Soru Unlock ve Global Sürüm Yükleme Hakkında

gkhzr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1
Merhaba arkadaşlar,

Cumartesi Mi5 Pro cihazı sahibi oldum ve ilk iş olarak unlock başvurusu yapmıştım. Bugün onay geldi ve gerekli tool'u indirdim. Unlock yapmaya hazırım. Benim asıl sorum rom konusunda;

Cihazımda MIUI 7.5 Stable China Rom yüklü, son güncellemeyide aldım.

Cihazı unlock yaptıktan sonra yükleyeceğim ilk rom'la ilgili anlamadığım bir nokta var. China versiyonu olduğu için, öncelikle fastboot ile MIUI 8 China Developer yükledikten sonra mı, Global developer yüklemeliyim? Yoksa direk olarak MIUI 8 Global Developer romu cihazıma yükleyebilir miyim?

Şimdiden teşekkür ederim..

gkhzr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1
zor kısım tamam yani :) mesaj geldimi ?

İşlem sonrası detaylı bilgini bekliyorum.

Evet mesaj geldi, unlock işlemini sorunsuz gerçekleştirdim. Şu anda öğle arasından istifa edip global developer yükleyeyim dedim. Fastboot ile sorunsuz yüklendi. Cihazın açılmasını bekliyorum.

UPDATER ile CHINA DEVELOPER yükleyememenizin sebebi cihazınızda global rom olmasıdır. Updater ile developere geçmek için sisteminizin chine stable olması gerekmektedir.

Oyla:

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Evet mesaj geldi, unlock işlemini sorunsuz gerçekleştirdim. Şu anda öğle arasından istifa edip global developer yükleyeyim dedim. Fastboot ile sorunsuz yüklendi. Cihazın açılmasını bekliyorum.

UPDATER ile CHINA DEVELOPER yükleyememenizin sebebi cihazınızda global rom olmasıdır. Updater ile developere geçmek için sisteminizin chine stable olması gerekmektedir.
imei tamiri yapmayacakmıydınız

Oyla:

gkhzr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
1
global romda root yok yanlız bilginiz olsun çin romu kalsaydı keşke şimdi tekrar root yapmanız lazım

Global room'a root yapmak çok zor bir durum olmasa diye düşünüyorum. Ayrıca China roomda browser gibi programlar çince idi. Arama ekranıda keza aynı. Yani uzun süre kullanılması mantıklı değildi benim açımdan.

Oyla:

cınarım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ferhat
Cihazım
pocox3 NFC
Konular
23
Global room'a root yapmak çok zor bir durum olmasa diye düşünüyorum. Ayrıca China roomda browser gibi programlar çince idi. Arama ekranıda keza aynı. Yani uzun süre kullanılması mantıklı değildi benim açımdan.
zor değilde ayriyetten ugraşmazdınız neyse kolay gelsin hayırlı olsun bu arada şarj konusunda bi paylaşım yaparmısınız şuan bende berbat ki bi çok kişi aynı sorunu yaşıyor sanırım

Oyla:
Üst Alt