Yardım v12.1.1.1rfdidxm yükleme sorunu

Mustifali679

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
3
TWRP üzerinden efs yedeğini geri yüklediğinizde imei geri gelir. Zaten efs yedeğini o yüzden alıyorsunuz ya, gitmesi durumunda geri getirmek için :)

Aşağıda hangi durumlarda silinip silinmeyeceğini görebilirsiniz. Sevgiler.

İlgili konu linki İmei silinen ve silinmeyen haller

Imei Silinmeyen durumlar:

- TWRP üzerinden Magisk yüklü olsun yada olmasın yapılan her türlü işlem (wipe, format data, persist, kernel atma vs...)
- Mi Flash üzerinden Global Rom yükleme.
- TWRP yada Orange Fox üzerinden Global yada Custom farketmez tüm rom yükleme işlemleri.
- Rootlu yada Rootsuz cihazlarda repair işlemi sonrası OTA ile yada Twrp ile yapılan güncellemeler.

Imei SİLİNEN durumlar:

- Cihazda stock recovery varsa, ayarlar kısmından "Fabrika Ayarlarına Dön" seçeneği ile sistem sıfırlama. (Hard Reset) Custom Romlarda (Eu Rom yada Mi Room gibi) bu seçenek Twrp'ye yönlendirerek yapıldığından Imei zarar görmez.
- Mi Flash, Cmd yada Unlock Tool ile yapılan BL Kilidi açma işlemleri.
- TWRP yüklü değilken ses açma ve power butonuyla girilen Xiaomi'nin kendi stock recovery modunda "Wipe Data" seçeneği ile wipe yapılması.
Çok teşekkür ederim.

nasty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
note 10
Konular
3
Gerekli yedeklemeleri yaptıktan sonra aşağıdaki sayfada bulunan "fastboot rom" dosyasını indirip, kurulum rehberindeki adımları uygulayarak sorunsuz ve temiz bir şekilde yükleme yapabilirsiniz. Bu vb. kararlı romları, twrp yerine miflash ile yüklemeniz daha sağlıklı olacaktır. Bilginize.

Çok teşekkürler. Twrp yi root yapmak için kullanıyordum. Magisk yükleyebilmek için. Onun için beklemek lazım galiba.

Üst Alt