Soru TWRP ve Custom Rom Hakkında

emre407

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9T Pro 128GB
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Merhabalar tüm MIUI severlere selamlar. Cihazım Mi 9T Imei repairli, TWRP 3.3.1-0607 sürümü yüklü. Xiaomi.eu veya Mi Globe romlarından birini kurmak istiyorum. Çok konuyla karşılaştım rom yüklerken sıkıntı yaşayanlar gibi. Aklıma takıldı:

- İlk sorum bu TWRP ile mi yüklemeliyim yoksa TWRP 3.3.1 -1109 sürümü ile mi yüklemeliyim, MIUI 11 Stabil sürümlerinden birini yüklemek istiyorum.

- İkinci sorum TWRP 1109'u indirdim bu forumdaki bir konudan, bilgisayardan yüklemeliymiş fakat içerisinde İmaj dosyası (.img) da mevcut, bunu şu anki TWRP üzerinden kursam sıkıntı çıkar mı?

- Üçüncü sorumsa bu MIUI tabanlı romlar hakkında Youtubeda, Google da veya forumumuzda çeşitli aramalar yaptım Xiaomi.eu'nun ve Mi Globe'nin çeşitli değişiklik listeleri (changelog) ve ne içerdiklerini (features) buldum fakat bunlar sanırım tüm cihazlar için geçerli, model bazlı özel bilgilere rastlayamadım mesela Mi 9T için bu romların ne gibi faydaları var? Siz hangisini, neden tavsiye edersiniz?

- Dördüncü sorum olarak benim cihazımda şu an Miui 10 yüklü, daha önce Miui 11 yüklemiştim ama batarya kısmından hiç memnun kalmamıştım (wipe atmadan kullanmıştım). Şu an Miui 11.0.3.0 sürümü çıkmış, batarya ile ilgili iyileştirmeler yapılmış mıdır? Kullanıp deneyimleyen var mı?

- Ayrıca bonus bir soru olarak şu an bilgisayara erişimim yok. Herhangi bir sıkıntıda illaki bilgisayar mı bulmam gerekir? Telefon üzerinden çözemez miyim?

İlgi ve alakanız için çok teşekkürler, iyi günler dilerim.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Romların performansını kullanarak sizin tecrübe etmeniz gerekir, kişiden kişiye değişir bu durum..

Mi globe, xiaomi eu gibi romları geliştiren arkadaşlar çin global / beta romları üstüne inşa eder romları.. Yani cihaza özel bir özellik vs. Eklemeler yapmazlar.. En azından ben görmedim bugüne kadar..

Twrp sürümüne gelecek olursak deneyin romu yüklemeyi hata verirse img dosyası ile twrp üstünden sürümü değiştirin.. İlla ki pcye gerek yok bunun için.. Kolay gelsin.

Oyla:

emre407

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9T Pro 128GB
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Romların performansını kullanarak sizin tecrübe etmeniz gerekir, kişiden kişiye değişir bu durum..

Mi globe, xiaomi eu gibi romları geliştiren arkadaşlar çin global / beta romları üstüne inşa eder romları.. Yani cihaza özel bir özellik vs. Eklemeler yapmazlar.. En azından ben görmedim bugüne kadar..

Twrp sürümüne gelecek olursak deneyin romu yüklemeyi hata verirse img dosyası ile twrp üstünden sürümü değiştirin.. İlla ki pcye gerek yok bunun için.. Kolay gelsin.
Anladım hocam teşekkürler, peki hangi TWRP sürümüne güncellemeliyim? Benimki eski gibi duruyor biraz, TWRP 3.3.1-1109'a güncellesem olur mu? Yoksa o sadece Android Q için mi? Daha önceki Android cihazlarımda hiç böyle bir şeye rastlamadım ama sanırım Xiaomi cihazlar Android sürümüne göre recovery ayırt ediyor gibiler, hepsi hepsiyle uyumlu çalışmıyormuş.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Anladım hocam teşekkürler, peki hangi TWRP sürümüne güncellemeliyim? Benimki eski gibi duruyor biraz, TWRP 3.3.1-1109'a güncellesem olur mu? Yoksa o sadece Android Q için mi? Daha önceki Android cihazlarımda hiç böyle bir şeye rastlamadım ama sanırım Xiaomi cihazlar Android sürümüne göre recovery ayırt ediyor gibiler, hepsi hepsiyle uyumlu çalışmıyormuş.

Miui 11 kuracaksanız bu TWRP 3.3.1-1109 sürümünü kullanın, ben kullanıyorum sıkıntı vermedi rom yüklemelerde.

Bonus cevap olarak da rom yükleme işleminde hata eder fastboot modunda kalırsanız BİLGİSAYAR olmadan telefona rom yükleyemezsiniz...

Oyla:
Üst Alt