Soru TWRP sorunu...

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
arkadaşlar herkese hayırlı günler. mi9 se cihazıma neredeyse her romu denedim mi.rom eu. rom masik rom global romlar vs. miflash ile rom atarken hiç bir sorun yaşamadım çok şükür ama twrp ile her wipe yaptığımda disk iki parça görünüyor ve fastboot ekranın da kalıyor. hemen hemen bütün twrp sürümlerini de denedim. hiç biri sorunsuz olmadı wipe yaptığım da yada direk format data yaptığım da fark etmiyor diski iki veya 4 parça gösteriyor ve tekrar twrp açılmıyor. bu sorun cihaz ile alakalı mı? normal bir durum mu çözümü var mı?

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
arkadaşlar herkese hayırlı günler. mi9 se cihazıma neredeyse her romu denedim mi.rom eu. rom masik rom global romlar vs. miflash ile rom atarken hiç bir sorun yaşamadım çok şükür ama twrp ile her wipe yaptığımda disk iki parça görünüyor ve fastboot ekranın da kalıyor. hemen hemen bütün twrp sürümlerini de denedim. hiç biri sorunsuz olmadı wipe yaptığım da yada direk format data yaptığım da fark etmiyor diski iki veya 4 parça gösteriyor ve tekrar twrp açılmıyor. bu sorun cihaz ile alakalı mı? normal bir durum mu çözümü var mı?
Hocam format data yaptıktan sonra Reboot recovery yapıp takın pc ye.

Oyla:

SametC

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Çelik
Cihazım
Xiaomi Mi 9 SE
Konular
3
Normal bir durum değil. QFil ile rom yüklemeyi deneyin. Cihazın ilk romunu atın. Ama herşeyden önce cihazın kendi recovery arayüzünden wipe atın. İmei varsa gider ama.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Hocam format data yaptıktan sonra Reboot recovery yapıp takın pc ye.
yaptım hocam açılmadı yiye :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Normal bir durum değil. QFil ile rom yüklemeyi deneyin. Cihazın ilk romunu atın. Ama herşeyden önce cihazın kendi recovery arayüzünden wipe atın. İmei varsa gider ama.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
kendi wipesi ile wipe yaptım ama şükür gitmedi imei şimdi yine yaptım bakayım gitmedi inş

Oyla:

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
Hocam vericeğim konudaki twrp yi yükleyin Mi 9se için en yenisi bu ben bunu kullanıyorum.

ayrıca Rom yüklerken şimdi yazıcağım şekilde yükleyin sorun yaşamazsınız.

Twrp kur ve şu adımları yap..

Rom kurulurken verileriniz silinecek, resim, video, müzik vs varsa PC’ye yedek alın..

Yedek aldıktan sonra twrp ye girip şu adımları yapacaksınız....

Kesinlikle ROM dosyasını hemen atmayın. 2.adımda atacaksınız rom zip dosyasını.

1- Wipe -> format data -> yes yazıyoruz. Format işlemi bittikten sonra, twrp ana ekrana gelip

Reboot ->recovery diyoruz twrp yeniden başlıyor.

Twrp ana ekrana geldikten sonra yükleyeceğimiz rom ve magisk 19.3 zip dosyasını telefon hafızasına atıyoruz. Tekrar twrp ana ekrana gelip,

2- Wipe -> advanced wipe -> 4 wipe yapıyoruz (dalvik,cache,system,data) dedikten sonra twrp ana ekrana gelip install kısmından önce rom dosyasını daha sonrada magisk 19.3 dosyasını yüklüyoruz...

İlk açılış 10 dk sürebilir, heyecan ve panik yapmıyoruz...

Oyla:

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Hocam vericeğim konudaki twrp yi yükleyin Mi 9se için en yenisi bu ben bunu kullanıyorum.

ayrıca Rom yüklerken şimdi yazıcağım şekilde yükleyin sorun yaşamazsınız.

Twrp kur ve şu adımları yap..

Rom kurulurken verileriniz silinecek, resim, video, müzik vs varsa PC’ye yedek alın..

Yedek aldıktan sonra twrp ye girip şu adımları yapacaksınız....

Kesinlikle ROM dosyasını hemen atmayın. 2.adımda atacaksınız rom zip dosyasını.

1- Wipe -> format data -> yes yazıyoruz. Format işlemi bittikten sonra, twrp ana ekrana gelip

Reboot ->recovery diyoruz twrp yeniden başlıyor.

Twrp ana ekrana geldikten sonra yükleyeceğimiz rom ve magisk 19.3 zip dosyasını telefon hafızasına atıyoruz. Tekrar twrp ana ekrana gelip,

2- Wipe -> advanced wipe -> 4 wipe yapıyoruz (dalvik,cache,system,data) dedikten sonra twrp ana ekrana gelip install kısmından önce rom dosyasını daha sonrada magisk 19.3 dosyasını yüklüyoruz...

İlk açılış 10 dk sürebilir, heyecan ve panik yapmıyoruz...
Eyvallah hocam teşekkür ederim.

Oyla:
Üst Alt