Rehber TWRP Yedekle/Backup Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

X_files_x

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adem
Cihazım
SM-G930F
Konular
6
Sizin TWRP özelleştirilmiş bir sürüm mü? (costum TWRP) (orangefox v.b.) gibi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rica ederim.highfive~~
Evet custom twrp, fixed davinci filan yazıyordu. Bazı romlarda yedekleme menüsünde misc, persist, gibi tuhaf şeyler olmuyorken bazılarında oluyor, bir kac yedekleme yapıp geri dönme denememde telefon açılmadı bende mecburen sıfırdan kurulum yaptım.

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Evet custom twrp, fixed davinci filan yazıyordu. Bazı romlarda yedekleme menüsünde misc, persist, gibi tuhaf şeyler olmuyorken bazılarında oluyor, bir kac yedekleme yapıp geri dönme denememde telefon açılmadı bende mecburen sıfırdan kurulum yaptım.

İlke olarak özelleştirilmiş yazılımları tercih ederim. Fakat kritik konularda daha temkinli olurum.

Kullanmakta olduğunuz TWRP ile ilgili deneyimim yok maalesef. Mümkünse resmi sürüme geçin

Tahminen sizin sürüm daha çok geliştiricilere hitap ediyor.

Yardımcı olamadığım için üzgünüm.

X_files_x

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adem
Cihazım
SM-G930F
Konular
6
İlke olarak özelleştirilmiş yazılımları tercih ederim. Fakat kritik konularda daha temkinli olurum.

Kullanmakta olduğunuz TWRP ile ilgili deneyimim yok maalesef. Mümkünse resmi sürüme geçin

Tahminen sizin sürüm daha çok geliştiricilere hitap ediyor.

Yardımcı olamadığım için üzgünüm.
Ozaman size şöyle sorayım: bir roma deneme için geçtim ama beğenmedim diyelim, sonra normal yedeğime dönerken;
1- hangi wipeleri yapacağım(system,data,?)
2-wipeleri yaptıktan sonra hangilerine işaret koyacağım backup menüsünde(system,data,boot,efs?)

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Ozaman size şöyle sorayım: bir roma deneme için geçtim ama beğenmedim diyelim, sonra normal yedeğime dönerken;
1- hangi wipeleri yapacağım(system,data,?)
2-wipeleri yaptıktan sonra hangilerine işaret koyacağım backup menüsünde(system,data,boot,efs?)

Merhaba

1. Soru için. Eğer denediğiniz rom terk ettiğiniz romdan yüksek sürüm bir rom ise(8>9) geri dönerken full wipe yapacaksınızdır mutemelen. Çünkü Android sürüm yükselttiğinizde sistem tamemen değişiyor. Bu nedenle her şey wipelenecek ve telefon sıfırlanacak.
Eğer aynı android sürümünde (8=8) ise sadece 4 wipe yapabilirsiniz. Yedeğinizi (system ve data olarak) geri yükleyebilirsiniz.
Eğer aynı rom dosyasının aynı sürümünün alt veya üst güncellemesi ise (8xxx1>8xxx2 gibi) 3 wipe genellikle yeterli olacaktır (cache dalvik system)(garanti edilmez.)

2. Sorunuz için üst konuda açıklamıştım yedekleme için nelerin gerektiğini. Geri dönmek istiyorsanız system ve data yedeğinizi alın. emin bir yere aktarın
aynı rom dosyasını yükleyin romunuz yüklendikten sonra datanızı yükleyin.

modem: telefon çekmesse veya wlan çekmezse yükleyin
efs cihaz kimliğidir şebeke sorunu yaşarsanız yükleyin
boot: cihaz çalışma yazılımıdır çoğunlukla gerekmez.

X_files_x

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adem
Cihazım
SM-G930F
Konular
6
Merhaba

1. Soru için. Eğer denediğiniz rom terk ettiğiniz romdan yüksek sürüm bir rom ise(8>9) geri dönerken full wipe yapacaksınızdır mutemelen. Çünkü Android sürüm yükselttiğinizde sistem tamemen değişiyor. Bu nedenle her şey wipelenecek ve telefon sıfırlanacak.
Eğer aynı android sürümünde (8=8) ise sadece 4 wipe yapabilirsiniz. Yedeğinizi (system ve data olarak) geri yükleyebilirsiniz.
Eğer aynı rom dosyasının aynı sürümünün alt veya üst güncellemesi ise (8xxx1>8xxx2 gibi) 3 wipe genellikle yeterli olacaktır (cache dalvik system)(garanti edilmez.)

2. Sorunuz için üst konuda açıklamıştım yedekleme için nelerin gerektiğini. Geri dönmek istiyorsanız system ve data yedeğinizi alın. emin bir yere aktarın
aynı rom dosyasını yükleyin romunuz yüklendikten sonra datanızı yükleyin.

modem: telefon çekmesse veya wlan çekmezse yükleyin
efs cihaz kimliğidir şebeke sorunu yaşarsanız yükleyin
boot: cihaz çalışma yazılımıdır çoğunlukla gerekmez.
Tşk ederim, ellerinize sağlık detaylı anlatım oldu

ReaLunReaL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İlhan
Cihazım
Mı 8 se
Konular
0
çok teşekkür ederim yeni rom yüklemeye korkuyordum artık önüm açıldı :D

turkiyem71

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Halil
Cihazım
mi 9
Konular
1
Yedeklemeyi yaptık başka bir rom geçtik fakat yeni romda sorun yaşadık.Daha önce yapmış olduğumuz yedeklemeyi mevcut romda format data yapıp direk daha önceki gerimi yükleyeceğiz yoksa yedeklerken kullandığımız romu tekrar yükleyip onun üzerinemi yedeklemeyi geri yükleyeceğiz.

ReaLunReaL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İlhan
Cihazım
Mı 8 se
Konular
0
Bende eski Roma geçmek istedim mi kullanıcı adı şifre istedi şifremi kabul etmedi.sifreyi resetledim gene kabul etmedi

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Yedeklemeyi yaptık başka bir rom geçtik fakat yeni romda sorun yaşadık.Daha önce yapmış olduğumuz yedeklemeyi mevcut romda format data yapıp direk daha önceki gerimi yükleyeceğiz yoksa yedeklerken kullandığımız romu tekrar yükleyip onun üzerinemi yedeklemeyi geri yükleyeceğiz.

Her iki durumda geri dönüş yapmış olursunuz.

Faat romu kurup datayı sonradan eklemek daha mantıklı.

Açıkçası ben TitaniumBackup tavsiye ederim. :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende eski Roma geçmek istedim mi kullanıcı adı şifre istedi şifremi kabul etmedi.sifreyi resetledim gene kabul etmedi

Hiç karşılaşmadığım bir problem maalesef.

Romunuzu sıfırdan kurun giriş yapın. ardından datanızı kurun.

Rom yedeklemeden sonra şifre değişikliği yapmışsanız muhtemelen giriş probleminiz bundan kaynaklanıyordur.

turkiyem71

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Halil
Cihazım
mi 9
Konular
1
Her iki durumda geri dönüş yapmış olursunuz.

Faat romu kurup datayı sonradan eklemek daha mantıklı.

Açıkçası ben TitaniumBackup tavsiye ederim. :)
Hem global stable de hemde Miroom betada yedek almıştım fakat ikisindede format data sonrası geri yüklemede % 80 lere gelince hata verdi yüklemedi.Root olmadığı için Titanium Backup olmaz herhalde.Sadece TWRP yüklü .

Üst Alt