Soru Video çekimi için rom önerisi?

Apoly

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
MI 9T Pro
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
27
Merhabalar

Ufak çaplı bir YouTube kanalım var, Videoları Mi 9T Pro ile çekiyorum.

Video çekerken, çekim süresi olsun, pil performansı v.b. özelliklerde en iyi performansı veren rom hangisidir.

Bütün tavsiyeleriniz benim için çok önemlidir, şimdiden teşekkürler.

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
İşlediğiniz konuları bilmiyorum. Romların kameraya pek hatta hiç etkisi olmaz. Kamera programı onemlidir. Gerçi telefonla video çekilir çekilmesinede o titremeler ani hareketler ekrandan yansıyan telefonu tutan masum köylü görüntüsü :) hiç profesyonelce gelmiyor. O görüntü titremeleri insanı huzursuz ediyor. Özellikle telefon mikrifonu bir kamera mikrofonu olarak tasarlanmadığından seslerde herbat.
Küçük bir dijital fotoğraf Makinesi ve bir minik bir tripod ile daha iyi çekimler yapılır.
olur, bazı romlarda kamera video ayarları farklı geliyor 60fps gibi

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Pil performansı vs bilmem ama pixel rom + gcam

Oyla:

Apoly

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
MI 9T Pro
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
27
İşlediğiniz konuları bilmiyorum. Romların kameraya pek hatta hiç etkisi olmaz. Kamera programı onemlidir. Gerçi telefonla video çekilir çekilmesinede o titremeler ani hareketler ekrandan yansıyan telefonu tutan masum köylü görüntüsü :) hiç profesyonelce gelmiyor. O görüntü titremeleri insanı huzursuz ediyor. Özellikle telefon mikrifonu bir kamera mikrofonu olarak tasarlanmadığından seslerde herbat.
Küçük bir dijital fotoğraf Makinesi ve bir minik bir tripod ile daha iyi çekimler yapılır.

DJI Osmo Gumball + Harici mikrofon kullanıyorum hocam, yoksa diğer türlü çekmek zaten mümkün değil.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Pil performansı vs bilmem ama pixel rom + gcam
Mevcut kullandığım sistem bu zaten hocam daha iyisi yok sanırım. Pixel çok güzel ama parmak izine direk ulaşamamak ve bir kaç eksiği var miui arayüzüne alıştığım için zorlanıyorum.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
DJI Osmo Gumball + Harici mikrofon kullanıyorum hocam, yoksa diğer türlü çekmek zaten mümkün değil.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mevcut kullandığım sistem bu zaten hocam daha iyisi yok sanırım. Pixel çok güzel ama parmak izine direk ulaşamamak ve bir kaç eksiği var miui arayüzüne alıştığım için zorlanıyorum.

Aslında MIUI rom kullanmak istiyorsanız romu değişip yine gcamle çekim yapabilirsiniz. Gcam söyleme sebebim de bazı apklarda bitrate değerini yükseltebiliyoruz. Bu arada aklıma gelmişken Filmic pro uygulamasını deneyebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama gimballer için entegre çalışıyor. Full sürümü Google'dan APK olarak indirip deneyin derim.

Oyla:
Üst Alt