Çözüldü USB Hata Ayıklama Modunu açmayı unuttum

umut66

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
umut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Arkadaşlar merhaba elimde 128/6 gb mi note 3 var. Eu rom yüklü olarak elime ulaştı. Global ya da TR ROM yüklemek istedim. Bootloder kilidi açık. Ayarlar kısmından USB hata ayıklamayı açmam gerekiyormuş. Açmadım. TWRP modda gelişmiş olarak herşeyi sildim. Şimdi ise hiçbir şekilde Rom yükeleymiyorum. Fastboot ya da TWRP ikisinden de kurulum yapamıyorum. Ne yapmalıyım?

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Arkadaşlar merhaba elimde 128/6 gb mi note 3 var. Eu rom yüklü olarak elime ulaştı. Global ya da TR ROM yüklemek istedim. Bootloder kilidi açık. Ayarlar kısmından USB hata ayıklamayı açmam gerekiyormuş. Açmadım. TWRP modda gelişmiş olarak herşeyi sildim. Şimdi ise hiçbir şekilde Rom yükeleymiyorum. Fastboot ya da TWRP ikisinden de kurulum yapamıyorum. Ne yapmalıyım?

Kurulumu yapamıyorsunuz fakat neden yapamadığınızı açıklamamışsınız.
Hata mı alıyorsunuz ? Hata alıyorsanız eğer görsel ya da metinsel olarak anlatabilir misiniz ? Ona göre yardımcı olalım.

umut66

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
umut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kurulumu yapamıyorsunuz fakat neden yapamadığınızı açıklamamışsınız.
Hata mı alıyorsunuz ? Hata alıyorsanız eğer görsel ya da metinsel olarak anlatabilir misiniz ? Ona göre yardımcı olalım.
TWRP modda ERROR:7 hatası alıyorum. XiaomiMiTool programından ise ayarlardan USB hata ayıklamamı gösteriyor telefonu açamadığım için, sistemi sildiğim için de yapamıyorum maalesef

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Hata ayıklamanın açık olmasının şart olduğunu düşünmüyorum, yaptığım her rom atma işleminde hem TWRP hem fastboot olsun, hata ayıklama kapalıydı ve hiç bir sorun yaşamadım, TWPR üzerinden data, dalvik, cache, system kısımlarını seçmeniz yeterliydi, eğer tüm seçenekleri seçip işlemi yaptıysanız telefonun tüm sistemi silinmiştir. Fastboot moda alıp cihazı bilgisayara bağladığınızda görmesi gerek.

umut66

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
umut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Hata ayıklamanın açık olmasının şart olduğunu düşünmüyorum, yaptığım her rom atma işleminde hem TWRP hem fastboot olsun, hata ayıklama kapalıydı ve hiç bir sorun yaşamadım, TWPR üzerinden data, dalvik, cache, system kısımlarını seçmeniz yeterliydi, eğer tüm seçenekleri seçip işlemi yaptıysanız telefonun tüm sistemi silinmiştir. Fastboot moda alıp cihazı bilgisayara bağladığınızda görmesi gerek.
Cihazı görüyor ancak ROM yükleyemiyorum :(

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
TWRP modda ERROR:7 hatası alıyorum. XiaomiMiTool programından ise ayarlardan USB hata ayıklamamı gösteriyor telefonu açamadığım için, sistemi sildiğim için de yapamıyorum maalesef

Error:7 hatası almanız, TWRP'den kaynaklı. Güncel TWRP kurup, tekrardan deneyin. Yine hata alırsanız öncelikle FirmWare yükleyin ve ardından Rom'u flash'layın.

umut66

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
umut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Error:7 hatası almanız, TWRP'den kaynaklı. Güncel TWRP kurup, tekrardan deneyin. Yine hata alırsanız öncelikle FirmWare yükleyin ve ardından Rom'u flash'layın.
Bu şekilde hiçbir işlem yapamıyorum. Güncel FirmWare ve TWRP linki atabilir misiniz? Hangi program ile yapabilirim bu kurulumları?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

MiFlash ile de bu hatayı alıyorum whew~~

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    11,5 KB · Görüntüleme: 212
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    12,4 KB · Görüntüleme: 185
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    145,7 KB · Görüntüleme: 203
  • Ekran Alıntısı4.PNG
    Ekran Alıntısı4.PNG
    15,4 KB · Görüntüleme: 225

PURE

PORTAKAL
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buğra Çağlar
Cihazım
Mi 9T - DaVinci
Meslek
Tekniker
Konular
87
Bu şekilde hiçbir işlem yapamıyorum. Güncel FirmWare ve TWRP linki atabilir misiniz? Hangi program ile yapabilirim bu kurulumları?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

MiFlash ile de bu hatayı alıyorum whew~~

Hocam bu uygulama ile denemeyi bırakmalısınız, çünkü USB Hata Ayıklaması aktif olmadan kurulması zor gibi.
Dilerseniz; Fastboot Rom Yükleme konusuna bakınız.

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Hocam indirdiğin rom tgz uzantılı mı, ona emin olduktan sonra masaüstüne çıkartıp bir de öyle dene, bu arada "Flash all" seçeneğini seç.

Edit: MiFlash uygulamasından bahsediyorum.

umut66

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
umut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Hocam indirdiğin rom tgz uzantılı mı, ona emin olduktan sonra masaüstüne çıkartıp bir de öyle dene, bu arada "Flash all" seçeneğini seç.

Edit: MiFlash uygulamasından bahsediyorum.
TZG değil sanırım.

Üst Alt