Uyku modu pil tuketimi

inserno2057

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi note 4
Konular
12
Telefonu twrp uzerinden tamamen sifirlayip 8.2 resmi yayinlanan romu yukledim. Bu gece deneyecegim insaAllah tam sifirlama ise yaramistir
Hicbir fark olmadi. Telefon gece ekran acilmadan belli belirsiz aralillarla uyku modundan cikip girmis. Onunla alakali bi durum mu var acaba

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
Yüklü bir ıygulama bu duruma yol açabilir

lideramca

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
erol akdeniz
Cihazım
redmi note 5 AI
Konular
0
Arkadaslar ne yaptiysam su beklemede yani uykuda giden sarja bi cozum bulamadim. Birsuru rom denedim hep ayni. Gece yatmadan once kontrol ediyorum. Sabah kalktigimda yuzde 20 ye yaki azalma oluyo. Wifi vs kapatip denedim yuzde 14 azalma olmus.hatta rootlu rom ile 1 cekirdek kapatip da denedim ayni. Gece gecen vakit 8 saat civari. Tel ile oynarken sarj gider amenna ama uykuda bu kadar gitmesi cok can skici. Bataryada mi sorun var acaba.
merhaba şu an aynı sorunu yaşıyorum. ne yaptıysam olmadı. gece sabaha kadar % 2 harcayan pil % 25 lere çıktı. pili harcayan hücre bekleme yazıyor. telefon redmi note 5 ai. siz sorunu çözebildiniz mi?

pervasiz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
xiaomi
Konular
16
Evet sorunu söylüyorum, çünkü aynı sıkıntı bende de vardı. Geceden sabaha %15 şarjım gidiyordu. Bir sürü rom denedim, global, eu, miroom, miuipro, revolution os, masik rom, gibi, hepsi de temiz kurulum ile, fakat çare etmedi. En sonunda telefonu gece 2g de bırakınca düzeldiğini şarjım %2 civarı azaldığını gördüm. akıllı mod ayarı ile şimdi telefon eve gelip wifiye bağlanınca otomatik 2g ye geçiyor. Wifi den ayrılınca otomatik 4g ye geçiyor. Yani sorun şebeke şarj tüketiyormuş.

OrcunGurpinar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orçun
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
17
Evet sorunu söylüyorum, çünkü aynı sıkıntı bende de vardı. Geceden sabaha %15 şarjım gidiyordu. Bir sürü rom denedim, global, eu, miroom, miuipro, revolution os, masik rom, gibi, hepsi de temiz kurulum ile, fakat çare etmedi. En sonunda telefonu gece 2g de bırakınca düzeldiğini şarjım %2 civarı azaldığını gördüm. akıllı mod ayarı ile şimdi telefon eve gelip wifiye bağlanınca otomatik 2g ye geçiyor. Wifi den ayrılınca otomatik 4g ye geçiyor. Yani sorun şebeke şarj tüketiyormuş.
Wi-fi'den ayrılınca 4g'ye geçme ayarını nasıl yaptınız acaba?

sahdalaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Doğan Can
Cihazım
Mi 5
Konular
5

Bunu yazmaya gelmiştim yazmışsınız, ek olarak gps te kapalı kalsın ve daima taramayı da kapalı halde tutun.

pervasiz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
xiaomi
Konular
16
Bunu yazmaya gelmiştim yazmışsınız, ek olarak gps te kapalı kalsın ve daima taramayı da kapalı halde tutun.
GPS zaten pilin baş düşmanı, onu yazmaya bile gerek duymadım. Ben şu an miuipro ile memnunum ekran sistemi de atayım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benim cihazımda yok teşekkürler :)
Ben bu gibi özelleştirmeleri olduğu için miuipro rom kullanıyorum. Cihazın kendi romu kısıtlı geliyor, bana göre

Son düzenleme:

OrcunGurpinar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orçun
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
17
GPS zaten pilin baş düşmanı, onu yazmaya bile gerek duymadım. Ben şu an miuipro ile memnunum ekran sistemi de atayım.
Sizin cihazınız ne acaba? O nasıl bir ekran süresi

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt