Mod Viper4Android'i Android Q'ya Yükleme Rehberi

xalper97x

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
.
Konular
37
ViPER4Android'i Android 10 Q'ya Yükleme Adımları
  1. En son ViPER4Android v2.7.1.0 APK'sını .
  2. İndirilen APK'yı bir dosya yöneticisi uygulaması kullanarak Android 10 cihazınıza yükleyin.
  3. 'ViPER4Android' uygulamasını başlatın, ancak sürücüleri şu anda yüklemeyin.
  4. 'Magisk Manager'ı açın ve uygulamanın' İndirilenler 'bölümüne gidin.
  5. “Ses Değiştirme Kütüphanesi” modülünü bulup bulun ve yanındaki indirme simgesine basın.
  6. Modülü cihazınıza kurmak için 'KUR' düğmesine dokunun.
  7. Magisk modül yükleyicisi sizden yeniden başlatmanızı ister ancak telefonunuzu yeniden başlatmaz.
  8. Şimdi ViPER4Android uygulamasına geri dönün, gerekli V4A sürücülerini kurmak için “Tamam” a dokunun.
  9. İstendiğinde uygulamaya SU izinleri verin.
  10. Sürücüler yüklendikten sonra aygıt otomatik olarak yeniden başlatılır.
  11. Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra, 'Magisk Manager' → 'Modüller'e gidin ve devre dışı bırakmak için' Audio modification Library işaretini kaldırın.
  12. Şimdi ViPER4Android'e geri dönün, sürücü kurulum işlemini tekrarlayın ve cihazın yeniden başlatılmasına izin verin.
  13. Cihaz önyüklendikten sonra ViPER4Android uygulamasını başlatın. Eğer sürücüler doğru bir şekilde kurulmuşsa, işiniz bitti demektir! Değilse, yalnızca adımları izleyin.
  14. 'Magisk Manager' → 'Modüller'e gidin ve' Audio modification Library modülünü yeniden etkinleştirin.
  15. ViPER4Android uygulamasını açın, istendiğinde sürücüleri yükleyin ve cihazın yeniden başlatılmasına izin verin.
  16. Ek bilgi olarak SeLinux Modunu değiştirmek gerektiğini duydum ama çökmemesi için yapmadım.

awkwa8899

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
mi9t
Konular
3
  2. İndirilen APK'yı bir dosya yöneticisi uygulaması kullanarak Android 10 cihazınıza yükleyin.
  5. “Ses Değiştirme Kütüphanesi” modülünü bulup bulun ve yanındaki indirme simgesine basın.
  7. Magisk modül yükleyicisi sizden yeniden başlatmanızı ister ancak telefonunuzu yeniden başlatmaz.
  8. Şimdi ViPER4Android uygulamasına geri dönün, gerekli V4A sürücülerini kurmak için “Tamam” a dokunun.
  11. Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra, 'Magisk Manager' → 'Modüller'e gidin ve devre dışı bırakmak için' Audio modification Library işaretini kaldırın.
  12. Şimdi ViPER4Android'e geri dönün, sürücü kurulum işlemini tekrarlayın ve cihazın yeniden başlatılmasına izin verin.
  13. Cihaz önyüklendikten sonra ViPER4Android uygulamasını başlatın. Eğer sürücüler doğru bir şekilde kurulmuşsa, işiniz bitti demektir! Değilse, yalnızca adımları izleyin.
  14. 'Magisk Manager' → 'Modüller'e gidin ve' Audio modification Library modülünü yeniden etkinleştirin.
  15. ViPER4Android uygulamasını açın, istendiğinde sürücüleri yükleyin ve cihazın yeniden başlatılmasına izin verin.
  16. Ek bilgi olarak SeLinux Modunu değiştirmek gerektiğini duydum ama çökmemesi için yapmadım.
Mi9t işe yaramadı maalesef

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Şu anki rom'da benim cihazımda da çalışmadı. Diğerinde çalışmıştı.
Bu tür sorunlar için çözüm arıyorum ikincil güncellemeyi bulduğum zaman paylaşacağım.
Twrp üzerinde dosya yöneticisne girip, adb /data /modüles klasöründe viper4android içerisine girip, postfs datash dosyasını silip tekrar deneyin, bazen ilk seferde silinmeye biliyor bir kaç defa denemeniz gerekeblir.

