Rehber TWRP Temizle/Wipe Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Üstat fabrika ayarlarına geri dönüyor. Geçen gün yanlışlıkla yaptım. Özel dosyalarınız duruyor geriye kalan herşeyi siliyor. Uygulamalar ve telefon ayarlarınız herşey gidiyor. Telefon yeni almışsınız gibi kurulum ekranı ile açılıyor.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
TWRP filan gidiyor mu yada IMEI?

bendeniz61

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Selam bir acemi olarak buradaki bilgiler ışında

Twrp ve rom işlerini öğreniyorum

Önceden korkudan telefonumda twrp olmasına ragmen cesaret Edip 1.0.0 versiyonu 10.2.2 yapamamıştım cesaret Edip yaptım ve işler böyle başladı

Twrp uçtu

Buradan twrp toplu indirdim 1217.bat uygulamasını usulüne uygun olarak fastboota çalıştırdı hoop twrp sahibi oldum 3 saniyede

Not twrp ile uğraşacaklar bu adımdan sonra 1217 ve 1227 IMG dosyalarını mutlaka telefonunda bulunduran kesin lazım olur

Sonra telefonu aldığımd magisk kurulu gelmişti o heyecan ile ona da bakayım dedim ve telefon açılmaz oldu

Önce twrp ile yeniden rom yükleyin dedim yemedi

Wipe 1

Wipe 2. Sistem

Wipe 3 sistem artı data
İle yaptım temiz oldu misss oldu ama

Bir kaç sorun oldu
Öncelikle telefon SMS foto ses video ve uygulamalar kaybolmdı hepsi geldi

Ancak hepsinin hesapları kapalı geldi tek tek yeniden şifre girdiğim için yorucu ama sorunsuz oldu

Sorunum netfilixde oldu indirip de sonradan izlerim dediğim filmlerin indirme hakları dolmuş tekrar indiremiyorum online izlemek zorunda kalacağım ...

Not: mi.com şifrenizi unutmayın kesenin lazım oluyor

Bilinmesi gerekenler

Rom - Mi 8 SE Xiaomi.eu MIUI 10 v9.4.18 Beta ve V10.2.3.0 Kararlı Rom İndirme Bağlantısı

Rehber - TWRP Temizle/Wipe Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

Diğer - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Güncelleme Sorunları)

Rehber - Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.2.3-1227 Otomatik Yükleme Aracı

Twrp ile yapılacaklar

Pcden telefona twrp kur

1217 ve 1227 IMG telefona at

Telefona istediğin romu at

Twrpye gir uygun wipe yap

İnstaldan romu kur

Twrp den çıkmadan uygun imgyi kur benimki stabil rom olduğu için 1217

Sonra çık

Yeni rom ve twrp hazır her defasında bu yolu izle

Magisk den şimdilik uzak dur...

Bende acemi bir kullanıcıyım. Magisk güncelleme istedi telefonu yeniden başlattı. Twrp menüsünde takılı kaldım? Reboot System diyorum ama yine menüye geliyorum. Sende nasıl oldu?

Konu içeriği
Xiaomi Redmi Note 8 Cihazım rooted haldeymiş. Bir program çalışmayıp "rooted device detected" yazınca öğrendim. Imeide atılmış.

Bir yorumda "Uygulamaya root işlemli cihaz üzerinden giriş yapacaksanız magisk uygulamasından magisk hide seçeneğine uygulamayı eklemeniz yeterli."
diye yazıyordu bende bu uygulama bende var demekki bu işe yarıyormuş dedim ve açtım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Girince güncellecek dedi ve geri saymaya başladı 5 saniyeden başladı 4 3 2 1 ve Telefon kapandı açıldı

Ve bu ekran geldi

Ekran deseni şifresini girsemde cancelede bassam şu menü açılıyor.

Benimkinde tek farklı olan şey böyle yazıyor olması
TWRP-3.3.1-0923
For Redmi Note 8 --by wzsx150

Birisi "Buradan Reboot sonra System seç açılır" dedi. Ben bunu yapıyorum kapanıyor geri açılıyor. Sonra yine şifre soran ekrana geri dönüyor. Telefon açılmıyor.

Resimleri internetten sorunun çözümünü ararken buldum kendi telefonumu çekebileceğim başka telefonum ailem dahil yok ama resimler çok benziyor umarım sıkıntı olmaz.

Bu ilk telefonum ve muhtemelen cahilliğimden böyle bir duruma düştüm. Ne yapmam gerekiyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Konuda yardımcı olmak isteyenlerin ne dediklerini tam anlamadım. Konularda devamlı yorum okuyorum bir şeyler anlayabilmek için yorumuna denk geldim yazayım dedim.

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
Bende acemi bir kullanıcıyım. Magisk güncelleme istedi telefonu yeniden başlattı. Twrp menüsünde takılı kaldım? Reboot System diyorum ama yine menüye geliyorum. Sende nasıl oldu?

Konu içeriği

Konuda yardımcı olmak isteyenlerin ne dediklerini tam anlamadım. Konularda devamlı yorum okuyorum bir şeyler anlayabilmek için yorumuna denk geldim yazayım dedim.
Telefonun twrp demi kaldı ?

bendeniz61

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Telefonun twrp demi kaldı ?

Evet Twrp içinde takılı kaldım. Telefon kapalıyken açıyorum twrp içindeki desen çizme yeri geliyor. Deseni çiziyorum menü açılıyor menüden Reboot oradan System tıklıyorum. Telefon kapanıp açılıyor ama yine twrp içindeki desen çizme yeri açılıyor deseni çiziyorum menü açılıyor. Çizmeden cancel basarsam yine menü açılıyor aynı şeyler oluyor.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Sandocan buyurun hocam konusu..

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
Hocam Stoya Üstadımız konunuzu verdi okudum. Sana yardımcı olmuşlar. Bende Stoya Üstadımızın bana öğrettiği şekilde yardımcı olayım. Bu linkten romu indir.
twrp ye girip şu adımları yapacaksınız....

Kesinlikle ROM dosyasını hemen atmayın. 2.adımda atacaksınız rom zip dosyasını.

1- Wipe -> format data -> yes yazıyoruz. Format işlemi bittikten sonra, twrp ana ekrana gelip

Reboot ->recovery diyoruz twrp yeniden başlıyor.

Twrp ana ekrana geldikten sonra yükleyeceğimiz rom ve magisk 19.3 zip dosyasını PC den telefon hafızasına atıyoruz. Tekrar twrp ana ekrana gelip,

2- Wipe -> advanced wipe -> 4 wipe yapıyoruz (dalvik,cache,system,data) dedikten sonra twrp ana ekrana gelip install kısmından önce rom dosyasını daha sonrada magisk 19.3 dosyasını yüklüyoruz...

İlk açılış 10 dk sürebilir, heyecan ve panik yapmıyoruz...

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Ornegin eea rom 11.0.3 kullanirken sonra 11.0.4 surumu cikti. Yeni surumu recovery zip olarak indirip twrpden yuklemek istedigimde hicbirsey silinmesin tum uygulamalar ayarlar ayni kalsin diye sadece dalvik ve cache yapip yukledim, dusundugum gibide oldu. Smdi burada system i de wipelamam gerektigi yaziyor. Bu durumda ayarlar uygulamalar vs silinmezmi? Yani yapmak istedigim sey en basitiyle bir ust romu sadece guncelleme yapmis gibi yuklemek..
System i secmeden yaptigimda istediğim sonucu aldim. Ama dogrusu system i de wipe yapmak mı?

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Ornegin eea rom 11.0.3 kullanirken sonra 11.0.4 surumu cikti. Yeni surumu recovery zip olarak indirip twrpden yuklemek istedigimde hicbirsey silinmesin tum uygulamalar ayarlar ayni kalsin diye sadece dalvik ve cache yapip yukledim, dusundugum gibide oldu. Smdi burada system i de wipelamam gerektigi yaziyor. Bu durumda ayarlar uygulamalar vs silinmezmi? Yani yapmak istedigim sey en basitiyle bir ust romu sadece guncelleme yapmis gibi yuklemek..
System i secmeden yaptigimda istediğim sonucu aldim. Ama dogrusu system i de wipe yapmak mı?
Dediğiniz doğru hocam siz bir üst sürüme geçtiğiniz için vipe cache ve dalvic yeterli. Sistem silme farklı rom yüklemeler için gerekli.

Üst Alt