Yardım v12.1.1.1rfdidxm yükleme sorunu

Mustifali679

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
3
mrb iyi forumlar telefonumda v12.0.2 endonezya rom yüklü idi v12.1.1.1 rom u twrp üzerinden kurdum magisk de kurdum sonrasında telefon açılmıyor reboot system dediğimde twrp menüsü açılıyor sürekli telefonu nasılkurtarabilrim

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
TWRP üzerinden temiz kurulum yapınız.

aevrenm

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
42
mrb iyi forumlar telefonumda v12.0.2 endonezya rom yüklü idi v12.1.1.1 rom u twrp üzerinden kurdum magisk de kurdum sonrasında telefon açılmıyor reboot system dediğimde twrp menüsü açılıyor sürekli telefonu nasılkurtarabilrim
Yeniden rom yukleyin. İlk format data yapip sonra 4 wipe yapim. installden romu kurun reboot diyin

Mustifali679

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
3
Dediğiniz gibi yaptım teşekkür ederim ilginize

Mustifali679

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
3

nasty

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
selçuk
Cihazım
note 10
Konular
3
Bu sürüm için tüm twrp lerde sorun var. Dosyalar şifreli görünüyor. Android 11 için olanını da denedim. Ancak sonuç aynı. Yenisini bekleyeceğiz artık.

4kado

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Gerekli yedeklemeleri yaptıktan sonra aşağıdaki sayfada bulunan "fastboot rom" dosyasını indirip, kurulum rehberindeki adımları uygulayarak sorunsuz ve temiz bir şekilde yükleme yapabilirsiniz. Bu vb. kararlı romları, twrp yerine miflash ile yüklemeniz daha sağlıklı olacaktır. Bilginize.

Mustifali679

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
3
Gerekli yedeklemeleri yaptıktan sonra aşağıdaki sayfada bulunan "fastboot rom" dosyasını indirip, kurulum rehberindeki adımları uygulayarak sorunsuz ve temiz bir şekilde yükleme yapabilirsiniz. Bu vb. kararlı romları, twrp yerine miflash ile yüklemeniz daha sağlıklı olacaktır. Bilginize.

Hocam peki fastboot rom u yukledikten sonra tekrar twrp kurup efs yedeğini flashlasam IMEI geri gelir mi telefonda IMEI repair var fa

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Hocam peki fastboot rom u yukledikten sonra tekrar twrp kurup efs yedeğini flashlasam IMEI geri gelir mi telefonda IMEI repair var fa

TWRP üzerinden efs yedeğini geri yüklediğinizde imei geri gelir. Zaten efs yedeğini o yüzden alıyorsunuz ya, gitmesi durumunda geri getirmek için :)

Aşağıda hangi durumlarda silinip silinmeyeceğini görebilirsiniz. Sevgiler.

İlgili konu linki İmei silinen ve silinmeyen haller

Imei Silinmeyen durumlar:

- TWRP üzerinden Magisk yüklü olsun yada olmasın yapılan her türlü işlem (wipe, format data, persist, kernel atma vs...)
- Mi Flash üzerinden Global Rom yükleme.
- TWRP yada Orange Fox üzerinden Global yada Custom farketmez tüm rom yükleme işlemleri.
- Rootlu yada Rootsuz cihazlarda repair işlemi sonrası OTA ile yada Twrp ile yapılan güncellemeler.

Imei SİLİNEN durumlar:

- Cihazda stock recovery varsa, ayarlar kısmından "Fabrika Ayarlarına Dön" seçeneği ile sistem sıfırlama. (Hard Reset) Custom Romlarda (Eu Rom yada Mi Room gibi) bu seçenek Twrp'ye yönlendirerek yapıldığından Imei zarar görmez.
- Mi Flash, Cmd yada Unlock Tool ile yapılan BL Kilidi açma işlemleri.
- TWRP yüklü değilken ses açma ve power butonuyla girilen Xiaomi'nin kendi stock recovery modunda "Wipe Data" seçeneği ile wipe yapılması.

Üst Alt