awkwa8899

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ali
Cihazım
mi9t
Konular
3
Şu anki rom'da benim cihazımda da çalışmadı. Diğerinde çalışmıştı.
Bu tür sorunlar için çözüm arıyorum ikincil güncellemeyi bulduğum zaman paylaşacağım.
Zor bela dolby yüklemeyi başardım ama kesinlikle tavsiye etmem. Hiç zaman kaybetmeyin bunlarla en iyisi bence google playstoredeki equalizer fx programı

xalper97x

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
.
Konular
37
Twrp üzerinde dosya yöneticisne girip, adb /data /modüles klasöründe viper4android içerisine girip, postfs datash dosyasını silip tekrar deneyin, bazen ilk seferde silinmeye biliyor bir kaç defa denemeniz gerekeblir.
post fs data sh silmeme rağmen çalışmıyor hey allahım.......
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yöntem buldum.
1- Audio modification library kurun (magisk)
- Etkinleştirip reboot yapın.
2- Açılınca etkinleştirmeyi kapatın devre dışı olsun.
3- Magiskten viper4androidi kurun direk audio modification library
Etkin değil ve yüklenmişken.
4- viper4androidi açıp sürücüyü yükleyin.
- Audio modification library etkin değilken kuracak
5- Reboottan sonra sürücü hatası verecek audio mod etkinleştirip sürücüyü kurun
6-reboot.
Bende çalıştı :D

En iyi viper4 ayarı da bence budur. (Earpod kullanıyorum)

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-03-14-19-59-35-865_com.pittvandewitt.viperfx.jpg
    Screenshot_2020-03-14-19-59-35-865_com.pittvandewitt.viperfx.jpg
    290,1 KB · Görüntüleme: 121
Son düzenleme:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yöntem buldum.
1- Audio modification library kurun (magisk)
- Etkinleştirip reboot yapın.
2- Açılınca etkinleştirmeyi kapatın devre dışı olsun.
3- Magiskten viper4androidi kurun direk audio modification library
Etkin değil ve yüklenmişken.
4- viper4androidi açıp sürücüyü yükleyin.
- Audio modification library etkin değilken kuracak
5- Reboottan sonra sürücü hatası verecek audio mod etkinleştirip sürücüyü kurun
6-reboot.
Bende çalıştı :D

En iyi viper4 ayarı da bence budur. (Earpod kullanıyorum)
Hocam ben size daha kolayını söyleyeyim, Android Q kullanmaya başladığımdan beri bu şekilde kuruyorum ve hiç sorun yaşamadım.

Öncelikle cihaza Selinux mod Changer uygulamasını kurun, uygulamaya root izni verin ve permissive olarak ayarlayın, daha sonra Audio Modification Library kurun, cihazı yeniden başaltın. Magiskten Wiper indirip kurup, sonrasında sürücüleri yükleyin, cihaz yeniden başlarken hızlı davranıp twrp ye girin, modüllerden wiper içinden post fs data sh silin cihazı yeniden başatın, hepsi bu kadar. :)

xalper97x

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
.
Konular
37
Hocam ben size daha kolayını söyleyeyim, Android Q kullanmaya başladığımdan beri bu şekilde kuruyorum ve hiç sorun yaşamadım.

Öncelikle cihaza Selinux mod Changer uygulamasını kurun, uygulamaya root izni verin ve permissive olarak ayarlayın, daha sonra Audio Modification Library kurun, cihazı yeniden başaltın. Magiskten Wiper indirip kurup, sonrasında sürücüleri yükleyin, cihaz yeniden başlarken hızlı davranıp twrp ye girin, modüllerden wiper içinden post fs data sh silin cihazı yeniden başatın, hepsi bu kadar. :)
Evet sistem selinux modunu kodlardan komple kapattım. enforcing, permissive falan değil devre dışı. şu an sistemde her türlü değişikliği yapıp okuma yazma izinlerinin tamamını veriyorum 0777 geliştirmeye açık ve viper'da çalışmakta yazdığım yöntem ile..

bayramavci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
Pocophone F1
Konular
32
Bu ViPER4Android e Sağ-Sol ses dengeleme ayarı var mı , varsa hangi ayardan yapacağız ?

Hasqi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasqi
Cihazım
Redmi note 7
Konular
18
Oos yukledim ancak depolama izini veremedigim icin ses dosyalarini kullanamiyorum izin vermek icin bi cozum var mi ?

Üst Alt