Yardım twrp ve fastboot ekranında takılı kaldım ses kısma tuşu takılı kaldı

hasannha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
z1
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
android 9
Telefon Modeli
xiaomi mi 6
Bootloader Kilidi
Açık
Ses kısma tuşum basılı kaldı telefonu kapatıp açtığımda direk fastboot ekranına atıyor ses yükseltme tuşuna basarak açtığımda twrp açılıyor, twrpden yeniden başlat sisteme tıkladığımdada fastboot açılıyor, telefonun flexini internetten alana kadar geçici bir çözüm arıyorum telefonu bir kere açabilsem.
twrp ses yükseltme kısayolunu değiştirme veya kapatma
direk twrp silme
tuşları iptal etme yazılımla gibi bir yöntem ( bl kilidi açık magisk yüklü usb hata ayıklama filanda açık)

tamir edene kadar alternatif bir çözüm arıyorum.

twrp yokken ses yükseltme tuşuna basarak fastboot ekranını atlayabiliyordum twrp kurunca artık twrp açılıyor :D

hasannha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
z1
Konular
4
elimde arka kapağın yapıştırıcısı filanda yok olsa şimdi açacam telefonuda, birde bana düşük ihtimal geliyor ama belki ilk defa twrpnin google playdeki uygulamasından twrp yükledim yanlış yükleme ihtimalimde olabilir mi birisi uygulamanın yorumların "Bu trwp hatalıdır işlem yapmasanız dahi sistem bot dosyasını silip twrp bot u kuruyor eğer cihazınızda rom u indirmeden önce bunu kurarsanız cihazınız twrp de kalır ve çıkmaz APK yerine gidin dowland romdan flaşlayin kesinlikle indirmeyin" bu şekilde yorum yazmış, böyle bir sorun varsa eski yedeklerimle düzeltme ihtimalim var mı ?

Oyla:

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
91
elimde arka kapağın yapıştırıcısı filanda yok olsa şimdi açacam telefonuda, birde bana düşük ihtimal geliyor ama belki ilk defa twrpnin google playdeki uygulamasından twrp yükledim yanlış yükleme ihtimalimde olabilir mi birisi uygulamanın yorumların "Bu trwp hatalıdır işlem yapmasanız dahi sistem bot dosyasını silip twrp bot u kuruyor eğer cihazınızda rom u indirmeden önce bunu kurarsanız cihazınız twrp de kalır ve çıkmaz APK yerine gidin dowland romdan flaşlayin kesinlikle indirmeyin" bu şekilde yorum yazmış, böyle bir sorun varsa eski yedeklerimle düzeltme ihtimalim var mı ?
Bilmiyorum yedeklerinizi yuklemekten bı sorun gelmez deneyin isterseniz

Oyla:

emrecanzincir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 10 S
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
1
adb fastboot komutlarını kullanarak sistem reboot atamıyor musun?

Oyla:

hasannha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
z1
Konular
4
adb fastboot komutlarını kullanarak sistem reboot atamıyor musun?
hocam twrpden yeniden başlat sistem seçtiğim zaman ses kısma tuşu basılı kaldığı için yine fastboota atıyor, senin dediğin nasıl oluyor bilmiyorum biraz açıklarsan deneyim.

hayır birde twrp kalıcı olsun diye uğraşırdık eskiden telefonu yeniden başlatınca siliniyordu :D

Oyla:

emrecanzincir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 10 S
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
1
hocam twrpden yeniden başlat sistem seçtiğim zaman ses kısma tuşu basılı kaldığı için yine fastboota atıyor, senin dediğin nasıl oluyor bilmiyorum biraz açıklarsan deneyim.

hayır birde twrp kalıcı olsun diye uğraşırdık eskiden telefonu yeniden başlatınca siliniyordu
usb hata ayıklama açık haldeyken telefonu fastboot modunda açıp oradan pcden adb fastboot komut penceresi açıp reboot system yazman gerekir benim dediğimde. TWRP üzerinde komut yazılır mı bilmiyorum araştırmak gerek

Oyla:

hasannha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
z1
Konular
4
orange fox kurdum burdan magiski kaldırırsam twrp kalkma ihtimali varmı yada telefona herhangi bir zarar gelir mi?

Oyla:

hasannha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
z1
Konular
4
magisk kurmadığın zaman twrp kalkıyordu eskiden o yüzden magiski kaldırırsam belki twrpde kalkar diye

Oyla:

emrecanzincir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 10 S
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
1
magisk kurmadığın zaman twrp kalkıyordu eskiden o yüzden magiski kaldırırsam belki twrpde kalkar diye
Bildiğim kadarıyla şu an öyle değil ama diyelim ki sizde o şekilde oldu sistemin kendi recovery imajı olmayacaktır yüksek ihtimalle, bu sebepten boot loop'a düşmeniz olasıdır diye düşünüyorum.

Oyla:

hasannha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
z1
Konular
4
Bildiğim kadarıyla şu an öyle değil ama diyelim ki sizde o şekilde oldu sistemin kendi recovery imajı olmayacaktır yüksek ihtimalle, bu sebepten boot loop'a düşmeniz olasıdır diye düşünüyorum.
mantıklı peki hocam sistemin kendi recovery silinirse fastboottan telefonu kurtarmak mümkünmüdür ?

Oyla:
Üst Alt