Çözüldü Twrpden ve twrpdekl şifreli dosyalardan kurtulamıyorum

selaam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9 Exp. Edit.
Konular
0
Daha önce başıma geldiğinde hiçbir kayıp olmadan yazdığım yöntemle klasörleri normal görmeye başladım. Yöntemi bir sitede okumuştum.

Orangefox veya twrp recovery içinden backup kısmından, (bölüm adını hatırlamadığım) birkaç Mb boyutundaki en küçük bölümü yedek alıp recovery modunda yeniden başlatmayı dener misiniz?

Hocam backup kısmında en küçük klasör EFS klasörü.Backup al dediğimde verdiği uyarı:

Can not create '/data/media/0/TWRP' folde (Required key not available).
Failed to make backup folder.

fehmiturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fehmi
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Uzman arkadaşlar daha net bir şey söyleyebilir. Tahminimce boot dosyaları rom değişikliklerinde bozulmuş olabilir. Önemli olan içindeki bilgileri kurtaracak kadar açabilmek cihazı. Veya orange fox recovery ile de denebilirsiniz.

selaam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9 Exp. Edit.
Konular
0
Hocam az önce OrangeFox üzerinden Miui 12.5.1.RFAEUXM yazılımını kurup, ardından Yardım - twrp/orange fox şifrelenmiş veri hakkında. bunu flaşlayıp data format yaptım.Bu seferde Miui logosunda resetleyip duruyor.Cihazı açmaya en çok yaklaştığım an bu an.Bundan sonra bu resetleme sorununun çözümünü bulmam lazım.

fehmiturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fehmi
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
12.5.1 sanırım firmware olarak yuklediniz. Öyle ise, mevcut kurulu roma uygun firmware olması gerekliliği de var. Bunu da bi araştırın derim. Her rom her firmware ile boot olmayabilir diye düşünüyorum.

selaam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9 Exp. Edit.
Konular
0
12.5.1 sanırım firmware olarak yuklediniz. Öyle ise, mevcut kurulu roma uygun firmware olması gerekliliği de var. Bunu da bi araştırın derim. Her rom her firmware ile boot olmayabilir diye düBir forum sitesinde aynı miui sürümünün yüklenmesi gerektiğini okumuştum.
Hocam twrp yada orangefox üzerinden mifirm sitesinden indirdiğim stok romu kurdum.Cihaza rom kurmadan öncede 12.5.1 yazılımı vardı, aynısını kurdum.Yalnız bu reset olayının çözümünü bulamadım

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Hocam az önce OrangeFox üzerinden Miui 12.5.1.RFAEUXM yazılımını kurup, ardından Yardım - twrp/orange fox şifrelenmiş veri hakkında. bunu flaşlayıp data format yaptım.Bu seferde Miui logosunda resetleyip duruyor.Cihazı açmaya en çok yaklaştığım an bu an.Bundan sonra bu resetleme sorununun çözümünü bulmam lazım.

Hocam benim dururum çok tuhaf bir hal almaya başladı.Olaya nasıl başladığımı başından sonuna kadar yazayım.
Cihazımda parmak izi ve şifre vardı, ben bunları kaldırmadan cihazıma fastboot üzerinden Twrp kurdum.Twrp'yi kurduktan sonra cihazımı sistemsel olarak başlatamadım.Sdcard bölümü tamamen şifreli olarak görünüyordu ve şifre soruyordu.Ben şifre girmeden bir kaç kez yeniden başlattım, daha sonrasında şifre de sormamaya başladı.Usb Otg yardımıyla custom rom olarak sırasıyla Arrow Os ve Octavi Os kurdum.Her iki romda da cihazımın belleği toplamda 10Gb olarak görünüyor ve gerek tarayıcıdan gerek playstroredan uygulama indirmeye çalıştığımda bellek dolu hatası alıyorum.Cihaza Miui 12.5.1 RFAEUXM zip dosyasını indirip wipe cache yaparak kurulum yaptım.Bu seferde cihaz Miui logosunda açılıyor ama kendi kendine açılıp kapanmaya başladı.Tekrar recovery bölümünden Pixelplus 12'yi kurdum ondada aynı şekilde resetleme sorunu devam etti.Arrow ve Octavi Os kurulumunda böyle bir sorun cıkmıyor ama cihazı yinede kullanamıyorum.Bilgisayarım Win 7 64bit.Tüm driverlar kurulu.Dediğim gibi şifrelenmiş bölüme zarar gelmeden bu işi çözmeye çalışıyorum, çünkü medyada nişan resimlerimiz var.Yedek almadan bu işe girdim ve şimdi cihaza factory reset yapamıyorum.Bu arada cihazı recovery modunda bilgisayara taktığım zaman Mi9 olarak görünüyor ama içine girdiğimde herhangi bir klasör yok ve içine birşey atmaya çalıştığımda kopyalanamadı hatası veriyor.

4 gündür gece gündüz demeden bu işi düzeltmek için çözüm arıyorum ve çok can sıkıcı bir noktaya geldim.
Cihaza yapmadığınız şey kalmamış hocam. Normalde her rom kurulumundan sonra format data yapmanız gerekirdi, tüm romları hatalı kurmuşsunuz. Bundan dolayı depolama alanı sorunuyla karşılaşmışsınız. O romların herhangi birinde cihaz açıkken bilgisayara taksanız yada telefona flaş disk taksanız resimleri kurtarırdınız. Bence artık kurtarma şansınız kalmamış.

fehmiturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fehmi
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
En son çare, stock rom kurup dosya kurtarma yazılımları ile bir çoğu kurtarilabilir. Risk var ama.

Bir önceki mesajda arkadaşın belirttiği gibi, her rom kurulum sonrası format data şart. Sadece kullandığın romun bir üst sürümüne guncellersen gerek olmayabilir, ama sağlıklı kurulum için gerekli.

Custom rom ile uğraşıyorsak, bütün işlemin en başı yedekleme.. 2004 yılında Xda Wallaby ile başlayan akıllı telefon maceramdan edindiğim ana tecrübe. O zamandan beri her cihazımı custom rom ile kullandım. Sıfır kayıp.

Üst Alt