Yardım Uzun Telefonlar İçin Bildirim Çözümü

mpsbirkan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Birkan
Cihazım
xiaomi 11t
Konular
22
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui 13
Telefon Modeli
11t
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar selam.

Ekran boyutu uzun olan telefonlarda miui sürümlerinde sol ya da sag üstten bildirimi çekip görmek işkence olabiliyor. Bunun için yazılımsal ne gibi çözümler mevcut? Paylaşırsanız sevinirim.

Yani ekranin ortasından bildirimi görmek gibi ya da kisa başka bir hareketle görmek gibi çözümler var mı?

Exfat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Lenovo P2
Konular
0
Arkadaşlar selam.

Ekran boyutu uzun olan telefonlarda miui sürümlerinde sol ya da sag üstten bildirimi çekip görmek işkence olabiliyor. Bunun için yazılımsal ne gibi çözümler mevcut? Paylaşırsanız sevinirim.

Yani ekranin ortasından bildirimi görmek gibi ya da kisa başka bir hareketle görmek gibi çözümler var mı?
A.s. Ekranın kenarına bir düğme yerleştirip gitmeyen edge gesture adlı uygulamalardan biriyle belki bildirim paneli açılabilir. Ya da sanal tuşlara özellik kazandırabileceğiniz bir uygulamayla da(gravitybox) açılabilir. Ya da ana ekrana gidip oradan farklı bir launcherla ekranın herhangi bir yerinden aşağı yukarı kaydırarak açılabilir ki bu saçma olurdu 😁.

Oyla:

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Arkadaşlar selam.

ben bu şekilde yapıyorum. 😁😁😁

Oyla:

espiyano

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi Note 10 G
Konular
28
Huawei de navigasyon tuslarin a ek olarak bu bildirim panelini assagi indiren bi tus ekliyorduk.Xiaomi de yok malesef

Oyla:

akcadag.112

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alican
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
1
Bu İşinizi Görmüyor Mu.?

Son düzenleme:
Oyla:

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Huawei de navigasyon tuslarin a ek olarak bu bildirim panelini assagi indiren bi tus ekliyorduk.Xiaomi de yok malesef
Daha da öncesinde bu özellik LG'de vardı, G3'de kullanıyordum, root varsa yine eklemek mümkün MIUI arayüzü kullanan modellere fakat kendi içerisinde yok sanırım.

mpsbirkan
Ana ekranda sadece üstten değil, ekranın istediğiniz yerinden çekebilirsiniz fakat uygulama kullanırken mümkün değil maalesef. Root varsa Customiuizer ile navigasyon tuşlarının sağına veya soluna ek tuş olarak ekleyebilirsiniz bildirim panelini açmayı. Bahsettiğim ayarı Controls - Navigation bar içerisinde Left yada Right button action içerisinden Expand notification bar olarak seçin.

Ekli dosyalar

• Screenrecorder-2022-10-29-13-41-31-996-1.mp4
    1,5 MB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt