Yardım Video izlerken ekran kararması

aslixiaomimi6

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Sinirliayna
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Merhaba,
3 gün önce Mi6'ya gelen küçük güncelleme sonrasında herhangi bir yerde (Facebook, Instagram, Youtube, Chrome, vs) video izlerken 3 saniye sonra ekran parlaklığı kendiliğinden en düşüğe düşüyor. Kararıyor ve ekrana yeniden dokunmadan açılmıyor. Telefonda video izleyemiyorum, 3 saniyede bir ekrana dokunmam gerekiyor.

Çözümü bilen, aynı sorunu yaşayan var mıdır?

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Diver

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
1
Merhaba,
3 gün önce Mi6'ya gelen küçük güncelleme sonrasında herhangi bir yerde (Facebook, Instagram, Youtube, Chrome, vs) video izlerken 3 saniye sonra ekran parlaklığı kendiliğinden en düşüğe düşüyor. Kararıyor ve ekrana yeniden dokunmadan açılmıyor. Telefonda video izleyemiyorum, 3 saniyede bir ekrana dokunmam gerekiyor.

Çözümü bilen, aynı sorunu yaşayan var mıdır?

Sent from my MI 6 using Tapatalk
Merhabalar aynı sorun bende de mi8'de oluşmuştu. Ben tahmin ederek çözdüm. Cepten Tvye YANSITMA ile bağlantı kurulduktan sonra bağlantı cepten tamamen kapatılmazsa tüm videolarda ve oyunlarda ekran kararması oluşuyor. Ayarlar bölümden EKRAN PAYLAŞIMI bölümünden mavi tıkı kapatıp tekrar deneyin. kolay gelsin

Oyla:

Diver

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
xiaomi mi8
Konular
1
Merhabalar Arkadaşlar!
Az önce cepten yanıt yazmıştım ama sanırım gitmemiş. Tekrar yazayım belki yardımım olur.
Video izlerken veya oyun oynarken ekranın kararma sorunu benim Mi8'imde de olmuştu. Ben tahmin ederek sorunun kaynağını bularak çözmüştüm.
Eğer Telefonunuzun ekranını; BAĞLANTI-PAYLAŞIM> YANSIT ile TV'nizde açarsanız. Daha sonra CEP-TV bağlantısını kesseniz bile XİAOMİ telefonlarının YANSITMA özelliği takılı kalabiliyor ve telefon görüntünün yansıttığı TV ekranında görüntüleneceğine ayarlı olduğu için VİDEO izlerken veya OYUN oynarken kendi ekranını beklemeye alıyor.
ÇÖZÜM: AYARLAR > BAĞLANTI PAYLAŞIM> YANSITMA ve KABLOSUZ EKRAN mavi tıklarını kapatmanızdır. Artık telefonunuz asıl görünteyicinin kendisi olduğunu farkedecek ve VİDEO - OYUNLARDA ekran kararması olmayacaktır.

Oyla:

Ozgutozkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgü Özkan
Cihazım
Note 9
Konular
0
Sağolasın ayarlardan birşeyler yapamadım. Yansıtın izinlerini iptal ettim ve telefonu yeniden başlattım düzeldi.

Oyla:

KarbonatErol

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkan
Cihazım
ROG Phone 6 pro
Meslek
Yazılım Mühendisi