Çözüldü TWRP'de dosyalar şifreli

Anime kızı kaçakçısı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
redmi note 8
Konular
7
Hangi TWRP sürümünü kurarsam kurayım hep böyle. TWRP'den dosyalara erişmek istediğimde şifreli gözüküyor. Telefonda şifre yok, açarken şifre istemiyor. Format data geçici çözüm. Format data yapıp telefonu açıp kapatıığımda geri şifreleniyor. Nasıl kaldırabilirim bu şifrelemeyi?

Çözüm
Dfe'yi ilk kez duydum, yanlış bi' şey yapmamayayım sizi belerim. Stock ROM kullanıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir de böyle bir şey buldum olur mu?
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Format Data atin daha sonrasinda bu linkten DFE'yi indirip TWRP'den flashlayin hocam.

Rom degistirmediginiz sürece twrp bir daha sifrelenmeyecektir. Rom degistirdiginizde ise romun arkasindan direkt dfe flashlayip sifrelemeyi kapatabilirsiniz.

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Yüklü TWRP sürümü ve rom bilgisi, Miui yüklüyse Ayarlardaki Miui sürümü altindaki parantez içerisindeki kısmı verebilir misiniz?

Oyla:

Anime kızı kaçakçısı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
redmi note 8
Konular
7
Yüklü TWRP sürümü ve rom bilgisi, Miui yüklüyse Ayarlardaki Miui sürümü altindaki parantez içerisindeki kısmı verebilir misiniz?
buradaki. Miui ile alakalı olacağını sanmıyorum. ArrowOS varken de şifreli. Ayriyetten OrangeFox dahi kurdum onda da aynı.

Oyla:

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
buradaki. Miui ile alakalı olacağını sanmıyorum. ArrowOS varken de şifreli. Ayriyetten OrangeFox dahi kurdum onda da aynı.
Ben de Miui ile alakalı olduğunu sanmıyorum, parantez içerisindeki kısmı cihazın tam kod adını ve yüklü Android sürümünü öğrenmek için sormuştum.

Cihaz Gingko ise ve Android 12.1 yüklü ise ,
Android 12 yüklü ise ,
Android 11 yüklü ise de TWRP sürümlerini deneyebilir misiniz? Sürümleri ayrı ayrı verdim çünkü bazı özel hazırlanmış recoverylerde geriye dönük destek olmayabiliyor. Yine aynı durum oluyorsa rom yükleme sonrası dfe istiyordur, Aosp ve Miui için farklı oluyor genelde dfe ve cihaza özel olabiliyor, çözülmezse ona göre bakarız.

Son düzenleme:
Oyla:

Anime kızı kaçakçısı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
redmi note 8
Konular
7
Ben de Miui ile alakalı olduğunu sanmıyorum, parantez içerisindeki kısmı cihazın tam kod adını ve yüklü Android sürümünü öğrenmek için sormuştum.

Cihaz Gingko ise ve Android 12.1 yüklü ise ,
Android 12 yüklü ise ,
Android 11 yüklü ise de TWRP sürümlerini deneyebilir misiniz? Sürümleri ayrı ayrı verdim çünkü bazı özel hazırlanmış recoverylerde geriye dönük destek olmayabiliyor. Yine aynı durum oluyorsa rom yükleme sonrası dfe istiyordur, Aosp ve Miui için farklı oluyor genelde dfe ve cihaza özel olabiliyor, çözülmezse ona göre bakarız.
Teşekkürler hocam Android 11 bir deneyeyim.

Oyla:

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Oyla:

Anime kızı kaçakçısı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
redmi note 8
Konular
7
Dfe gerekiyor hocam o zaman, format data yaptıktan sonra dfe flashlayın. Aosp farklı Miui farklı oluyor bazı cihazlarda, bulamazsanız bakarım ben de akşama.
Dfe'yi ilk kez duydum, yanlış bi' şey yapmamayayım sizi belerim. Stock ROM kullanıyorum.

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
58

Format Data atin daha sonrasinda bu linkten DFE'yi indirip TWRP'den flashlayin hocam.

Rom degistirmediginiz sürece twrp bir daha sifrelenmeyecektir. Rom degistirdiginizde ise romun arkasindan direkt dfe flashlayip sifrelemeyi kapatabilirsiniz.

Oyla: Çözüm

Anime kızı kaçakçısı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
redmi note 8
Konular
7

Teşekkürler hocam bir deneyeyim.

Oldu teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt