Yardım TWRP/Rootlu Cihazda BL Kilidi Kapatırsak Ne Olur

Masra

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Semai
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
29
İlk önce herkese merhaba benim telefonuma whatsap kurdum ve şöyle bir hata aldim

WhatsApp'dan"Giriş Yapmak İçin Resmi WhatsApp Uygulamasına Sahip Olmanız Gerekir " Hatası Alıyorum

Bu hatanin sebibi bootloader kilidinin açik olmasıymış diyenler var ben cihazimi magisk veya kernelsu kursam bl kilidini kapatsam ne olur ?

Mesela cihaza kernelsu kursam ve twrp kaldırsam bl kilidini kilitlesem ne olur ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
İlk önce herkese merhaba benim telefonuma whatsap kurdum ve şöyle bir hata aldim

WhatsApp'dan"Giriş Yapmak İçin Resmi WhatsApp Uygulamasına Sahip Olmanız Gerekir " Hatası Alıyorum

Bu hatanin sebibi bootloader kilidinin açik olmasıymış diyenler var ben cihazimi magisk veya kernelsu kursam bl kilidini kapatsam ne olur ?

Mesela cihaza kernelsu kursam ve twrp kaldırsam bl kilidini kilitlesem ne olur ?
cihaz brick olur bişiy olmaz

Masra

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Semai
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
29
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son düzenleme:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Hocam kernelsu kurup ardından twrp kaldirirsam ve kilidi kilitlersem ne olur peki
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Peki ya cihazi spflashtool ile kurtarabilirmiyim cihaz redmi note 8 pro
sistemsel degişikliklerin hepsinde cihaz brick olacaktır rn8p güzel cihaz unbrick sayesinde cihazda donanımsal arıza olmadıgı sürece her şekilde kurtarabilirsiniz korkacak birşey yok

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
BL açık diye bu hatayı vermiyor hocam. Whatsapp biraz sıkıntılı şu sıralar. Yedek alın, sıfırdan kurun Whatsapp'ı.

Masra

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Semai
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
29
BL açık diye bu hatayı vermiyor hocam. Whatsapp biraz sıkıntılı şu sıralar. Yedek alın, sıfırdan kurun Whatsapp'ı.
Hoca. Her yöntemi denedim banamısın demiyor lakin hocam bir keresinden rom atarken cihazin twrp şifrelenmiş idi o zaman whatsap beni sikintisiz soktu sonra twrp sifreleme kaldirmak için sifirladim sonra yine ayni hata vermeye devam etti

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Hoca. Her yöntemi denedim banamısın demiyor lakin hocam bir keresinden rom atarken cihazin twrp şifrelenmiş idi o zaman whatsap beni sikintisiz soktu sonra twrp sifreleme kaldirmak için sifirladim sonra yine ayni hata vermeye devam etti
BL kapalı cihazlarda da bu uyarıyı veriyor Whatsapp. Modlu uygulamaları kullanan kişileri engelleyelim derken birçok kullanıcıyı sıkıntıya koydular. Eski sürüm Whatsapp kurup giriş yapmayı deneyin. Veya Whatsapp'ın kendi sitesinden indirip ya da GetApps üzerinden Whatsapp'ı kurmayı deneyin.

Masra

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Semai
Cihazım
Redmi note 8pro
Konular
29
BL kapalı cihazlarda da bu uyarıyı veriyor Whatsapp. Modlu uygulamaları kullanan kişileri engelleyelim derken birçok kullanıcıyı sıkıntıya koydular. Eski sürüm Whatsapp kurup giriş yapmayı deneyin. Veya Whatsapp'ın kendi sitesinden indirip ya da GetApps üzerinden Whatsapp'ı kurmayı deneyin.
Calisan eski sürüm wp varmidir ki acaba ? Hem varsa nerden bulurum . WhatsApp kendi sitesinde de olmuyor

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Calisan eski sürüm wp varmidir ki acaba ? Hem varsa nerden bulurum . WhatsApp kendi sitesinde de olmuyor
Apkmirror'dan bulabilirsiniz hocam. Tüm eski sürümler orada görünüyor.

Üst Alt