Rom [Unofficial] Mi5s Miui 10 8.6.25. Android 8.0

ceylas

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haluk
Cihazım
Mi A3
Konular
22
son sürümü yükledim ilk izlenimler şu şekilde,

1- sistem daha akıcı çalışıyor. daha seri geldi bana
2- aramalarda benim sesim karşıya normal gidiyor ama karşının sesi hala biraz kısık geliyor.
3- karşı tarafla konuşurken karşıdaki kişi kendi sesini tekrar duyduğunu söylüyor. 3 farklı kişiyi aradım sonuç aynı. karşıdaki kişinin sesini tekrar geri ona gönderiyor sanırım
4- kamerada ekstra bir yenilik yok hala aynı modlar mevcut portre modu gelmemiş, fotoğraf kalitesi hala tatmin edici değil.

şuan için gözlemlediğim sorunlar bunlar. kolay gelsin
Bu cevabı bekliyordum hocam, acaba ses dosyalarinda değişiklik yapilip bu sorunu cozebilimiyizki, ilk çıkan 8.6.11 sürümünde bu sorun yok , suan hatta o sürümü kullanıyorum, telefon görüşmelerinden sebep.yakup hocam bi çözüm un varmi bu hususta

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Erkan007

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ERKAN
Cihazım
XİAOMİ Mİ5
Meslek
İNŞAAT MÜHENDİSİ
Konular
0
Bu cevabı bekliyordum hocam, acaba ses dosyalarinda değişiklik yapilip bu sorunu cozebilimiyizki, ilk çıkan 8.6.11 sürümünde bu sorun yok , suan hatta o sürümü kullanıyorum, telefon görüşmelerinden sebep.yakup hocam bi çözüm un varmi bu hususta

aynen telefon görüşmeleri sıkıntılı sadece portlayan güzel yapmış yoksa

ceylas

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haluk
Cihazım
Mi A3
Konular
22
Yakup hocam, bu telefon görüşme sorunu icin hangi dosyalar lazim, 8.6.11 sürümünden alayim , 8.6.25 sürümüne atayim

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Yakup hocam, bu telefon görüşme sorunu icin hangi dosyalar lazim, 8.6.11 sürümünden alayim , 8.6.25 sürümüne atayim

@bushido43

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Telefon görüşmesi sırasında düşük ses sorunu yaşayan arkadaşlar zip dosyasini indirip içindeki 4 dosyayı /vendor/etc içine atıp rw- r-- r-- izinleri verip telefonu yeniden başlatarak sorunu çözebilir. Aynı sorunu yaşıyordum, dosyalari eşimin Mi5 telefonundan aldim, değiştirip denedim ve sorun çözüldü. Biraz şans işi oldu ama ses daha once kullandığım RR romundaki kadar yüksek şuan.
Aynı çözümü miui.com'daki konuya da yazdım ama portlayan arkadaş dönüş yapmamis. Sorun çözülür veya çözülmezse dönüş yapabilirsiniz. Zip dosyası:

Zip flashlanabilir zip degildir, içindeki 4 dosyayı belirttiğim konuma root izni ile atip belirttigim gibi izinleri ayarlamanız gerekiyor.

ceylas

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haluk
Cihazım
Mi A3
Konular
22
Vay hocam , günü kurtardin bak suan eyvallah, hemen deniyorum

ceylas

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haluk
Cihazım
Mi A3
Konular
22
Toorop hocamizin sayesinde tsk ettik.
Evt çözüldü hocam sorun , eskisi gibi oldu elh. Konunun basina ekliyorum.

Ses sorunu çözülmüş tür bilginize.

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Toorop hocamizin sayesinde tsk ettik.
Evt çözüldü hocam sorun , eskisi gibi oldu elh. Konunun basina ekliyorum.

Ses sorunu çözülmüş tür bilginize.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu :$ Belirttiğim gibi dosyalar Mi5'den, Miui 9 son stable sürümden aldım. Miui.com'da konuyu açan arkadaşa(Pa_361) sordum konu altında ama cevap gelmedi, Miui 10 Mix'den değil de Mi5'den portlansa daha az sorun olurdu gibime geliyor. Mümkün mü değildi yada neden Mi5 yerine Mix seçti bunu Telegram grubunda olan varsa sormanız mümkün mü hocam? Önceki mesajlarda telegramdan bahsetmişsiniz sanırım siz yada Bushido hocamız olabilir, ben kullanmıyorum malesef iletişime geçemedim o yüzden.

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Yardımcı olabildiysem ne mutlu :$ Belirttiğim gibi dosyalar Mi5'den, Miui 9 son stable sürümden aldım. Miui.com'da konuyu açan arkadaşa(Pa_361) sordum konu altında ama cevap gelmedi, Miui 10 Mix'den değil de Mi5'den portlansa daha az sorun olurdu gibime geliyor. Mümkün mü değildi yada neden Mi5 yerine Mix seçti bunu Telegram grubunda olan varsa sormanız mümkün mü hocam? Önceki mesajlarda telegramdan bahsetmişsiniz sanırım siz yada Bushido hocamız olabilir, ben kullanmıyorum malesef iletişime geçemedim o yüzden.
benim şahsi düşüncem mi5 sd820 işlemci mix ise mi5s gibi sd821 işlemci olduğu için port daha kolay olmuştur

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt