Çözüldü Twrpden ve twrpdekl şifreli dosyalardan kurtulamıyorum

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
Değerli hocalarım orrange Fox recovery indirdim hiç sorun yaşamadım. Taaki magisk kurana kadar. Magiski kurdum birkaçtane modül kurmuştum ama sonra kurduğum bütün modülleri kaldırdım. Sonra bir gün twrp ye gireyim dedim ne var ne yok bir girdim bütün dosyalar abuk sabuk uzun harf ve rakamlardan oluşuyor. Önce magiski kaldırdım olmadı sonra Orrange foxdan normal twrpye geçtim olmadı format data yaptım normalde twrpnin silinmesi gerekir ama silinmedi dosyalar hala saçma isimlerle gözüküyor. Şuan amacım twrpyi kaldırmak fabrika recoverysine dönmek sonra da normal twrp kurup dosyaları adam akıllı görüntülemek. Yardımlarınızı bekliyorum.

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
Değerli hocalarım orrange Fox recovery indirdim hiç sorun yaşamadım. Taaki magisk kurana kadar. Magiski kurdum birkaçtane modül kurmuştum ama sonra kurduğum bütün modülleri kaldırdım. Sonra bir gün twrp ye gireyim dedim ne var ne yok bir girdim bütün dosyalar abuk sabuk uzun harf ve rakamlardan oluşuyor. Önce magiski kaldırdım olmadı sonra Orrange foxdan normal twrpye geçtim olmadı format data yaptım normalde twrpnin silinmesi gerekir ama silinmedi dosyalar hala saçma isimlerle gözüküyor. Şuan amacım twrpyi kaldırmak fabrika recoverysine dönmek sonra da normal twrp kurup dosyaları adam akıllı görüntülemek. Yardımlarınızı bekliyorum.
Merhaba Başka Arkadaşa Yardım Ediyordum.Yatacaktım Sonkez Baktığımda Sizin Konunuzu Gördüm
Telefonu pek bilmesemde Siteden Biraz Baktım
Format Datayla TWRP Silinmez.Malesef Dosya Yapısı Bozulmuş
Peki Herhalde Mİ Note 10 Lite Orenge Fox Tek Tuş Yüklemeyle Yaptınız.Bildiğim Kadar Modeli Toco'mudur
Elinizde Stock Rom Varmı Varsa İçinden Recovery Dosyasını Alıp Mİ Note 10 Lite Orenge Fox Tek Tuş Recoverysinin İçine Atın İsmini
İçindeki Recovery İsmi İle Değişip.Denermisiniz.Veya TWRP'den Flashlayarak Da Olabilir.Fastbootlada kurulur ama biraz uğraşmak gerek

Son düzenleme:

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Format data yapıp reboot to recovery yapmanız lazım. Sonrasında istediğiniz romu kurabilirsiniz, dosyalarda şifreleme olmaz

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba Başka Arkadaşa Yardım Ediyordum.Yatacaktım Sonkez Baktığımda Sizin Konunuzu Gördüm
Telefonu pek bilmesemde Siteden Biraz Baktım
Format Datayla TWRP Silinmez.Malesef Dosya Yapısı Bozulmuş
Peki Herhalde Mİ Note 10 Lite Orenge Fox Tek Tuş Yüklemeyle Yaptınız.Bildiğim Kadar Modeli Toco'mudur
Elinizde Stock Rom Varmı Varsa İçinden Recovery Dosyasını Alıp Mİ Note 10 Lite Orenge Fox Tek Tuş Recoverysinin İçine Atın İsmini
İçindeki Recovery İsmi İle Değişip.Denermisiniz.Veya TWRP'den Flashlayarak Da Olabilir.Fastbootlada kurulur ama biraz uğraşmak gerek

Görüşünüz için çok teşekkür ederim sayenizde format data yapınca twrpnin silinmediğini öğrendim. Aslında aklıma geldi fastboot rom yüklemek internetim yavaş diye üşendim indirmeye. neyse zaten dün gece fastboot rom indirdim bide öyle deneyeyim

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
excalabur, Hocam ve TacoNikky Hocam ikinizden de allah razı olsun yardımcı oldunuz

Fastboot rom yükledim fabrika recoverysine geri döndü ama sonra normal twrp yükleyip dosyalara bakınca yine şifreliydi

Stock rom recovery dosyasını orrange foxa kopyalamadım o yöntemi denemedim ama muhtemelen o yöntem de sağlam bir yönteme benziyor o da çözebilirdi sorunu

TacoNikky hocam sizin dediğinizi yapınca düzeldi teşekkür ederim

excalabur

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeynel
Cihazım
Redmi Note 11
Meslek
Elektronik Teknisy
Konular
403
excalabur, Hocam ve TacoNikky Hocam ikinizden de allah razı olsun yardımcı oldunuz

Fastboot rom yükledim fabrika recoverysine geri döndü ama sonra normal twrp yükleyip dosyalara bakınca yine şifreliydi

Stock rom recovery dosyasını orrange foxa kopyalamadım o yöntemi denemedim ama muhtemelen o yöntem de sağlam bir yönteme benziyor o da çözebilirdi sorunu

Geçmiş Olsun Çözüldüğüne Sevindim clap~~

selaam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9 Exp. Edit.
Konular
0

konuyu hortlatıyorum ama işlem sonunda şifrelenmiş dosyalardaki verileriniz zarar gördü mü?Aynı durumdan müzdaribim ve cihazımda nişan resimlerim var.Zarar görmeden kurtarmak için 3 gündür uğraşıyorum.

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
konuyu hortlatıyorum ama işlem sonunda şifrelenmiş dosyalardaki verileriniz zarar gördü mü?Aynı durumdan müzdaribim ve cihazımda nişan resimlerim var.Zarar görmeden kurtarmak için 3 gündür uğraşıyorum.
Arkadaş format data yaptığı için tüm verileri silindi. Sizin cihazınız neden twrp'de kaldı yazarsanız yardımcı olalım

fehmiturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fehmi
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Daha önce başıma geldiğinde hiçbir kayıp olmadan yazdığım yöntemle klasörleri normal görmeye başladım. Yöntemi bir sitede okumuştum.

Orangefox veya twrp recovery içinden backup kısmından, (bölüm adını hatırlamadığım) birkaç Mb boyutundaki en küçük bölümü yedek alıp recovery modunda yeniden başlatmayı dener misiniz?

selaam

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9 Exp. Edit.
Konular
0
Arkadaş format data yaptığı için tüm verileri silindi. Sizin cihazınız neden twrp'de kaldı yazarsanız yardımcı olalım

Hocam benim dururum çok tuhaf bir hal almaya başladı.Olaya nasıl başladığımı başından sonuna kadar yazayım.
Cihazımda parmak izi ve şifre vardı, ben bunları kaldırmadan cihazıma fastboot üzerinden Twrp kurdum.Twrp'yi kurduktan sonra cihazımı sistemsel olarak başlatamadım.Sdcard bölümü tamamen şifreli olarak görünüyordu ve şifre soruyordu.Ben şifre girmeden bir kaç kez yeniden başlattım, daha sonrasında şifre de sormamaya başladı.Usb Otg yardımıyla custom rom olarak sırasıyla Arrow Os ve Octavi Os kurdum.Her iki romda da cihazımın belleği toplamda 10Gb olarak görünüyor ve gerek tarayıcıdan gerek playstroredan uygulama indirmeye çalıştığımda bellek dolu hatası alıyorum.Cihaza Miui 12.5.1 RFAEUXM zip dosyasını indirip wipe cache yaparak kurulum yaptım.Bu seferde cihaz Miui logosunda açılıyor ama kendi kendine açılıp kapanmaya başladı.Tekrar recovery bölümünden Pixelplus 12'yi kurdum ondada aynı şekilde resetleme sorunu devam etti.Arrow ve Octavi Os kurulumunda böyle bir sorun cıkmıyor ama cihazı yinede kullanamıyorum.Bilgisayarım Win 7 64bit.Tüm driverlar kurulu.Dediğim gibi şifrelenmiş bölüme zarar gelmeden bu işi çözmeye çalışıyorum, çünkü medyada nişan resimlerimiz var.Yedek almadan bu işe girdim ve şimdi cihaza factory reset yapamıyorum.Bu arada cihazı recovery modunda bilgisayara taktığım zaman Mi9 olarak görünüyor ama içine girdiğimde herhangi bir klasör yok ve içine birşey atmaya çalıştığımda kopyalanamadı hatası veriyor.

4 gündür gece gündüz demeden bu işi düzeltmek için çözüm arıyorum ve çok can sıkıcı bir noktaya geldim.

Üst Alt