Soru Vivo nasıl bir marka sizce?

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
Arkadaşlar vivo nasıl bir marka sizce hangi özelliği ile öne çıkan bir marka kamerası nasıldır?

V29 5G biraz araştırdım kamerası baya iyi diyorlar.

Not: almayacam sadece merak ettim sorayım dedim.

Bu sorum sizlere aynı para ikiside hemen hemen alacak olsanız, Redmi note 13 pro 5G mi alırdınız yoksa Vivo v29 5G mi?

Hangisi kamerada daha iyidir?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Vivo özellikle cihazlarının donanımını kullanma konusunda yazılım açısından avantajlı. Elbette yazılımının kendi içinde artısı ve eksisi vardır ancak özellikle kamera konusunda yazılımı iyidir. Ancak buna kıyasla f/p cihazları yok çok fazla. Genellikle alternatif cihazların donanımı daha iyi oluyor.

V29 5G donanım olarak da fena değil ama işlemcisi bir tık eski.

Fiyat segmentinde kamera için S23 FE, işlemcide X6 Pro alınır.

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
Vivo özellikle cihazlarının donanımını kullanma konusunda yazılım açısından avantajlı. Elbette yazılımının kendi içinde artısı ve eksisi vardır ancak özellikle kamera konusunda yazılımı iyidir. Ancak buna kıyasla f/p cihazları yok çok fazla. Genellikle alternatif cihazların donanımı daha iyi oluyor.

V29 5G donanım olarak da fena değil ama işlemcisi bir tık eski.

Fiyat segmentinde kamera için S23 FE, işlemcide X6 Pro alınır.
Yani V29 5G kamera iyi ama işlemci eski doğru mu?

O zaman oyundan ziyade günlük kullanım için daha iyi bir seçenek

Peki note 13 pro 5G ile kıyaslarsak hangisi kamerada daha iyi olur

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Yani V29 5G kamera iyi ama işlemci eski doğru mu?

O zaman oyundan ziyade günlük kullanım için daha iyi bir seçenek

Peki note 13 pro 5G ile kıyaslarsak hangisi kamerada daha iyi olur
İkisini de yan yana denemek lazım hocam. 13 Pro 5G çok yeni bir cihaz olduğu için bir şey diyemiyorum. Ama Vivo'nun daha iyi olma ihtimali yüksek.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Kamera olarak cihazlar artık birbirinin aynısı sadece çok ufak ton farkları oluyor. Segment belirliyor herşeyi
markaların birbirinden farkı tasarım arayüz yazılımsal özellikler artık

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Diğer arkadaşlarında ayrı ayrı belirttiği gibi, teknik olarak birbirlerinden çok farklı değiller. Bu nedenle daha bilindik ve güncel olan Redmi yi tercih ederdim.

Ancak konuda bahsi geçen iki telefonu kamera konusunda kıyaslarsak öyle dikkate değer bir fark olmayacaktır. Ancak bazı kullanım durumların da Note 13 Pro daki 200mpx kamera bir kaç avantaj sağlayabilir. Çok küçükte olsa pixel gruplama sayesinden vivo dan daha büyük pixellere sahiptir. Düşük ışıkta teknik olarak avantaj sağlaması gerekir.(gözle görülür bir fark yaratmaz)

Bir diğer avantaj, örneğin telefoto kamerası olmayan cihazınızda 200mpx çözünürlükte fotoğraf çekebildiğiniz için. Gün ışığında çekilen 200mpx fotoğrafları 4x kırpma yaptığınızda, 4x dijital zoom olmadan yakınlaştırılmış 12mpx bir fotoğraf elde edebilirsiniz. Böylece cihazınızda sanki bir telefoto lens varmış gibi olur. Optik yakınlaştırmanız olmasada Samsung'un da dediği gibi "Optik kalitede yakınlaştırmanız olur."

Ek olarak; Vivo markası; Oneplus, oppo, realme gibi markalarında çerçevesini oluşturan aynı şirket çatısı altındadırlar. Ancak her markanın kendine has bir tarzı ve amacı vardır.

Son düzenleme:

heisenberg.8

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tuncay
Cihazım
Redminote10pro
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Arkadaşlar vivo nasıl bir marka sizce hangi özelliği ile öne çıkan bir marka kamerası nasıldır?

V29 5G biraz araştırdım kamerası baya iyi diyorlar.

Not: almayacam sadece merak ettim sorayım dedim.

Bu sorum sizlere aynı para ikiside hemen hemen alacak olsanız, Redmi note 13 pro 5G mi alırdınız yoksa Vivo v29 5G mi?

Hangisi kamerada daha iyidir?
kamera için soruyorsan bence redmi note 13 pro 5 G daha iyi ama canın keyfin nasıl isterse öyle yap

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116
kamera için soruyorsan bence redmi note 13 pro 5 G daha iyi ama canın keyfin nasıl isterse öyle yap
Başlıkta belirttim almayacam param yok kaldı ki note 11 pro plus daha Ekim'de aldım suyu çıkana kadar kullanacam sadece merak ettim teşekkürler yorum için 👍🤝

Logan8877

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cumhur
Cihazım
Note 10 pro
Konular
116

Bide son sorumu sorayım note 13 pro 5G ve 4G arasında kamera farkı var mı yoksa kamera yönünden ikiside aynı mı?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Bide son sorumu sorayım note 13 pro 5G ve 4G arasında kamera farkı var mı yoksa kamera yönünden ikiside aynı mı?
İki cihazın da kameraları aynı ancak işlemcileri farklı olduğu için görüntü işleme birimleri de farklı. Aynı konumdan çekilen fotoğraflarda bile fark olacaktır (5G modeli daha iyi çeker yüksek ihtimalle).

Üst Alt