Vodafone Vodafone Evde İnternet Rezaleti

mmdhpan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Memduh
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Merhaba Arkadaşlar,
Mi tv Box aldım yenilerde evimdede Vodafone Evde internet kullanıyorum.
Biliyorsunuz TV box kullanınca hem bağlantının hızlanması hemde AKK düşmemeniz gerek.
Onun için vodafone'u arayıp Hızımı ve 50 GB kotamı yükseltmek istediğimi söyledim.
Ama evimin altyapısının uygun olmadığını söylediler.
Kablo net ve Superonline'ı aradım ve altyapımın hızlı internete uygun olup olmadıgını sordum ikiside uygun oldugunu söyledi.
Vodafone'a yaa altyapımı düzeltin yada aboneliğimi iptal edin dediğimde ise 420 tl cayma bedeli istiyorlar.
Ben caymak değil hızlı internet istiyorum.
Ama bu hizmetide sağlamıyorlar.
Bu gibi durumda yapmam gereken nedir?
Başına böyle bir durum gelen var mıdır?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Sanırım superonline farklı oparatörden geçince onlar bu cayma bedelini karşılıyordu bir sorun isterseniz.

TheByALeX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Not 4X
Meslek
PLC Mekanik Bakım
Konular
25
Merhaba Arkadaşlar,
Biliyorsunuz TV box kullanınca hem bağlantının hızlanması hemde AKK düşmemeniz gerek.
Onun için vodafone'u arayıp Hızımı ve 50 GB kotamı yükseltmek istediğimi söyledim.
Kablo net ve Superonline'ı aradım ve altyapımın hızlı internete uygun olup olmadıgını sordum ikiside uygun oldugunu söyledi.
Vodafone'a yaa altyapımı düzeltin yada aboneliğimi iptal edin dediğimde ise 420 tl cayma bedeli istiyorlar.
Superonline ve Türk Telekomu arayıp alt yapınız"in desteklediğini teyit ettirin.
Yaptığınız görüşmeleri kayıt altına alın

Ardından Vodafone şirketini arayın desteklemediğini teyit ettirin. Konuşmaların kayıt altına alin. Vodafone müşteri hizmetleri ile görüşürken farklı müşteri hizmetleri ile görüşün ve bütün konuşmalarınizi kayıt edin
( Xiaomi"de bu özellik mevcut )
Görüştükten sonra adamlara, siz türk telekomum alt yapısını kullanıyorsunuz. Türk Telekom alt yapının desteklediğini ama siz desteklemediğini söylüyorsunuz diyin.
Savcılığa gideceğinizi söyleyin durumu anlatın baktınız anlamıyorlar elinizdeki kanıtlar ile tüketici mahkemesine gidin durumu anlatın.

Elinizde desteklediğine dair belge olursa işiniz kolaylaşır ve 420 TL ödemekten kurtulursunuz

Herzaman söylemişimdir Vodafone pişmanlıktir
Hakkınızı yedirmeyin şirketlerin sizleri sömürmesine izin vermeyin.

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
türknet de düşünebilirsiniz 24 ay sözleşme vs yok sınırsız akk akn vs benzeri kısıtlamalar da yok şu anda 65 tl deneyin ben kullanıyorum sorun yok

UlnX

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 6
Konular
0
türknet de düşünebilirsiniz 24 ay sözleşme vs yok sınırsız akk akn vs benzeri kısıtlamalar da yok şu anda 65 tl deneyin ben kullanıyorum sorun yok

aynen! senelerce ttnet çilesi çektikten sonra türknete geçtim yaklaşık 1 senedir kullanıyorum.. türknet altyapısı varsa 100mb/s kadar hızı var.. desteklemyorsa bile 35mb/s civarı (bizimki öyle) AKK diye bişey yok.. geçenlerde baktım 500gb kullanmışız 1 ayda.. beğenmezsen taahhüt, cayma bedeli vs yok.. oyunlarda ms iyi..

yani kullandığından bi şekilde kurtul ve bunu dene derim :)

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
1 ay deneyip kapattırabilirsin denemeye değer begenirsen sürekli kullanırsın beğenmezsen hiçbir sorun yok bildiğim kadarıyla ücreti de geri veriyorlar

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
bende fibere gecmek istemistim gecememistim. yil olmus 2018 yenibosnada hala fiber yok:)

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Merhaba Arkadaşlar,
Buna benzer bir durum başıma geldi hattım 10 mbps destekliyordu bunu modem arayuzunden görebiliyorum ama Vodafone akn olsun olmasın 4 mbps vermeye devam ediyordu sözleşme bitti geçiş yaptım turknet e

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

FenerBahce

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dervis ATES
Cihazım
Mi note 2
Konular
3
Merhaba Arkadaşlar,

Arkadasım oncelıkle ben de ev de ıptv box kullananlardanım. donma problemı her ınterner hızında olur. %100 saglıklı olmuyor genelde şifreli yayınlar. hız ve kota konusunda sana kesınlıkle turknetı onerırım. 65 tl ye sınırsız akn, evın destekledıgı maksımum hız 100mbıt e kadar (sıtesınden adres detaylarını gırerek ne kadar hız alabılecegını gorursun) ve taathütsüz yanı dıledıgın zaman kapatabılırsın. ekstra sahıp oldugun modemın ozelıklerını bılmıyorum ama vdsl 2 veya adsl2 ozellıklı olması lazım, onun ıcınde turknetın sattıgı asus ac51 modem var. şahane ötesi. + ucretsız 1ay ınternet hızmetınden faydalanmak ıstersen bana ulasabılırsın.

kolozi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
iyi
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Vodafone bu güne kadar görüp göreceğim en adi ve en rezil firma onlara elini versen gövdeni komple ister ve kurtulmak çok zor
Ben 93 tl lik bir sabit fiyat paket kulanıyordum ne olduysa birden 151 gelmeye başladı defalarca aradım inceleniyor gerekeni yapacağız dediler ama nafile arkasından 3 fatura daha aynı fiyat
Sonunda isyan ettim paketi değiştirdim 72 TL den tek kuruş fazla gelmez dediler faturalarımda sözde incelenmesi sürüyor
paketin ilk faturası 72 yerine 88 geldi bir sonraki ay 81 geldi resmen soyuyorlar
bu arada sürekli arıyorum söylüyorum ama boş karşımdakiler resmen robot anlıyan ilgilenen yok
tam bu sırada bir sabah baktımki internetim hiç yok aradım arıza dediler port dediler en geç 72 saat içinde gerken yapılacak dediler
Hazır çalışan internet 12 Gün açılmadı ben isyanlardayım tabi hergün bir kaç defa arayıp sinir boşalması yapıyorum ama boş hiç bir işe yaramıyor
sonunda bir sabah kalkıp iptal dilekçesi filan gönderdim veiptal ettirdim
aynı gün turktelekom dan müracaat yaptım ertesi gün internet bağlandı
Şimdi 45 gündür iptal edilmiş ondan evelde 12 gün kapalı arızalı olan internete fatura geliyor
Vodafone hırsızdır
Vodafone Soyguncudur
Vodafoneden uzak durun naletlidir
Vodafone cem uzanındı bundan dolayı naletli
Vodafone dağda değil ovada şehirde hırsızlık yapıyor
Düşünün her bir aboneye 5 TL benimkiler 60 TL fazladan günderdi
Burakam nereye varır varın siz karar verin
Sizlerden Ricam ben çok defa konuyu twiter de açtım eğer destek verirseniz
Bir TAG açalım
#VodafonedenUzakDur
#VodafoneHırsız
Gibi taglarla saldıralım bu konuya destek verenler toplanıp twiter de tag açıp gerkeni yapalım
[doublepost=1525764635,1525764278][/doublepost]Arkadaşlar bu konuyu güncel tutatalım gerekirse twiter da tag açalım ve onlara azda olsa tokat atalım
VE ev internetini kulananlar diğer alternatiflere bakabilirler

Üst Alt