Rehber TWRP Temizle/Wipe Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Valla ellerinize sağlık hocam. Uygun bir zamanda ben de yapmayı düşünüyordum böyle bir çalışma ama sizinki açıklayıcı ve faydalı olmuş. Teşekkürler

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam sağlık olsun, sizde başka yararlı bir konu açar ve bizlerle paylaşırsınız inşallah...teşekkürler

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
Bu seçenekler sadece telefonun ve sitemin çöp dosyalardan temizlemek için kullanılır.
Hiçbir Şey yüklemeden sistem tekrar başlatılabilir.

Arada bir yapmakta fayda vardır.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bu seçenekler
aynı romu,

aynı romun güncellemesini,
aynı romun alt sürümünü
aynı romun costum
halini yükleyerek hiç bir şeyin [uygulamalar, mesajlar, hesaplar, arama kayıtları vb) silinmeden kullanılması için kullanılabilir.

Bu seçenek telefonun sıfırdan kurulması için kullanılır.
Resimler müzikler diğer kullanıcı dosyalarını silmez.
Bir önceki madde de belirtilenleri siler.
Bu tip işlem ile telefonunuza uygun her romu kurabilirsiniz.
Telefon açıldığında tüm ayarlamalar ve Uygulama yüklemeleri sıfırdan yapılır ve yapılandırılır.

Bu seçenekler seçildiğinde telefonda yer alan her şey silinir.
Fabrikadan alınmış gibi olur.
Size ait hiç bir dosya kalmaz.
Fotoğraf, müzik, office dosyaları dahil her şey silinir.
..::Dikkatli olunuz::..

Bu seçenekler seçilirse yukarıdakilerinin yanına ek olarak telefona bağlı depolama içerikleri de silinir.

Birde burada yer almayan ancak hafıza kartı destekli telefonlarda yer alan harici bellek seçeneği tıkanırsa hafıza kartı da boşaltılır.

Umarım faydalı olur

Made by Pegasus
Hocam ikinci resimdeki gibi yapıp romun güncellemesini yükleyince sistem ayarları ana ekran ayarları falan sıfırlanıyor mu? Sistemi seçince ekstra silinen ne oluyor?

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Hocam ikinci resimdeki gibi yapıp romun güncellemesini yükleyince sistem ayarları ana ekran ayarları falan sıfırlanıyor mu? Sistemi seçince ekstra silinen ne oluyor?
Sistem ile kasıt OS oluyor. Güncelleme ile kasıt romun tam ve üst versiyonu oluyor. Sistem seçilince işletim sistemi ayarler ve sonradan kurulan uygulamalar haricinde silinir. Rom kurulmadan tel açılmaz.

sahinsah52

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sah
Cihazım
Mi6
Konular
2
Hocam "Bu seçenekler..." dediğiniz mobil versiyonda karışıyor. Üst resim alt resim biraz birbirine giriyor.. Numaralı olursa çok daha hoş olacağı kanaatindeyim. Teşekkürler emeğiniz için..

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
Sistem ile kasıt OS oluyor. Güncelleme ile kasıt romun tam ve üst versiyonu oluyor. Sistem seçilince işletim sistemi ayarler ve sonradan kurulan uygulamalar haricinde silinir. Rom kurulmadan tel açılmaz.
Hocam ben şimdi Miuipro'yu üst sürüme güncellerken hiç wipe yapmıyorum sorun olmuyor aslında ama ikinci resimdeki gibi yaparsam herhangi bir ayar veya ana ekran düzeni falan silinecek mi? Tam olarak bunu bilsem daha iyi olur. :)

Ayrıca "Sistem seçilince işletim sistemi ayarler ve sonradan kurulan uygulamalar haricinde silinir." demişsiniz. Bunlar dışında silinecek ne kalıyor?

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Hocam ben şimdi Miuipro'yu üst sürüme güncellerken hiç wipe yapmıyorum sorun olmuyor aslında ama ikinci resimdeki gibi yaparsam herhangi bir ayar veya ana ekran düzeni falan silinecek mi? Tam olarak bunu bilsem daha iyi olur. :)

Ayrıca "Sistem seçilince işletim sistemi ayarler ve sonradan kurulan uygulamalar haricinde silinir." demişsiniz. Bunlar dışında silinecek ne kalıyor?

hayır burada önemli olan data kısmı. bu resimdeki gibi yapıldığında temiz bir kurulum oluyor aslında bunu yapmadan bile rom kurulurken çoğu zaman aynı şeyi yapıyor :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam elinize, emeğinize ve ağzınıza sağlık, gayet yararlı bir paylaşım olmuş, teşekkürler

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
Twrpyi ilk defa kullanacaklar için önemli bir konu. Bir çok arkadaş bilmediği için tüm verilerini siliyor yanlışlıkla.
Elinize sağlık hocam

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Valla ellerinize sağlık hocam. Uygun bir zamanda ben de yapmayı düşünüyordum böyle bir çalışma ama sizinki açıklayıcı ve faydalı olmuş. Teşekkürler

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler, yararlı bir konu.
Ellerinize sağlık hocam, çok yerinde bir paylaşım olmuş (:
Hocam "Bu seçenekler..." dediğiniz mobil versiyonda karışıyor. Üst resim alt resim biraz birbirine giriyor.. Numaralı olursa çok daha hoş olacağı kanaatindeyim. Teşekkürler emeğiniz için..
Teşekkür ederim çok faydalı bir paylaşım

herkese çok teşekkür ederim

lütfen gördüğünüz eksiklikleri ve eklemek istediğiniz bilgileri söylemeye devam edinki işe yarar bir hal alsın.

herkese en derin saygılarımla

akillialtay1995

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Altay
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
6
Hocam teşekkür ederim çok yararlı bir konu hocam Custom Rom yüklemeden önce format data yapmasam wipetan üstteki ilk 4 seçeneği işaretledim olur mu

Üst Alt