Rom [Unofficial] Mi5s Miui 10 8.6.25. Android 8.0

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
evet.arkadaslar gece indirmistim ama simdi.yukleyebildim henuz.cok yeni bakiyorum biraz kurcaladiktan sonra ekran kaydi hazirlayaip paylasirim tam ekran hareketleri calisiyor mesela android P gibi alttan yukari surukleme yapinca son uygulamalar geliyor herhangi bir uygulamada iken ekranin sagimdan yada solundan cekince onceki uygulamalara direk gecis var cok kullanisli olmus efektler guzel hizli magisk ile rootlu geliyor

Sent from my MI 5s using Tapatalk

taylan08

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taylan
Cihazım
Mİ5S 64
Meslek
öğrenci
Konular
19
evet.arkadaslar gece indirmistim ama simdi.yukleyebildim henuz.cok yeni bakiyorum biraz kurcaladiktan sonra ekran kaydi hazirlayaip paylasirim tam ekran hareketleri calisiyor mesela android P gibi alttan yukari surukleme yapinca son uygulamalar geliyor herhangi bir uygulamada iken ekranin sagimdan yada solundan cekince onceki uygulamalara direk gecis var cok kullanisli olmus efektler guzel hizli magisk ile rootlu geliyor

Resimleri ve deneyimlerinizi bekliyorum hocam

Bushido43

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi 5S
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Bende kurdum arkadaşlar bu haliyle bile miui 9 dan iyi moralocale 2 uygulaması ile tr eklemeye çalıştım 1-2 yer Türkçe oldu geri kalan olmadı ama whatsapp gibi dışardan yüklenen uygulamalar Türkçe açılıyor bu yönden iyi oldu :)

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12
Bence günlük kullanım için uygun değil birçokkez arayüz çökmesi yaşadım, şarj çok hızlı gidiyor WhatsApp kayan bildirimleri gelmiyor , kayan bildiirmler sorunlu yani daha sonra parmak izi çalışmıyor , dil ingilizce birde cince var , bence official global betayı beklemek en mantıklısı merak edenler tabiki kurup deneye bilirler ama günlük kullanım için bence halan uygun değil birde kamera uygulaması kalitesi çok kötü.
[doublepost=1529848886,1529848737][/doublepost]
Bende kurdum arkadaşlar bu haliyle bile miui 9 dan iyi moralocale 2 uygulaması ile tr eklemeye çalıştım 1-2 yer Türkçe oldu geri kalan olmadı ama whatsapp gibi dışardan yüklenen uygulamalar Türkçe açılıyor bu yönden iyi oldu :)
Aslında thermal motoru kapatınca miui 9 ile aynı performansı veriyor çünkü ısınsa ble miui 10 romda işlemci kapanmıyor bunu fark ettim yani ben termal koruyucu olmadigi icin arada hiz farki gormedimki arada arayuz kasilmalari oluo bu romda miui 9 daha performansli bana sorarsanız :)

Bushido43

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi 5S
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Bence günlük kullanım için uygun değil birçokkez arayüz çökmesi yaşadım, şarj çok hızlı gidiyor WhatsApp kayan bildirimleri gelmiyor , kayan bildiirmler sorunlu yani daha sonra parmak izi çalışmıyor , dil ingilizce birde cince var , bence official global betayı beklemek en mantıklısı merak edenler tabiki kurup deneye bilirler ama günlük kullanım için bence halan uygun değil birde kamera uygulaması kalitesi çok kötü.
[doublepost=1529848886,1529848737][/doublepost]
Aslında thermal motoru kapatınca miui 9 ile aynı performansı veriyor çünkü ısınsa ble miui 10 romda işlemci kapanmıyor bunu fark ettim yani ben termal koruyucu olmadigi icin arada hiz farki gormedimki arada arayuz kasilmalari oluo bu romda miui 9 daha performansli bana sorarsanız :)
Ben burada karşılaştırma yaparken hiçbir müdahale edilemdenki halini söylüyorum uzun kullanım yapmadım o yüzden günlük kullanıma uygun diyede bir şey söylemiyorum kayan bildirimler zaten çin tabanlı miui romlarda olmuyor :)

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12
Ben burada karşılaştırma yaparken hiçbir müdahale edilemdenki halini söylüyorum uzun kullanım yapmadım o yüzden günlük kullanıma uygun diyede bir şey söylemiyorum kayan bildirimler zaten çin tabanlı miui romlarda olmuyor :)
Yani benim demem şuki termal kısıtlama olmadan aynı performansı veriyorlar :D
[doublepost=1529849317,1529849249][/doublepost]
Belkide romu portlayan kişi kaldırmıştır termal kısıtlamayı çünkü mi5 te miui 10 da işlemci kapatılıyor demişti arkadaş :)

Bushido43

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi 5S
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Resimler :)
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

[doublepost=1529850142,1529850097][/doublepost]
Belkide romu portlayan kişi kaldırmıştır termal kısıtlamayı çünkü mi5 te miui 10 da işlemci kapatılıyor demişti arkadaş :)
Adama sordum eğer oynadım derse o zaman haklısın :D

Emre1475

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
12
Belkide romu portlayan kişi kaldırmıştır termal kısıtlamayı çünkü mi5 te miui 10 da kapatılıyor demişti arkadaş :)
Resimler :)
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

[doublepost=1529850142,1529850097][/doublepost]​
Adama sordum eğer oynadım derse o zaman haklısın :D
Bakalım :)

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
rom hakkındaki genel düşüncem acelesi olmayan biraz bekleyebilir en azından beta rom çıkmasını bekleyebilir.
çalışmayanlari arkadaşlar belirtmiş zaten parmak izi yok kamerada portre modu yok
onun harici 4 çekirdek aktif çalışıyor
WhatsApp mesaj geldiğinde küçük bir kasılma var
efektler güzel olmuş
yenilikler hoşuma gitti
uygulama açılış hizlarinda bariz şekilde artış var
cihaz ilk açılma hızında artış var
Rom rootlu geliyor
china ve İngilizce mevcuttur
google play ve google uygulamaları yok
titanium ile yedekleri restore ettim sıkıntı çıkmadı
yani görünen o ki sistem geliştirmesi üzerinde çalışmışlar
Al kamera ile kamera daha iyi çekimlerde yaparsa
inşallah miui9 daki hayal kırıklığıni unutturacaklar gibime geliyor

Erkan007

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ERKAN
Cihazım
XİAOMİ Mİ5
Meslek
İNŞAAT MÜHENDİSİ
Konular
0
Günlük kullanımda kesinlikle kullanılabilir. Kullanımı engelleyecek bir bug yok. Şuan gapps paketini indiriyorum. Kullandığım uygulamaları vs. kurup yarın tüm gün deneyeceğim romu.
hangi gapps paketini kuracağız hocam

Üst Alt