Yardım Twrp ve rom konusunda lütfen yardım.

Raistlin53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
Poco F5
Konular
9
Herkese selamlar. Oncelikle mi 8 se cihazimi aldığımdan beri Miui eu 10 v10.2.3.0 Stabil sürüm ve Twrp ise 3.2.3 - 1102 sürümü varolmakta öncelikle sanırım miui 11 veya bir başka custom rom yukleyebilmem için oncelikle twrp güncellemem gerekiyor lakin PC mevcut değil twrp güncellemesini sadece cihaz üzerinden yine twrp den yapabilirim böyle bir konu mevcut lakin orada hangi linki indirip kurmam gerektiğini çözemedim sizden ricam miui 11 veya başka custom rom lari kullanabilmem için twrp sürümü hangisini indirip kurmam gerektigini ve yapmam gerekenleri hocalarimdan dinlemek isterim simdiden teşekkür ediyorum. Not cihaz sürümü ekran resmi ektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Herkese selamlar. Oncelikle mi 8 se cihazimi aldığımdan beri Miui eu 10 v10.2.3.0 Stabil sürüm ve Twrp ise 3.2.3 - 1102 sürümü varolmakta öncelikle sanırım miui 11 veya bir başka custom rom yukleyebilmem için oncelikle twrp güncellemem gerekiyor lakin PC mevcut değil twrp güncellemesini sadece cihaz üzerinden yine twrp den yapabilirim böyle bir konu mevcut lakin orada hangi linki indirip kurmam gerektiğini çözemedim sizden ricam miui 11 veya başka custom rom lari kullanabilmem için twrp sürümü hangisini indirip kurmam gerektigini ve yapmam gerekenleri hocalarimdan dinlemek isterim simdiden teşekkür ediyorum. Not cihaz sürümü ekran resmi ektedir.
Twrp üzerinden twrp yükleyebilirsiniz. Basit bir şekilde . Son sürümü indirin .IMG uzantılı dosyayı telefona atın install image diyerek yükleyebilirsiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Son düzenleme:
Oyla:

Raistlin53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
Poco F5
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam PC mevcut değil belirtmiştim

Oyla:

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Hocam PC mevcut değil belirtmiştim

Arkadaşın anlatmak istediği olay şu şekildedir. Yukarıdaki konuda yer alan çalışmayı indirin ve içesindeki .img dosyasını twrp üzerinden yükleyin.

(Sorununuzun çözümü olup olmadığı konusunda fikir vermiyorum. Sadece TWRP üzerinden TWRP yükleme yöntemini açıklıyorum)

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24

Merhaba rom ve twrp indiriniz sonra rar programını kurup twrp rardan cikariniz.

İlk install kısmından romu yükleyiniz.sonra install kısmından image seçip twrp dosyasını seçip sonra recovery bölümünü seçip yükleyiniz yeterli olacaktır.

Oyla:

Raistlin53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
Poco F5
Konular
9
Söyle bir durum varmış bazi twrp sürümleri çakışıyormus twrp sürümümu yazdım hangi twrp ile guncellemem gerekir peki? Herhangi bir sorun olusmamasi için hangi versiyonu indireyim

Ve yukarıda verilen linkte Pie sistemde yuklenirse cihaz acilmaz diyor

Ve az önce miui forumdan 3.2.3 1217 bir img yükledim twrp hiç açılmıyor telefon açılış ekranında kalıyor restart atıyorum telefon acıliyor

Son düzenleme:
Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Söyle bir durum varmış bazi twrp sürümleri çakışıyormus twrp sürümümu yazdım hangi twrp ile guncellemem gerekir peki? Herhangi bir sorun olusmamasi için hangi versiyonu indireyim

Ve yukarıda verilen linkte Pie sistemde yuklenirse cihaz acilmaz diyor

Ve az önce miui forumdan 3.2.3 1217 bir img yükledim twrp hiç açılmıyor telefon açılış ekranında kalıyor restart atıyorum telefon acıliyor

Ne durumdasınız şu an ? twrp roma göre kurulduğundan hangi rom dasınız ,

Oyla:

Raistlin53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
Poco F5
Konular
9
Hocam ben 10.3.2 yi kurdum sorunsuz ama bir yanlış yaptım ondan sonra 1227 TWRP kurmadan yeniden baslatinca TWRP ye giremiyorum açılış ekraninda kalıyor yeniden başlayınca sorunsuz açılıyor telefon PC de yok böyle kaldım root ta gitti Magis yani valla telefon sorunsuz çalışıyor ama root ve twrp gitti maalesef

Oyla:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Hocam ben 10.3.2 yi kurdum sorunsuz ama bir yanlış yaptım ondan sonra 1227 TWRP kurmadan yeniden baslatinca TWRP ye giremiyorum açılış ekraninda kalıyor yeniden başlayınca sorunsuz açılıyor telefon PC de yok böyle kaldım root ta gitti Magis yani valla telefon sorunsuz çalışıyor ama root ve twrp gitti maalesef
Magisk olmayınca twrp gider

Oyla:
Üst Alt