Soru Uygulamalar arkaplana atılınca kapanıyor.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Kararlı 10.2.2.0
Telefon Modeli
Mi 5
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar. Mi 5 kullanıyorum ve arkaplanda olan oyunlar vb çok kısa bir süre kalıp hemen kapanıyor. Sırf uygulamayı indirmem kesilmesin diye play store den çıkmıyorum kapanır diye. Bu sorunun bir çözümü var mıdır. Yoksa bu normal midir?

abdulbakidrs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulbaki
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Hocam Play Store için tam bir çözüm var mı emin değilim, açıksa pil tasarruf modunu kapatmayı deneyin ancak her iki durumda da sistem uygulaması olan PS pil tasarrufundan kendini ayıklayıp çalışmaya devam edecektir diye düşünüyorum. Oyunlarda devam etmesi gerekli eğer RAM'de yer varsa arka plandayken, RAM olduğu sürece olduğu konumu korur ancak başka bir uygulama bir RAM alanı kullanmayı isterse RAM'den yer ayırmak için arka plandaki bir uygulamayı sonlandırabilir. Kendi cihazımda (4GB RAM) bu sorunu yaşamadım henüz. Arka planda beklettiğim oyun tarzı bir uygulamam da yok ancak buna en fazla pil tasarruflarını o uygulamayı es geçecek şekilde bir yaklaşımda bulunabilirsiniz bence.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Blackelectro

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yavuz Orhan
Cihazım
Xiami mi9t pro
Meslek
Bilgisayar Bileşen
Konular
6
Birde geliştirici seçeneklerinde, arka planda uygulamaların çalışma sınırına bakın derim. Standart da olması gerekli.

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3 gb ramde miui yaklaşık 2 gb ram kullanıyor. Oyuna girdiğmde genelde 600 ün üstünde kalıyor. Aynı zamanda sınır standartta.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

3 gb ramde miui yaklaşık 2 gb ram kullanıyor. Oyuna girdiğmde genelde 600 ün üstünde kalıyor. Aynı zamanda sınır standartta.
Pil tasarrufu kullanmıyorum.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
3GB ram artık bugünün şartlarında yetersiz orta seviye cihazlar bile 6/8GB ram ile çıkıyor artık 2021 yılındada 4GB ramli cihazlar ölücek yani yapacak bişey yok hocam cihaz değiştirme zamanı gelmiş.

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunu büyük ihtimal 1.5 yıl falan kullanmaya devam edeceğim. Peki miui optimizasyonu bunu etkiliyor mudur?

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Miui optimizasyonu kapatmak iyi değil xiaomi arayüzü ona göre tasarlamış onu kapattığınızda ayarlarda bazı menüler standart androide dönüyor güvenlik uygulaması pil optimizasyonu gibi telefonun bazı özellikleri devredışı kalır xiaominin sistem uygulamalarında sorun yaşayabilirsiniz.
eğer kullanmaya devam edicem diyosanız bu şekilde kullanın yada custom rom kurun idare eder sizi.

Oyla:

HuS.TeR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
adı soyadı
Cihazım
mi 9t pro
Konular
2
İşletim sisteminin ram yönetimiyle alakalı bir durum. MIUI optimizasyonlarını kapatmak işe yarayabilir. Bu değişikliğin faydasını/yararını kullanarak görebilirsiniz.
Ayrıca root erişimiyle değiştirilebilir olduğunu düşündüğüm bir durum.
Yukarıdakiler olmazsa talhacker gibi custom rom öneririm. AOSP romlar bu açıdan daha faydalı olabilir.

Oyla:
Üst Alt