Yardım Video ya da 48mp fotoğraf çekerken oluşan siyah şeritler normal mi 4.mesajda video var

habib723

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habib
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
Arkadaşlar bir ricam olacak telefonu yeni aldım ancak şu videoda görülen hareketli şeritler normal mi fotoğraf çekerken de böyle oluyor foto da çekildikten çıkmıyor ama video da belirgin şekilde gözüküyor.... Bu normal mi yardımcı olun lütfen...
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

habib723

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habib
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
Dısarda video cek birde ışığın cok oldugu bir yerde ışık az oldugundan dolayıda yapabilir.
Gün ışığında belli olmuyor ustam. Onu denemiştim.

Oyla:

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Benzer sorunla daha önceki telefonum Asus zenfone 2 laserde yaşadım. Yanlış hatırlamıyorsam Asus bu konuyla alakalı olarak ışığın dalga boyundan kaynaklı diye garip bir açıklama yapmıştı. Şimdiki telefonum note 8de de benzer sorunu yaşadım. Titreşim önlemeyi 50 yaparak düzelttim ancak bazen WhatsApp üzerinden resim çekerken yaşıyorum bu sorunu
Hocam sağolun bilgi aktarımınız için. Kamera stock ayarında 50 hz (Avrupa) olarak ayarlı geliyor zaten cihazlar. Bir çok modelde, özellikle MIUI 11 den sonra oluştu bu sorun. Yazılımdan sebep olduğu kanaatindeyim. Güncelleme ile düzeltilir diye umuyoruz. :/

Oyla:

habib723

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habib
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
Titreşim önleme bende 60hz. Şimdi otomatiğe aldım yarın test ederim bakalım aynı oluyor mu...

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Titreşim önlemeyi 50 yaparak genel olarak düzeltebilirsiniz. Fakat bu durum biraz elektrik şebekesine bağlı. Evlerimizde dalgalı akım kullanırız yani elektrik siz farketmesenizde saniyede 50 defa yön değiştirir. Biraz daha anlaşılır bir tabirle 50 defa kesilir ve gelir. Fakat şekebe her zaman stabil olmadığı için dalgalanmalarda farklılık olabilir. Siz kamera ayarınızı 50 dahi yapsanız bazen elektrik şebekesine bağlı olarak bu dalgalanmalar görünecektir. Bu telefonun bir kusuru değil aslında, sadece bizim kendi gözümüzle göremediğimiz bir şeyi bize gösteriyor. Tabi bazı modeller bunu tespit edip kendini otomatik ayarlıyor fakat hepsinde stabil çalışmıyor malesef.
Doğru akımla çalışan ışıklandırmalarda bu durum yaşanmaz. Örneğin pil yada iyi bir adaptöre sahip led aydınlatmalarında böyle bir durum yoktur.

Oyla:

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86
Bu sorun ortamdaki aydınlatma frekansının telefonunuzun çekim frekanslıyla çakıştığı için oluyor, flicker diyoruz biz buna, türkçe terimiyle ışık titremesi. Akkor flaman ampüller, floresan lambalarda daha çok ortaya çıkar, belirttiğim ışık kaynakları dışında çekim yaparsanız sorun olmayacaktır, yine de bu durumu azaltmak için cihazınızın ayarlar kısmında titreşim önleme seçeneklerinde 50hz yada otomatik modda seçili olduğundan emin olun.

Oyla:
Üst Alt