Yardım TWRP Veri şifrelmesi

Lightning

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Şimşek
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 11 V11.0.3.0 Global Stabil
Telefon Modeli
Mi 8
Bootloader Kilidi
Açık
Herkese iyi formlar arkadaşlar. Yaptığım hatalar zincirini anlatıyorum ve hala çözüm arıyorum. Öncelikle ilk yaptığım hata telefonun şifresini unutmak-hep parmak izi veya yüz tanıma kullandığımdan ve şifreyi yeni değiştiğimden eski şifreyi hatırlıyorum-. Şifremi bir kez daha unutmuştum ama şifreyi unuttuma basınca mi hesabıyla açtığımı hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam. Ancak bu sefer telefonun sıfırlanacağına dair uyarı verdi. Şifreyi kaldırmak için araştırdım ve twrp yükleyip bir iki dosyayı silince düzeldiğini gördüm bir kaç yerde. Bir şeyler yaptım, ilk başta telefon açıldı, kilit ekranı istemedi ama açtığımda ayarlar hariç hiç bir uygulama ve veriye ulaşamıyordum arayüz ve sistem uygulamaları dahil. Sonra belki düzelir diye yeniden şifre oluşturdum ve kapattım. Başka bir şey yaptım mı hatırlamıyorum ama telefon bir daha açılmadı. Açılışta twrp resmi geliyor-ekranı değil,twrp açılmıyor sadece resmi geliyor-. twrp a girdiğimde ise şifre istiyor. Bilgisayara bağladığımda tüm dosyalar şifrelenmiş gözüküyor. Bir kaç farklı twrp denedim. Beni burdan kurtaracak var mı?

Ekli dosyalar

• 89056291_653309678820921_6083555900423929856_n.png
    89056291_653309678820921_6083555900423929856_n.png
    168,7 KB · Görüntüleme: 42

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Çok belirsiz cümlelerle sorununuzu ifade etmeye çalışmışsınız... Hangi dosyayı yüklediniz, ne sildiniz, hangi TWRP'yi kullanıyorsunuz net bir şekilde yazmadan kesin bir cevap verilmesi çok zor...

Genel olarak verilerinizi kurtarmak istiyorsanız farklı bir TWRP yükleyip şifrelemeyi kaldırmayı ve ardından bilgisayara bağlayıp verilerinizi almayı deneyebilirsiniz. Veriler önemli değil derseniz fastboot ile temiz bir rom kurulumu tüm sorunlarınızı çözecektir.

Oyla:

Lightning

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Şimşek
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Çok belirsiz cümlelerle sorununuzu ifade etmeye çalışmışsınız... Hangi dosyayı yüklediniz, ne sildiniz, hangi TWRP'yi kullanıyorsunuz net bir şekilde yazmadan kesin bir cevap verilmesi çok zor...

Genel olarak verilerinizi kurtarmak istiyorsanız farklı bir TWRP yükleyip şifrelemeyi kaldırmayı ve ardından bilgisayara bağlayıp verilerinizi almayı deneyebilirsiniz. Veriler önemli değil derseniz fastboot ile temiz bir rom kurulumu tüm sorunlarınızı çözecektir.

Twrp 3.3.1-1031 kullanıyorum. Bir iki farklı twrp ile denedim. Ama hepsinde şifre istedi. Sildiğim dosyalar data>system>lockscreen ile başlayan üç dosya.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Veriler lazım değilse ki zaten kurtarmak biraz zor işlemlere başlıyalım
İlk önce twrp giriş yapınız şifre istiyorsa cancel e basıp devam edelim biraz dokunmatik sorunu ortaya çıkabilir aldırmayın. Wipe bölümünden adwanced wipe diyeli orda sadece datayı işaretleyip sağa kaydır butonun yukarsında bir şey çıkacak adını unuttum :D ordan data file system i ex4 yapın şifre falan kalmıyacak hocam.

2. Dm verity data encrypt zip dosyayı twrp üzerinden flaşlamak. Sorun hallolur

Oyla:

Lightning

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Şimşek
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Veriler lazım değilse ki zaten kurtarmak biraz zor işlemlere başlıyalım
İlk önce twrp giriş yapınız şifre istiyorsa cancel e basıp devam edelim biraz dokunmatik sorunu ortaya çıkabilir aldırmayın. Wipe bölümünden adwanced wipe diyeli orda sadece datayı işaretleyip sağa kaydır butonun yukarsında bir şey çıkacak adını unuttum :D ordan data file system i ex4 yapın şifre falan kalmıyacak hocam.

2. Dm verity data encrypt zip dosyayı twrp üzerinden flaşlamak. Sorun hallolur
Hocam yardımınız için teşekkürler lakin verileri kurtarmanın yolu yok mudur? İlk günden dediklerinizi görmüştüm bazı yerlerde ama verileri kurtarırım bir umut diye 3 gündür bir şey yapmadım telefona.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Hocam yardımınız için teşekkürler lakin verileri kurtarmanın yolu yok mudur? İlk günden dediklerinizi görmüştüm bazı yerlerde ama verileri kurtarırım bir umut diye 3 gündür bir şey yapmadım telefona.
İkinci yöntem ile yapın kurtarırsınız
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Siteye girin ve altta dm verityler var en güncelini indirin ve twrp den flaşlayın

Oyla:

Lightning

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Şimşek
Cihazım
Mi 8
Konular
1
İkinci yöntem ile yapın kurtarırsınız
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Siteye girin ve altta dm verityler var en güncelini indirin ve twrp den flaşlayın
Telefon hafızasına dosya atamıyorum. Usb bulup otg ile deneyeceğim.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Oyla:

eminreis80

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Mi 10t Pro
Meslek
makine mühendisi
Konular
14
evet oyle veya sd cart destegi varsa onunla da yapabilirsiniz
hocam aynı şekilde benim de orangefox depolama kilitli ancak sdcard dan rom yükleniyor telefon açılıyor
gerekli yedekleri aldım ve depolama alanını biçimlendirip temiz kurulum yaptım
rom kurulduktan sonra gene depolama alanı kitleniyor
asıl soruma geleyim bu dosya bana da yardımcı olur mu
veyahut depolama kilitlenmesine düşmemek için ne yapabilirim?

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
hocam aynı şekilde benim de orangefox depolama kilitli ancak sdcard dan rom yükleniyor telefon açılıyor
gerekli yedekleri aldım ve depolama alanını biçimlendirip temiz kurulum yaptım
rom kurulduktan sonra gene depolama alanı kitleniyor
asıl soruma geleyim bu dosya bana da yardımcı olur mu
veyahut depolama kilitlenmesine düşmemek için ne yapabilirim?
Aslında tüm xiaomi cihazları için uyumludur benimde cijazım Redmi note 8 oda aynı şekilde rom kurulumdan sonra data şifreleniyor bu dosyayı flashlıyorum düzeliyor

Oyla:
Üst Alt