Soru Vodafone Volte

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Arkadaşlar hattım Vodafone taşımadan önce Türk Telekom da Volte özelliğini aktif etmek için kod girdikten sonra mobil ağlar ayarlar kısmında Volte açma kapama geliyordu benimde Rdm7 yenisini alınca kodu girmedim Vodafone geçince müşteri hizmetlerinden açmalarıni istedim ekranın üst kısmında Volte yazısı var ekran görüntüsünde gördüğünüz üzere fakat Xiaomi nin Volte özelliğini aktif etmek için girilmesi gereken kodu girmedim ve ayarlar kısmında 4.5 g yazıyor bir önceki cihazımda da aynen 4.5 g yazıyordu fakat kodu girince 4.5 yerine Volte yazısı geliyordu sorum şu şuan ben kodu girmedigim halde Volte yazısı çıkıyor ama ayarlar kısmında Volte açma kapatma kısmı çıkmadığı için telefonda aktifmidir yoksa sadece Vodafone olarak mı aktif yani kodu girmedim girmeme gerek var mı

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Ben dün Turkcell i aradım cihazınız desteklememekte açamıyorum hata veriyor dedi. :(

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sim kartınızı Samsung, iphone, lg, vestel, gm gibi telefonların birine takın, hdses yazıp 2200 a gönderin. Aktifleşme mesajı gelince sim kartı kendi telefonunuza takın.

Oyla:

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Ben kodu girdim halen mobil ayarlar kısmında 4.5 g açma kapama yazıyor Volte olarak yazmıyor neden acaba diseble yazdığı halde kodu girince halen 4.5 g olarak duruyor duruyor ayarlar kısmında ama üst kısımda Volte yazısı var

Oyla:

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Ben kodu girdim halen mobil ayarlar kısmında 4.5 g açma kapama yazıyor Volte olarak yazmıyor neden acaba diseble yazdığı halde kodu girince halen 4.5 g olarak duruyor duruyor ayarlar kısmında ama üst kısımda Volte yazısı var

Bu ekranda volte ayarları yok,muhtemelen kodu girmenizi bekliyor. Mi a1'i olan Vodafone'lu bir arkadaşımın voltesini aktif etmiştim.

Oyla:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Neden kodu girmiyorsunuz girin deneyin ne olabilir ki?
Zaten VoLTE işi için karşıdaki kişi ile aynı operatör ve karışıdaki kişinin VoLTE özelliği aktif olması gerekli yani zor iş.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Zaten VoLTE işi için karşıdaki kişi ile aynı operatör ve karışıdaki kişinin VoLTE özelliği aktif olması gerekli yani zor iş.
Hayır değil. Galiba başka bir özellik ile karıştırdınız. Volte 4G ağları üzerinden çağrı gönderip almanızı sağlayan servistir. Karşı tarafın ağ bağlantısı ile ilgili değildir. Aşağıya eklediğim ekran görüntüsünde de görebileceğiniz üzere karşıdaki kişinin 4G, 3G ağlarını kullanması gibi zorunluluk yoktur hatta sabit hatlarla bile Volte üzerinden görüşebilirsiniz.

Oyla:

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
hocam kodu girdigim halde 4.5 g yazıyor

Oyla:

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Onunla bir ilgisi yokki sadece VoLTE yazıp yazmaması gerekiyor.
Üst bildirim yerinde Volte yazıyor onda sorun yok fakat önceden kodu girince ayarlar sim kart ve mobil kısmına girince orda Volte açma kapama seçeneği gelirdi o gelmedi demek istediğim o

Oyla:
Üst Alt