Yardım Type-c kulaklıklar daha mı kaliteli?

nationalistpasha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ahmet
Cihazım
red mi note 7
Konular
14
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MİUİ 12.0.3
Telefon Modeli
Mİ10T
Bootloader Kilidi
Kapalı
Bir önceki telefonum rn 9 proydu. ve 3.55 jack girişi vardı. orta kaliteli bir kulaklık kullanıyordum ve müziklerde bass ve tiz sesleri pek tatmin edici değildi. bugün mi10t satın aldım. 3.5mm girişi olmadığı için type c dönüştürücü ile aynı kulaklığı taktım. dönüştürücüler ses kalitesini düşürüyor diye çok duymuştum. fakat çok ilginç şekilde bass ve tiz sesleri mükkemmel bir şekilde geldiğini fark ettim. müzik resmen dijitalleşti. bunun sebebi nedir? type c kulaklık olmamasına rağmen type c giriş yerinden kullandığım için mi daha güzel bir müzik hissiyatı yaşadım acaba?

ve tabi ki asıl sorum type c kulaklıklar daha mı kaliteli ses verir ve bunun sebebi nedir?

Orka27

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oray
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
8
Type C daha mı kaliteli ses veriyor genel olarak bilemem ama kullandığım 2 tane Samsung orjinal kutu çıkması akg kulaklığım var type-c ve 3.5mm. Type C den gelen ses bana daha kaliteli geliyor.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Kalite kavramı görecelidir fakat bir çok mecrada usb çıkışlarından alınan sesin daha gürültülü ve dip sesli olduğunu okumuştum. Yani "3.5mm soketler daha temiz, berrak bir ses veriyor" muş. Ancak şöyle birşey var ki gün geçtikçe cihazlardaki ses donanımlarıda gelişiyor, bir de SoC farkı var donanım farklı. Yani redmi 9 pro dan mi 10t ye geçince aynı kulaklığıda kullansanız ses kalitesinde artış olması gayet normal ve beklenen bir şey olacaktır. Misal arabalara takılan bir uyduruk çin malı teyipler var birde Pioneer,Jvc gibi teyipler var ses kalitesi farkı uçurum düzeyde. Telefonlarda benzer şekilde daha güncel, daha üst model genel de her açıdan iyileştirmeler içeriyor.

Oyla:
Üst Alt