Recovery [TWRP] OrangeFox Alpha 11.0_0 [Miatoll] [Andorid 10/11] [Türkçe]

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
İşte bu iyi oldu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

EDİT: Derhal denendi. Görünüşe göre Alpha sürüm için oldukça iyi.
System ve süper bölüm mount edilebiliyor. Hızlı ve klasik orangefox güven duygusunu hissettiriyor.

1- Wipe menüsünde hala system ve vendor yok. Yani temiz kurulum için bunları silemezsiniz.

2- Vendor mount edilemiyor. Mount edilmediğinden yedeğe dahil edilemiyor. Yani tam bir sistem yedeği alınamaz. Vendor kaynaklı bir sistem çökmesinde yedeginiz telefonu kurtarmayacak ve hiçbir işe yaramayacak. Ayrıca port rom kurulumu yapılamayabilir çünkü port romlarda vendor ayrıca yükleniyor.

3- Dahili depolama görünmemesi -ki artık bir sorun değil, ancak üreticinin bunu fark etmemesi ilginç olmuş.

4- Orange 9 dan sonraki karmaşık ve çirkin menü yapısı ve dizilimi 11 ile hala garip. En kullanışlı menü yapısı 9 versiyonunda idi.

5- TWRP ve PBRP ye göre geç açılıyor telaş yapmayın.

Son düzenleme:

mutiiix

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bahar
Cihazım
note 9s
Konular
2
Arkadaşlar bu orangefox recoverydede malesef wipe data veya format data sonrası dahili depolamayı görememe sorunu mevcut ancak uzun uğraşlar sonucu belkide 20 den fazla kez deneme yanılma yolu ile format sonrası dahili telefon hafızasının telde görünmeme sorununu çözdüm, defalarca da denedim hepsinde de sonuç başarılı.

Dahili Depolama Görememe Sorununun Çözümü

Wipe data, format data veya advanced üzerinden yaptığınız temizlik işlemi sonrası recoveryi yeniden başlatmadan önce backupa girerek sadece boot (farklı biriside olabilir, amacımız dahili depolamaya herhangi bir veri yazmak) seçerek backup alıp recoveryi yeniden başlatın, artık dahili depolamayı göreceksiniz. Defalarca denedim hepsinde sonuç olumlu. Faydam dokunduysa ne mutlu.

Konu sahibi arkadaş bu çözümü ilk sayfaya eklerse uygun olur.
beceremedim :( yardım edebilecek varmıdır

adilkahraman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adil
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
10
beceremedim :( yardım edebilecek varmıdır
Hocam mesajı geç gördüm, belki çözmüşsünüzdür, mesajımda yazılanları uygularsanız gayet basit bir çözümü var, konudaki arkadaşların çoğu bende defalarca dahil denedik olumlu sonuç alındı, birşeyi kaçırıyorsunuzdur, mesajdakileri harfiyen uygulayın farklı bir durum yok çünkü.

adilkahraman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adil
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
10
Arkadaşlar 4 gün önce gelen orangefox 11.1 beta sürümde gördüğüm kadarıyla dahili depolama görünmeme sorunu çözülmüş, birkaç kez format data yapıp yeniden başlattığımda bilgisayar direk gördü, daha önce yazdığım çözümü kullanmaya gerek kalmıyor, geliştiriciye ulaşmış galiba çözümü şimdilik ilerleme var.

Üst Alt