Soru Uyumsuz şarj aletleri

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Evde hızlı şarj edebilen iki adet General Mobile bir adet Samsung şarj adaptörü ve yavaş şekilde şarj eden LG ASUS Samsung şarj aletleri var ve hiç biri telefonumu şarj etmiyor. Bilgisayara takınca şarj alan telefonum bu adaptörlerden neden şarj almıyor acaba merak ediyorum.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Şarj cihazları üzerinde cihazla maksimum uyumu sağlamak için çip bulunuyormuş bu sebepten dolayı her şarj cihazı her telefonu şarj etmiyormuş. Bana da telefoncu söylemişti, belki bu sebepten yada kablodan kaynaklı olabilir, bazen kablolarda engel olabiliyor.

Oyla:

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Şarj cihazları üzerinde cihazla maksimum uyumu sağlamak için çip bulunuyormuş bu sebepten dolayı her şarj cihazı her telefonu şarj etmiyormuş. Bana da telefoncu söylemişti, belki bu sebepten yada kablodan kaynaklı olabilir, bazen kablolarda engel olabiliyor.
Banada mantıklı geldi hocam bir kriter var mı gerçekten merak ettim.

Oyla:

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Bir çok marka kendine özgü şarj teknolojisi uyguluyor. Bu yüzden şarj aletleri her cihazı şarj edemiyor. Aslında en sağlıklısı her cihazda kendi şarj adaptörünü kullanmak. Batarya teknolojisi yapısı gereği çok stabil gelişim sağlayamıyor. Kullanırken de şarj ederken de hayatımızda bir sorun olarak kalmaya devam edecekler gibi. :)

Oyla:

robomopaw

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cagatay
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
4
Biraz gecikmiş olabilir ancak her hızlı şarj aynı değildir, samsung exynos işlemci için ayrı kod kullanır qualcomm farklıdır vs. Bu koda göre adaptör seçim yapar. Örneğin exynos işlemcili bir samsungda qualcomm işlemcili mi ile gelen adaptörle hızlı şarj yapamazsınız ya da tam tersi. Uyumsuzluk durumunda standart değer olan 5voltta kaç amper max ise o çalışır.

Oyla:
Üst Alt