "Kullanılabiliyor" olmalı.

9.3.28 BETA ROM kullanıyorum

Bende ROOT'suz 9.3.28 BETA ROM'da durum ekteki gibi.

Her şey aktif. Aynı zamanda IMS sorgulamasında da VOWIFI hariç hepsi kullanılabilir durumda. Hemen bir üstte ben kendi işlem sıramı yazdım ona da bir göz atın isterseniz.

Arkadaşlar konunun ROOT ile ilgisi yoktur, lütfen kafa karıştırmayalım. Ayrıca IMS ayarlarını elle girmenize de gerek yoktur. 9.3.28 BETA ROM'dayım, her şey çalışır durumda ekran görüntüsünü de, hangi yolla yaptığımı da paylaştım.

Beta Rom destekliyor da olabilir, globaldeyim ben de.
Vodafone için yeniden deniyeceğim ama

Oyla:

LovePoL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
pocophone f1
Konular
0

Ancak bir çok kişiyi aradığımda karşı tarafın sanki telefonu meşgul imiş gibi gösteriyor. *#*#86583#*#* tekrar yapıp kapattığımda ise meşgul yazan kişilere ulaşıp görüşebiliyorum.
10.2.3.0 stable sürüm var ne yapmam gerekiyor acaba.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2019-04-05 at 11.14.43.jpeg
    WhatsApp Image 2019-04-05 at 11.14.43.jpeg
    81,1 KB · Görüntüleme: 28
  • WhatsApp Image 2019-04-05 at 11.16.47.jpeg
    WhatsApp Image 2019-04-05 at 11.16.47.jpeg
    52,7 KB · Görüntüleme: 28
  • WhatsApp Image 2019-04-05 at 11.16.48.jpeg
    WhatsApp Image 2019-04-05 at 11.16.48.jpeg
    66,5 KB · Görüntüleme: 24
Oyla:

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61

Ancak bir çok kişiyi aradığımda karşı tarafın sanki telefonu meşgul imiş gibi gösteriyor. *#*#86583#*#* tekrar yapıp kapattığımda ise meşgul yazan kişilere ulaşıp görüşebiliyorum.
10.2.3.0 stable sürüm var ne yapmam gerekiyor acaba.

Sende de bana olan olmuş, açık değil aslında. Ama öyle görünüyor.

Oyla:
Üst Alt