Yardım Twrp Sorunu

berdannn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berdan
Cihazım
Rn 8 Pro
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui 12.0.8
Telefon Modeli
redmi note 8 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Bugün forumda gördüğüm bir custom rom indirmek için twrp yüklemek istedim tüm drivewrler herşey sorunsuz kurdum twrp yüklenirken de hiçbir sorun yoktu okey okey diyerek geçti ama ne twrp nede cihazım açılmadı twrp birçok kez ve farklı twrp çeşitleri denediğim için team win ve orange fox karıştı birbirine cihazım da sadece redmi yazısında dönüp duruyor arada orange fox twrp ekranı geliyor ama görsel olarak sonra oda gidiyor fastboot moduna alıp tekrar tekrar twrp denesem de pcde ok demesine rağmen telefon açılmıyor ne yapmam gerek konunun bir kısmını orda hocamla da uğraştık bakabilirsiniz

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Twrp doğru model için olduğundan eminseniz fastboot modda iken fastboot boot twrp_xx.img olarak dosya adını yazın ve boot etmeyi deneyin, Twrp açılırsa flash kısmından image seçip twrp.img dosyasını recovery bölümünü seçerek flashlayın ve reboot-reboot to recovery seçeneğini ile yeniden başlatıp twpye girin. Bu olmazsa fastboot erase recovery komutu ile recovery bölümünü silip tekrar flash komutu ile yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu da işe yaramazsa fastboot rom atıp baştan deneyebilirsiniz yalnız fastboot rom kuracak olursanız sağ alttan flash_all seçin, flash_all_lock olanı seçmeyin.

Oyla:

berdannn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berdan
Cihazım
Rn 8 Pro
Konular
3
Twrp doğru model için olduğundan eminseniz fastboot modda iken fastboot boot twrp_xx.img olarak dosya adını yazın ve boot etmeyi deneyin, Twrp açılırsa flash kısmından image seçip twrp.img dosyasını recovery bölümünü seçerek flashlayın ve reboot-reboot to recovery seçeneğini ile yeniden başlatıp twpye girin. Bu olmazsa fastboot erase recovery komutu ile recovery bölümünü silip tekrar flash komutu ile yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bu da işe yaramazsa fastboot rom atıp baştan deneyebilirsiniz yalnız fastboot rom kuracak olursanız sağ alttan flash_all seçin, flash_all_lock olanı seçmeyin.
twrpyi doğru olduğunu düşünüyorum linkini attığım konudan almıştım son twrpmi deniyim hocam dediklerinizi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

twrpyi doğru olduğunu düşünüyorum linkini attığım konudan almıştım son twrpmi deniyim hocam dediklerinizi
fastboot erase komutu ile silip yeniden de denesem sonuç olmadı tgz uzantılı bir eu rom indiriyorum ama mi flash kullanarak flashlayamıyıorum özel durum oluştu hatası alıyorum mi tool v2 kullanarak orda cihazım brick oldu seçeneğini seçtim otomatik olarak rom yüklemekte

Son düzenleme:
Oyla:

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3

fastboot erase komutu ile silip yeniden de denesem sonuç olmadı tgz uzantılı bir eu rom indiriyorum ama mi flash kullanarak flashlayamıyıorum özel durum oluştu hatası alıyorum mi tool v2 kullanarak orda cihazım brick oldu seçeneğini seçtim otomatik olarak rom yüklemekte
Şimdi diğer konudaki romun resmi telegram sayfasına baktım, Miui 12 için farklı bir Twrp var 12.5 için farklı. Sizin yazdığınıza göre 12.0.8 sürümündesiniz fakat orada eklediğiniz ekran görüntüsüne göre 12.5 sürümü için olan twrp dosyası var sizde., TWRP-UNIFIED-3.5.2_10 dosyasını deneyin.

Oyla:

berdannn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berdan
Cihazım
Rn 8 Pro
Konular
3
Şimdi diğer konudaki romun resmi telegram sayfasına baktım, Miui 12 için farklı bir Twrp var 12.5 için farklı. Sizin yazdığınıza göre 12.0.8 sürümündesiniz fakat orada eklediğiniz ekran görüntüsüne göre 12.5 sürümü için olan twrp dosyası var sizde., TWRP-UNIFIED-3.5.2_10 dosyasını deneyin.
ow bunu farketmedim bakiyim hemen

linkine nasıl ulaşabilirim hocam varsa atarsanız sevinirim :)

Oyla:

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
ow bunu farketmedim bakiyim hemen

linkine nasıl ulaşabilirim hocam varsa atarsanız sevinirim :)

Bildirimi görmedim daha önce yazardım yoksa kusura bakmayın.

Oyla:

berdannn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berdan
Cihazım
Rn 8 Pro
Konular
3
hocam 12.5.7 eu kurdum bu twrpyi denedim şimdi yine de kabul etmedi şuan cihaz açılıyor ama twrp menüsü yok

Oyla:

berdannn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berdan
Cihazım
Rn 8 Pro
Konular
3
fastboot boot twrp.img komutu ile de mi açılmıyor twrp?
hocam şuan telefonu stock rom ile kurdum şuan tekrardan rom denemesi yapacağım dediğiniz komut dahil çalışmadı

Bildirimi görmedim daha önce yazardım yoksa kusura bakmayın.
sorun değil hocam emeğiniz yeterli

twrp girebildim çok teşekkürler

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt