Çözüldü Twrp wipe sonrası Mi ekranın da kalıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
Anlattığım yolda sadece twrp yeterli. Verdiğim rom dosyası flash tool ile değil twrp ile yüklenir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Twrp linkinde nasıl kurulacağı anlatılıyor. O twrp yüklendikten sonra. Telefona tüm wipe işlemini yapın. Data, cache, dalvik cache, sistem. Ve sonra format data bölümüne gelip yes deyin. Bu işlemler bittikten sonra telefonu twrp modunda bilgisayara bağlayıp indirdiğiniz rom dosyasını telefona atın. Ve yükleyin. İşlem bu kadar. Format data işleminde imei gitmez diye biliyorum.

Son düzenleme:

Bashirr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehdixan
Cihazım
Redni Note 7
Konular
46
Peki Hocam denilenleri şöyle bir derlemek istediğimde.
1 ) Xiaomi usb driver indirip kuruyorum.
2 ) Miflash uygulamsını indirip kuruyorum
3 ) Mi9t global rom indiriyorum.
4 ) Mi flash ile tel bağlantısını kurup , rom dosya yolu seçim flashlıyorum.
Eksik yada yanlış yollarımı bana söylerseniz memnun olurumç.
Ve ek bir sorum olacak Format bölümünden 'yes' yaparak formatladım imei kaybı oluyor mu bu durumda?
indirilen zip-i bilgisayarın ana ekranına çıkar. Ana ekranda olmayınca bazen flashlanmıyor. Telefonda download mod-a geçmek için ses kısma+power tuşuna bas. Bir de mi flash programında en altta clean_all mu neydi böyle bir şey var. Clean and lock-u seçme

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
Hocam farklı şeyler anlatıyoruz. Kafası karışacak. Belli ki arkadaş zaten acemi. O yüzden flash tool ile yapacağı yanlış Bi işlemde sonuç daha kötü olabilir. Telefonu kitleyebilir. Artı uyumlu flash tool bulması lazım. Yeni sürümler sorun çıkartıyor diye biliyorum
indirilen zip-i bilgisayarın ana ekranına çıkar. Ana ekranda olmayınca bazen flashlanmıyor. Telefonda download mod-a geçmek için ses kısma+power tuşuna bas. Bir de mi flash programında en altta clean_all mu neydi böyle bir şey var. Clean and lock-u seçme

dincerzade

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi mi 9T
Meslek
Bilgisayar Müh.
Konular
4
Evet peki twrp için değil de miflash ile yükleme yapmam için rom versiyonları bu sayfada yok gerekli romu nereden bulabilirim.
Mi flash ile yüklemek için

Hocam farklı şeyler anlatıyoruz. Kafası karışacak. Belli ki arkadaş zaten acemi. O yüzden flash tool ile yapacağı yanlış Bi işlemde sonuç daha kötü olabilir. Telefonu kitleyebilir. Artı uyumlu flash tool bulması lazım. Yeni sürümler sorun çıkartıyor diye biliyorum
Hocam Twrp yüklü zaten cihazda

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
Biliyorum yüklü olduğunu belli ki uyumsuzluk yapıyor. Verdiğim twrp dosyası Android 10 destekli ve sorunsuz çalışıyor. O yüzden önce o twrp dosyasını yükleyin. Kendim kullanıyorum. Sizinle aynı sorunları yaşadım çünkü. Twrp offical olmadığı için bazı sürümler sorun çıkartıyor

dincerzade

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi mi 9T
Meslek
Bilgisayar Müh.
Konular
4
Evet peki twrp için değil de miflash ile yükleme yapmam için rom versiyonları bu sayfada yok gerekli romu nereden bulabilirim.
Mi flash ile yüklemek için

Hocam Twrp yüklü zaten cihazda
Benim derdim Twrp üzerinde çok hatalar alıyorum twrp versiyonu uymuyor , indirdiğim rom uymuyor gibi.
Ben bunu Miflash üzerinden yapmak istiyorum ve şuan cihazda twrp yüklü fakat boş Romu sıfırladım yanlışlıkla

Biliyorum yüklü olduğunu belli ki uyumsuzluk yapıyor. Verdiğim twrp dosyası Android 10 destekli ve sorunsuz çalışıyor. O yüzden önce o twrp dosyasını yükleyin. Kendim kullanıyorum. Sizinle aynı sorunları yaşadım çünkü. Twrp offical olmadığı için bazı sürümler sorun çıkartıyor
Bak işte şimdi oldu hocam deneceğim yolu teşekkürler cevap için

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
O yüzden size twrp linki verdim zaten :) eğer bilgisayar ile uğraşmak istemiyorum derseniz de indirdiğiniz twrp zıp dosyasının içinde ki . img dosyasını telefona atıp twrp üzerinden yükleyebilirsiniz. İmg olarak

Ersinasil

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9t
Konular
19
Olur merak etme. Sonucu yazarsan sevinirim. En azından twrp hatası olan arkadaşlara da faydası olur.

Valla çok sağol deneyeyim olursa , bi kurban kesecem bunaldım artık ya :)
Verdiğim adımları aynen uygulayın.

dincerzade

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi mi 9T
Meslek
Bilgisayar Müh.
Konular
4
Olur merak etme. Sonucu yazarsan sevinirim. En azından twrp hatası olan arkadaşlara da faydası olur.
Tabi tabi muhakkak sonucu dönerim,
Peki madem bu yoldan gidiyoruz birkaç soru sormak istiyorum .
Bende kurulu olan twrp sürümünü kaldıracak mıyım nasıl olacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt