Soru Uçakta Cep Telefonu Götürmek

• Konbuyu başlatan aors
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 4
  • Görüntüleme 256

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui Global
Telefon Modeli
Poco F2 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Kısmetse memlekete gideceğim. Benden telefon isteyenler var, yanımda götüreceğim. Uçağa girerken 5 adet telefon olması sıkıntı olur mu el çantamda ya da valizde? 2 si yurtdışı cihaz. Yani polis durdurup kaçakçı muamelesi yapar mı? Öyle ise kargo ile yollayayım

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Kısmetse memlekete gideceğim. Benden telefon isteyenler var, yanımda götüreceğim. Uçağa girerken 5 adet telefon olması sıkıntı olur mu el çantamda ya da valizde? 2 si yurtdışı cihaz. Yani polis durdurup kaçakçı muamelesi yapar mı? Öyle ise kargo ile yollayayım
Düzeltme: Yazdıklarım yurt dışından getirmeniz durumunda geçerli. Yurtiçi için bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum

Kargo ile gecirmeyeceklerdir. Çünkü ülkeye sim kart girişi olan cihazları kargo ile göndermek yasak.

Görürlerse sorun cikartacaklardir 5 çok fazla maalesef
3 Şubat 2017 tarihinde yürürlüğe giren Gümrük Kanununun 235/3. Maddesi Hk. ile artık kişi yurtdışından Türkiye’ye 2 adet telefonu yasal olarak getiremeyecek. Birden fazla getirilen telefonların gümrük memurları tarafından belirlenmesi durumunda, kişi bu ürün için normal verginin iki katı ödemek zorunda.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt