Çözüldü Varsayılan Uygulamalar MIUI 14

reflu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asaf
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 14.0.3 Kararlı
Telefon Modeli
Poco X5 Pro 5G
Bootloader Kilidi
Kapalı
MIUI 14 yüklü Poco X5 Pro 5G cihazımda galeri için farklı bir uygulama kullanıyordum ama varsayılan video oynatıcı birden bire kafasına göre değişti. Şimdi farklı olan uygulamayı silmeme rağmen videoları varsayılan Galeri uygulamasından oynatamıyorum. Ayarlarda falan eskiden varsayılan uygulamalar diye bir bölüm vardı. Şimdi onu da kaldırmışlar. Bilen eden varsa yardımını bekliyorum

Çözüm
Evet malesefki galeri uygulamasında video oynatma özelliği yok. Fakat mi video kullanışlı olmadığı için bende aynı şekilde kaldırdım. Mi media görüntüleyici uygulamasını keşfettim. Galeri ile senkronize çalışıyor linki deneyin bence

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Merhaba,

MIUI 14'e güncellediğinizde varsayılan uygulamalar konusunda bazı değişiklikler olmuş olabilir. Varsayılan uygulamalarınızı değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Ayarlar uygulamasını açın.
2. Uygulamalar sekmesine gidin.
3. Varsayılan uygulamaları seçin.
4. Burada videolar için varsayılan uygulamayı değiştirebilirsiniz.

Eğer bu yöntemle varsayılan uygulamanızı değiştiremiyorsanız, bir önceki varsayılan uygulamanızı yeniden yükleyip tekrar deneyin. Varsayılan uygulamaları değiştiremiyorsanız, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ancak, bu işlem tüm verilerinizi siler, bu yüzden önce yedekleme yapmanız önerilir.

Umarım sorununuzu çözmenize yardımcı olabilirim.

Oyla:

reflu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asaf
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,

MIUI 14'e güncellediğinizde varsayılan uygulamalar konusunda bazı değişiklikler olmuş olabilir. Varsayılan uygulamalarınızı değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

3. Varsayılan uygulamaları seçin.
4. Burada videolar için varsayılan uygulamayı değiştirebilirsiniz.

Eğer bu yöntemle varsayılan uygulamanızı değiştiremiyorsanız, bir önceki varsayılan uygulamanızı yeniden yükleyip tekrar deneyin. Varsayılan uygulamaları değiştiremiyorsanız, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ancak, bu işlem tüm verilerinizi siler, bu yüzden önce yedekleme yapmanız önerilir.

Umarım sorununuzu çözmenize yardımcı olabilirim.
Ayarlardaki uygulamalar sekmesinde "varsayılan uygulamalar" diye bir seçenek yok.

Ekli dosyalar

• signal-2023-03-23-184117.jpeg
    signal-2023-03-23-184117.jpeg
    74,6 KB · Görüntüleme: 5
Oyla:

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Ayarlardaki uygulamalar sekmesinde "varsayılan uygulamalar" diye bir seçenek yok.
Özür dilerim, yanlış bilgi vermiş olabilirim. MIUI 14'te varsayılan uygulama seçeneklerinde bazı değişiklikler olduğundan, yapılandırma düzeniniz cihazınıza veya MIUI sürümünüze göre farklı olabilir.

Varsayılan uygulamaları değiştirmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

3. Yüklü uygulamaları görmek için "Tüm Uygulamalar" seçeneğine dokunun.
4. Kullanmak istediğiniz uygulamayı seçin ve ardından "Açılabilirler" kısmına dokunun.
5. Varsayılan uygulama seçeneklerinin listelendiği bir menü açılacaktır. Burada, seçmek istediğiniz uygulamayı seçin.

Eğer bu yöntemle varsayılan uygulamanızı değiştiremezseniz, video uygulamanızın ayarlarına giderek, yeniden varsayılan uygulama yapma seçeneği olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Oyla:

reflu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asaf
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Konular
4
Özür dilerim, yanlış bilgi vermiş olabilirim. MIUI 14'te varsayılan uygulama seçeneklerinde bazı değişiklikler olduğundan, yapılandırma düzeniniz cihazınıza veya MIUI sürümünüze göre farklı olabilir.

Varsayılan uygulamaları değiştirmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

3. Yüklü uygulamaları görmek için "Tüm Uygulamalar" seçeneğine dokunun.
4. Kullanmak istediğiniz uygulamayı seçin ve ardından "Açılabilirler" kısmına dokunun.
5. Varsayılan uygulama seçeneklerinin listelendiği bir menü açılacaktır. Burada, seçmek istediğiniz uygulamayı seçin.

Eğer bu yöntemle varsayılan uygulamanızı değiştiremezseniz, video uygulamanızın ayarlarına giderek, yeniden varsayılan uygulama yapma seçeneği olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
İşe yaramadı. Varsayılan galeri uygulaması videoları çalıştırmıyor

Oyla:

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
İşe yaramadı. Varsayılan galeri uygulaması videoları çalıştırmıyor
Üzgünüm, önceki önerilerim işe yaramamış. Varsayılan galeri uygulamasının videoları açmaması, bazı nedenlerden ötürü gerçekleşebilir. Aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

1. Telefonunuzu yeniden başlatın. Bu, sistem hatalarının ve geçici bileşen eksikliklerinin çözülmesine yardımcı olabilir.

2. Google Play Store'dan farklı bir video oynatıcı uygulaması indirin. Bu uygulamaların birçoğu, videoların açılmasındaki farklı formatlara destek sağlamaktadır.

3. Telefonunuzdaki galeri uygulamasını güncelleyin. Bu, uygulamanın video oynatma sorunlarını gidermesine yardımcı olabilir.

4. Üçüncü taraf bir dosya yöneticisi uygulamasını kullanarak videoyu açmayı deneyin.

5. Cihazınızın güvenli modda kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Güvenli modda cihazınızın sadece önemli sistem uygulamaları çalışır ve bu sayede sorunun kaynağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

6. Son olarak, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayarak tüm verileri silip yeniden yükleme yapmayı deneyebilirsiniz.

Bunlar deneyebileceğiniz yöntemler arasındadır, umarım sorununuzu çözmenize yardımcı olurlar.

Oyla:

hallocan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Note 11 ProPlus
Konular
11
Hoxam varsayılan uygulamalar sekmesi, ayarlar >uygulamalar>uygulamaları yönet içinde sağ üstteki 3 noktaya bastığınızda göreceksiniz. Oradan değiştirebilirsiniz

Oyla:

reflu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asaf
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Konular
4
Hoxam varsayılan uygulamalar sekmesi, ayarlar >uygulamalar>uygulamaları yönet içinde sağ üstteki 3 noktaya bastığınızda göreceksiniz. Oradan değiştirebilirsiniz
Onu sonradan keşfettim evet. Ama varsayılan uygulamalar ayarında video oynatıcı sekmesine tıkladığımda içi boştu, seçilecek bir uygulama gözükmüyordu. Sorunun kaynağı da Mi Video uygulamasını ADB shell ile pm uninstall --user0 koduyla kaldırmış olmammış. Onu geri yükleyince sorun ortadan kalktı. Ayrıca Dosya Yöneticisi uygulamasını da 3. parti kullanıyordum, onu da geri yükledim. Sonra kontrol ettim bu iki uygulama varsayılan ayarında belirdi. Ama telefonun Galeri uygulamasının tek başına video oynatma özelliği sağlayamıyor olması çok üzücü gerçekten.

Oyla:

hallocan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halit
Cihazım
Note 11 ProPlus
Konular
11
Evet malesefki galeri uygulamasında video oynatma özelliği yok. Fakat mi video kullanışlı olmadığı için bende aynı şekilde kaldırdım. Mi media görüntüleyici uygulamasını keşfettim. Galeri ile senkronize çalışıyor linki deneyin bence

Oyla: Çözüm

reflu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asaf
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Konular
4
Bu çok iyi oldu. Çok teşekkür ederim 🙂

Oyla:
Üst Alt