Çözüldü Verge Lite Türkçe Karakter Çözümü

onur383838

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi mi 8 lit
Konular
1
Merhaba arkadaşlar,

Verge Lite türkçe karakterlerin ? şeklinde gözükmesi sorununa bir çözüm buldum.

xda-developers sayfasında @Sakis25 adlı bir kullanıcı verge lite saatlerde yunanca karakterleri için bir çalışma yapmış.

İki de şöyle faydalı link bırakmış sağolsun.

Bende biraz inceledim ve bu karakterleri png formatında Mili_***.ft adlarında bir font dosyasına eklemek gerekiyormuş.
Bu arkadaşımızın editlemiş olduğu Mili_pyh.ft adlı font dosyasına python scripti ile unpack işlemi yaptım.
Birde ne göreyim, içerisinde türkçe karakterler de var :D

Neyse fazla uzatmayacağım, sonuç olarak bu arkadaşın paylaştığı font dosyası bizim için de kullanılmaya uygun.
Direk arkadaşın paylaştığı o iki font dosyasını paylaşıyorum;

Normal Boyut:

Büyük Boyut:

İki font dosyası oluşturmuş, normal ve büyük şeklinde. Ben normal olanını yükledim güzel duruyor. Görüntülerini en alta paylaşırım.

Nasıl yükleneceğini anlatayım;

1- İstediğiniz font boyutundaki dosyayı indirin, ismini Mili_pyh.ft yapın (Önemliymiş) ve telefonunuza atın.
2- Telefonunuza Notify & Fitness for Amazfit uygulamasını yükleyin ve açın.
3- Sırasıyla 'sağ üstten "Ayarlar icon u" -> "Araçlar" -> "Amazfit ürün bilgisini güncelleyin" yapın
4- "Dosya seçin" i tıklayın ve Mili_pyh.ft dosyasını seçin.
5- Uyarıları kabul edip yüklemeyi başlatın.

5-10 dk arası sürebilir. Yükleme bittiğinde türkçe karakterleriniz gelmiş olacaktır.

Uyarı! : Oluşabilecek olumsuzluklardan kendiniz sorumlusunuzdur.

Görüntüler:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekli dosyalar

• Mili_pyh.ft.zip
    5 MB · Görüntüleme: 308
Çözüm
Bugün nihayet saati çöküntüden kurtardım. Başına gelen olursa diye yazayım yardımım dokunsun istedim. Eğer bir sebepten önceki postta attığım gibi bir ekranla başbaşa kalırsanız yapmanız gereken aslında çok basit. Verge lite Verge ya da diğer saatler gibi tam akıllı olmadığından pc ile bir bağlantı kuramıyorsunuz. Tek yapmanız gereken tuşuna basılı tutarken şarja takmak. Şarj yuvası tuşa basmaya engel olduğundan ben kürdan yardımıyla çözdüm. Saati şarj yuvasına oturtun, kürdanı tuş boşluğuna sokun. Basmaya başladığınız anda usb'yi PC'ye bağlayın ve tuşu bırakmayın. Saatin çökmeden önceki arayüzü karşınıza gelecek. O ekrandayken Menüde Settings>System>Factory Reset yaparak saati sıfırlayın. Mifit ile eşleştirerek eşleştirme sorununu...

Onore

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Mi band 4
Konular
0
Bugün nihayet saati çöküntüden kurtardım. Başına gelen olursa diye yazayım yardımım dokunsun istedim. Eğer bir sebepten önceki postta attığım gibi bir ekranla başbaşa kalırsanız yapmanız gereken aslında çok basit. Verge lite Verge ya da diğer saatler gibi tam akıllı olmadığından pc ile bir bağlantı kuramıyorsunuz. Tek yapmanız gereken tuşuna basılı tutarken şarja takmak. Şarj yuvası tuşa basmaya engel olduğundan ben kürdan yardımıyla çözdüm. Saati şarj yuvasına oturtun, kürdanı tuş boşluğuna sokun. Basmaya başladığınız anda usb'yi PC'ye bağlayın ve tuşu bırakmayın. Saatin çökmeden önceki arayüzü karşınıza gelecek. O ekrandayken Menüde Settings>System>Factory Reset yaparak saati sıfırlayın. Mifit ile eşleştirerek eşleştirme sorununu çözeceksiniz. Maalesef bu çözümü tesadüfen deneyerek öğrendim. XDA dahil hiçbir yerde çözümü yok.

Oyla: Çözüm

Aykut4141

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aykut
Cihazım
iPhone 6s
Konular
0
ios için uygulamayı bulamadım. Nasıl yaparım bu işi.

hocam ıos için hangi uygulamayı indirmem lazım

Son düzenleme:
Oyla:

denizkarayali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Deniz
Cihazım
RedmiNote6Pro
Konular
1
Çok teşekkür ederim,bu soru işareti olayı yüzünden neredeyse saati satacaktım. Tekrar teşekkürler:)

Oyla:

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
77
Arkadaşlar merhaba bende bu saati almayı düşünüyorum fakat şuanda Türkçe dil desteği geldimi acaba ?

Oyla:

VergeLiteAnkara

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cuneyt
Cihazım
verge lite
Konular
0
Hocam Allah razı olsun, sorun çözüldü. clap~~
Bugün iş yerindeyken telefonda AmazFaces programı ile watchface yükleyeyim dedim.
Güncelleme sonunda aynı sizin bahsettiğiniz sorunlar oluştu.
Bakmadığım yer kalmadı ama hiçbir yerde bulamadım.
Dediğiniz gibi şarja takıp kürdan ile düğmeye basınca bir anda düzeldi.
Çok teşekkürler.

Oyla:

crazycloud

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
asd
Cihazım
asd
Konular
0
Merhaba arkadaşlar,

Verge Lite türkçe karakterlerin ? şeklinde gözükmesi sorununa bir çözüm buldum.

xda-developers sayfasında @Sakis25 adlı bir kullanıcı verge lite saatlerde yunanca karakterleri için bir çalışma yapmış.

İki de şöyle faydalı link bırakmış sağolsun.

Bende biraz inceledim ve bu karakterleri png formatında Mili_***.ft adlarında bir font dosyasına eklemek gerekiyormuş.
Bu arkadaşımızın editlemiş olduğu Mili_pyh.ft adlı font dosyasına python scripti ile unpack işlemi yaptım.
Birde ne göreyim, içerisinde türkçe karakterler de var :D

Neyse fazla uzatmayacağım, sonuç olarak bu arkadaşın paylaştığı font dosyası bizim için de kullanılmaya uygun.
Direk arkadaşın paylaştığı o iki font dosyasını paylaşıyorum;

Normal Boyut:

Büyük Boyut:

İki font dosyası oluşturmuş, normal ve büyük şeklinde. Ben normal olanını yükledim güzel duruyor. Görüntülerini en alta paylaşırım.

Nasıl yükleneceğini anlatayım;

1- İstediğiniz font boyutundaki dosyayı indirin, ismini Mili_pyh.ft yapın (Önemliymiş) ve telefonunuza atın.
2- Telefonunuza Notify & Fitness for Amazfit uygulamasını yükleyin ve açın.
3- Sırasıyla 'sağ üstten "Ayarlar icon u" -> "Araçlar" -> "Amazfit ürün bilgisini güncelleyin" yapın
4- "Dosya seçin" i tıklayın ve Mili_pyh.ft dosyasını seçin.
5- Uyarıları kabul edip yüklemeyi başlatın.

5-10 dk arası sürebilir. Yükleme bittiğinde türkçe karakterleriniz gelmiş olacaktır.

Uyarı! : Oluşabilecek olumsuzluklardan kendiniz sorumlusunuzdur.

Görüntüler:

ben yükledim ama herhangi bideğişiklik olmadı ne yapmam gerek başka

Oyla:
Üst Alt