Yardım TWRP ve Android Güvenliği

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
EU Stabil 10.3.6
Telefon Modeli
Note 6 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Dostlar kafamı kurcalayan bi sıkıntı var bl kilidi açıp twrp yükleyip custom rom kullanıyoruz iyi güzel fakat ölüm gibi durumlarda çevrede meraklı özel hayata saygı duymayan yakınlar ve akrabalar bilmiş kişilerin telefoncuların twrpden db dosyalarını silerek şifreyi parmak izini kaldırmasını istemiyorum. twrp şifre koyamaz mıyız yada farklı önlemler alamaz mıyız bilenler hatırlayanlar twrp 0mb sorunu ve şifre sorma sorunu vardı global romda cihaz depolaması şifrelendiği için. benim istediğim şu cihazım sıfırlama işlemi yapılmadan hiç bi şekilde dosyalara ve uygulamalara erişilmesin. herşeyi geçtim twrp pcye bağlayınca dosyalar kabak gibi ortada veya şifre kaldırılabilir nasıl önlem alabilirim?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Twrp'ye şifre koyma yok hocam, cihaza şifre koyarsınız o şifre hem cihaz hem de twrp şifresi olur.

Ayrıca ben öldükten sonra kim ne yaparsa hangi özelime bakarsa baksın, ismin en fazla 2 nesil sürer ondan sonra mezarını bilen kimse olmaz.

Örnek olarak dedenizin babasını/dedesinin mezarını kaç insan bilir ?

Son düzenleme:
Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Twrp'ye şifre koyma yok hocam, cihaza şifre koyarsınız o şifre hem cihaz hem de twrp şifresi olur.

Ayrıca ben öldükten sonra kim ne yaparsa hengi özelime bakarsa baksın, ismin en fazla 2 nesil sürer ondan sonra mezarını bilen kimse olmaz.

Örnek olarak dedesinin babasının/dedesinin mezarını kaç insan bilir ?
Hocam burdan yada özelden farketmez detaylı bilgi verir misiniz kafama göre işlem yapmak istemiyorum. bu şifreleme cihazda performans kaybına neden olur mu geçmişte eski android sürümlerinde cihaz şifrelemesi bi miktar performans kaybı oluşturuyodu. telefonumda şuan pin ve parmak izi kilidi var fakat cihaz şifrelemesi yok ekran görüntüsündeki gibi. hocam haklısınız fakat herkesin kendine göre bi yaşantısı özel hayatı var bu durum benim için önemli. bu konuyu zenex hocamlada konuştum bootloader kilidi kapalı global rom yüklü olsada zorlar fakat %80 erişirim dedi böyle bişey mümkün mü tüm önleme rağmen yetkili hesap vs bilen birisi cihazı sıfırlamadan dosyalara ulaşabilir mi?

Ekli dosyalar

• sifre.jpg
    sifre.jpg
    51,2 KB · Görüntüleme: 20
Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Ölmez de sağ kalır hafızanızı kaybederseniz bu sefer de kendi telefonunuzu açamayacak ve özel bilgilerinizi sizde göremeyeceksiniz. Belki de içinde hatırlamanıza yardımcı olacak şeyler olacak .. Bu açıdan da düşündünüz mü?

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Zenex hocam dosyalara erişirim dediyse yapacak bir şey yok hocam.

Görevimiz tehlike filmindeki mesaj okunduktan sonra telefonun patlaması gibi öldükten sonra telefonun patlaması lazım, başka türlü çözüm yok..

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Sekko Buda farklı bi bakış açısı tabi güzel yerden yakaladınız hocam handshake~~ ama ben yinede diğer türlüsünü seçerdim. güvenlik benim için 1.planda google yada xiaomi gibi firmaların topladığı verileri umursamıyorum konudaki gibi 1.şahıs kişilere karşı önlemim. telefoncuya teknik servise 100 150 lira verilip şifreyi kaldırarak yada twrp üzerinden ulaşılmasını istemiyorum.
Ben kişisel bilgisayarımda bios+hdd şifresi / windows şifresi/ yereldisk bitlocker şifrelemesi kullanıyorum adeta kale gibi. ben bana ölmüş yakınlarının telefonunu getirip şifresini kaldırmamı isteyenlere yapamam diyorum yapabiliyo olsamda özel hayata saygım var. eu rom twrp herşey hoş ama böyle olmuyor sırf bu yüzden global roma dönüp cihazın kilidini geri kapatıcam sanırım :(

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Hocam şifreleme koysanız bile kırılır illaki millet CIA hackliyor, bir şifreyi kırmayı kafaya takarsan kırarsın elbet PC'de içinde aynı şey geçerli harici hard disk alıp goca kasaya koyabilirsiniz.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Sekko Buda farklı bi bakış açısı tabi güzel yerden yakaladınız hocam handshake~~ ama ben yinede diğer türlüsünü seçerdim. güvenlik benim için 1.planda google yada xiaomi gibi firmaların topladığı verileri umursamıyorum konudaki gibi 1.şahıs kişilere karşı önlemim. telefoncuya teknik servise 100 150 lira verilip şifreyi kaldırarak yada twrp üzerinden ulaşılmasını istemiyorum.
Ben kişisel bilgisayarımda bios+hdd şifresi / windows şifresi/ yereldisk bitlocker şifrelemesi kullanıyorum adeta kale gibi. ben bana ölmüş yakınlarının telefonunu getirip şifresini kaldırmamı isteyenlere yapamam diyorum yapabiliyo olsamda özel hayata saygım var. eu rom twrp herşey hoş ama böyle olmuyor sırf bu yüzden global roma dönüp cihazın kilidini geri kapatıcam sanırım :(
Çok profesyonel Zenex gibi biri olmadıkça twrpden veri kurtarma işini her telefoncu yapamaz zaten. Cihazın açılmasını engellemek için ise cihazımı bulu aktif edip öyle kullanabilirsiniz. Böylece rom değişse bile mi şifrenizi ister açılışta.

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Muradovs CİA FBİ karıştırmayalım giggle~~ kişisel bilgisayarıma şuanki koşullarda türkiye sınırları içerisinde kimse erişemez ancak abd kendi malına arkakapı koyduğu için halleder. benim olayım bu kadar büyük çaplı değil zaten telefoncu telefoncu gezip eşe dosta sorarak telefonumdaki dosyalara erişilmesini ve twrp gibi yollarla şifre kaldırılmasını istemiyorum sadece. şuanki durum çok kötü mesela twrpde şifre yok cihazda şifreleme yok herşey kabak gibi ortada. pin kilidi parmak izi filan boş yere duruyor aç twrp istediğini yap istersen şifreyi kaldır.

Oyla:
Üst Alt