Soru Uygulama Türkçeleştirme varmı (ROOT)

• Konbuyu başlatan Üye silindi 265308
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 15
  • Görüntüleme 457

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Çoğu uygulamada işe yarıyor, ancak sistem uygulamasına dönenlerde sorun çıkartabilir. Google hizmetlerinden kurtulmak için apk içinde düzenleme yapmaya uğraşmayın, LP uygulaması zaten bunu kendi içinde yapıyor, yedek alırsanız geri de yükleyebiliyorsunuz. LP ile, apk içindeki servisleri durdurup çalıştırabilirsiniz.

CagenMagen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Attila
Cihazım
Poco x3 Pro 128
Meslek
Serbest Meslek
Konular
8
Çoğu uygulamada işe yarıyor, ancak sistem uygulamasına dönenlerde sorun çıkartabilir. Google hizmetlerinden kurtulmak için apk içinde düzenleme yapmaya uğraşmayın, LP uygulaması zaten bunu kendi içinde yapıyor, yedek alırsanız geri de yükleyebiliyorsunuz. LP ile, apk içindeki servisleri durdurup çalıştırabilirsiniz.

''yedek alırsanız geri de yükleyebiliyorsunuz'' derken neyin yedeğini almak gerekiyor?

Ömürlük satın almış olduğum bir uygulamayı ''Türkçe'ye'' çevirip google servislerinden ayıklarsam lisansı nasıl tanıyacak, tanıtacağım?
Yoksa sadece telefonumun dosyalarındaki değişiklikleri yapıp onların yedeğini mi almam gerekiyor?

Kusura bakmayın mantığını anlayamadım o yüzden sormak istedim.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
''yedek alırsanız geri de yükleyebiliyorsunuz'' derken neyin yedeğini almak gerekiyor?

Ömürlük satın almış olduğum bir uygulamayı ''Türkçe'ye'' çevirip google servislerinden ayıklarsam lisansı nasıl tanıyacak, tanıtacağım?
Yoksa sadece telefonumun dosyalarındaki değişiklikleri yapıp onların yedeğini mi almam gerekiyor?

Kusura bakmayın mantığını anlayamadım o yüzden sormak istedim.
Yüklü olan uygulamanın, düzenlenmemiş halinin yedeğini almayı kastetmiştim. Orijinal apk' yı yedekleyin ki elinizde geri dönme şansınız olsun. Bazı uygulamalar bazı google servislerini kapatsanız da çalışmaya devam ederler, örneğin LP içinden google reklam hizmetlerini kapatabiliyorsunuz ve uygulama sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Ben Türkçeleştirme işlemini MT Manager ile yapıyorumi imzalama kısmını zaten kendi hallediyor. Lisans sorunu da yaşamadım çoğunda. Bu her uygulama için geçerli olmayabilir. Root barsa tam yedek için Swift Backup tavsiye ederim.

CagenMagen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Attila
Cihazım
Poco x3 Pro 128
Meslek
Serbest Meslek
Konular
8
Yüklü olan uygulamanın, düzenlenmemiş halinin yedeğini almayı kastetmiştim. Orijinal apk' yı yedekleyin ki elinizde geri dönme şansınız olsun. Bazı uygulamalar bazı google servislerini kapatsanız da çalışmaya devam ederler, örneğin LP içinden google reklam hizmetlerini kapatabiliyorsunuz ve uygulama sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Ben Türkçeleştirme işlemini MT Manager ile yapıyorumi imzalama kısmını zaten kendi hallediyor. Lisans sorunu da yaşamadım çoğunda. Bu her uygulama için geçerli olmayabilir. Root barsa tam yedek için Swift Backup tavsiye ederim.

Orjinal APK yine bu uygulama sayesinde mi yedekleniyor?
Tabii ki bu seçeneklerin olması güzel. Tam yedekleme konusunu da soracaktım, teşekkür ederim.
Lisans konusu Google tarafından sıfırlanıyor aslında, geliştirici tarafında sorun olmadığı gibi açıklamalar vardı.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
377
Orijinal apk' yı apk üzerine basılı tutup paylaş diyerek, dosya yönetici seçip bir klasöre kaydederek, swift backup ile, LP içinden yedekle diyerek yedekleyebilirsiniz.

CagenMagen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Attila
Cihazım
Poco x3 Pro 128
Meslek
Serbest Meslek
Konular
8