Soru TWRP Wipe kısmında sistem bölümü yok !

Asinam_45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
1
Arkadaşlar merhabalar. Direk konuya gireceğim çok fazla rom değiştiren biri değilim ancak arada telegramda bulunan malum grupta bahsedilen ve hoşuma giden romları kurup deniyorum. Yine böyle bir romu denediğim esnada önceden TWRPde görülen Wipe altında ki System bölümü kayboldu. Rom yükleyebiliyorum ama tam temiz olmuyor çünkü telefonun performansında bir düşüş ve ısınma var. Farklı yerlerden aldığım bilgilerde üst üste binen rom artıklarının buna sebep olabileceğini söylediler. Sürekli olarak da sistem başlangıcında ''cihazımı bul alanı hasarlı'' uyarısı alıyorum. Önceden sürekli Dalvik, Sytem, Data temizler ve sorunsuz olarak telefonu kullanırdım. Mi Flash ile stock rom flashladım gittim harici orjinal rom flashladım hem twrp hem de orange ile ama bir türlü sistem bölümü gelmedi ve hatada devam ediyor. Sonra öğrendim ki yeni romlar artık süper sistem adı altında başka bir bölüme yükleme yapılıyormuş. Arkadaşlar ben bu sorunun en son yüklediğim MİUİ LİAM romundan olduğunu düşünüyorum çünkü ilerleme esnasında Süper.img dosyasını flaşlandığını görmüş ve şaşırmıştım. Bu durum oldukça canımı sıkmaya başladı ve temiz kurulum olmadığına inandım artık. Arkadaşlar rom yüklemekte sıkıntı yom ben sadece sistem bölümünü yine sıfırlaya bildiğim şekilde wipe altında görmek ve bu konuda sizlerin bilgisine başvurmak istiyorum yardımlarının için şimdiden teşekkür ederim.

Asinam_45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
1
Arkadaşlar yok mu bir çözümü ?

agentmaster47

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uğur
Cihazım
redmi note 8
Konular
3
twrp de bağla menüsünden sistemi işaretleyip o şekilde bakabilirmisin

Asinam_45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
1
Arkadaşlar teşekkür ederim ama hallettim. Crdroidin android 13 için yaptığı recovery ile system bölümünü sildim ve twrp ile tekrar rom kurdum şuan telefon stabil çalışıyor bu konu hakkında sıkıntı çeken arkadaşlar da dediğim gibi yapıp sistemi silebilirler ama twrpde sistem yine gözükmeyecek bilginize.

agentmaster47

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uğur
Cihazım
redmi note 8
Konular
3
Arkadaşlar teşekkür ederim ama hallettim. Crdroidin android 13 için yaptığı recovery ile system bölümünü sildim ve twrp ile tekrar rom kurdum şuan telefon stabil çalışıyor bu konu hakkında sıkıntı çeken arkadaşlar da dediğim gibi yapıp sistemi silebilirler ama twrpde sistem yine gözükmeyecek bilginize.
bunu çözüm olarak işeretle ki herkes görsün

Asinam_45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
1
Hocam nasıl yapabilirim ? çoğu yeri kurcaladım ama bulamadım o yeri

rastalgun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
25
Bahsettiğiniz recoveryi paylaşır mısınız hocam ben de systemi silip kurulum yapmayı düşünüyorum.

Asinam_45

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
1
Bahsettiğiniz recoveryi paylaşır mısınız hocam ben de systemi silip kurulum yapmayı düşünüyorum.
Hocam dosya boyutu büyük diye yüklemedim ama source de bulunan linki gönderiyorum. Yükleme yaptıktan sonra factory data içerisinde sistem silme mevcuttur. Link:
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bu arada ne kurmayı düşünüyorsunuz ver om öneriniz olursa listeme eklemek isterim

rastalgun

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
25
Hocam dosya boyutu büyük diye yüklemedim ama source de bulunan linki gönderiyorum. Yükleme yaptıktan sonra factory data içerisinde sistem silme mevcuttur. Link:
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bu arada ne kurmayı düşünüyorsunuz ver om öneriniz olursa listeme eklemek isterim
Henüz benim de aklımda bir rom yok sizin şuan telefonda hangisi var önerir misiniz kernel kullanıyor musunuz ?

Üst Alt