Rehber TWRP Olmadan Cihaza ROOT Yetkisi Verme

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
hocam son gelen aralık güncellemesinde bu yöntem ile root yaptığımda telefonu yeniden başlatınca root siliniyor

TheDoop

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
MI A2 Lıte
Meslek
Acil Tıp teknisyen
Konular
5
hocam son gelen aralık güncellemesinde bu yöntem ile root yaptığımda telefonu yeniden başlatınca root siliniyor
onun için yeni boot.img verdim pie uyumlu

ozgur45

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Android
Cihazım
Xaomi mi a2 lit
Konular
0
hocam bende de mi a2 lite var 9.0 pie de verdiğiniz işlemler hala geçerli mi yoksa bunlar oreo içinmiydi cevaplarsanız çok teşekkür ederim

ozgur45

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Android
Cihazım
Xaomi mi a2 lit
Konular
0
bir de telefonum fastboot moddayken pc ye bağlayamıyorum hiç bi şekilde görmüyor lütfen yardım edin

nurxc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi 10 2022
Meslek
Enjeksiyon
Konular
6
Pie de geçerli mi bu yöntem.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

pie için yok sanırım ben vereyim:
Bunu direk yukliycezmi .patch mi yapacak??

Son düzenleme:

nurxc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi 10 2022
Meslek
Enjeksiyon
Konular
6
onun için yeni boot.img verdim pie uyumlu
Bu dosyayı yükledim bekliyor bekliyor loading ekranı gelmiyor .erken açılsın diye reset atıyorum root siliniyor galiba çünkü magisk direct yükle gelmiyor

Merhaba, geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamasını aktif edin. telefon açıkken adb terminaline "adb devices" yazınca telefonunuza istek gelecek, bu bilgisayar için her zaman gibi bir tik olması lazım onu işaretleyip tamam deyin.

Bu adımların hepsi pie için de geçerli sadece "patched_boot.img" dosyası pie için farklı o farklı, olan da burada
aynı adımları uygulayın sadece img dosyasını buradan alın.
Simge harikasın bu dosya çalıştı kaybolmasin aman deyim...

Son düzenleme:

mstfoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
2
benim telefonum kilidi açık ve şuan en güncel sürümde. paylaştığınız dosya işe yaramadı. kendim oluşturmaya çalıştım o da olmadı.

fastboot boot patched_boot.img

yazdıktan sonra yükleniyor okey diyor ama fastboot reboot yazmama gerek kalmadan kendini başlatıyor telefon ve ben müdahale edene kadar beyaz ekranda ortada renkli çizgi gidip geliyor telefon başlamıyor. gücü basılı tutup tekrar telefonu açtığımda magiske geliyorum ve hala magisk yüklü değil diyor. Yükle-Direk Yükle-Bu Yol seçeneklerini uygulayamıyorum.

edit/// şöyle bir şey fark ettim benim derleme numaram 10.0.3.0 ama miui sitesinde indirdiğim V10.0.2.0 şeklinde. sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi bana uygun olanı nereden bulabilirim?

neyi yanlış yapıyorum adımları aynı şekilde uyguladım :(

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

nurxc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi 10 2022
Meslek
Enjeksiyon
Konular
6
benim telefonum kilidi açık ve şuan en güncel sürümde. paylaştığınız dosya işe yaramadı. kendim oluşturmaya çalıştım o da olmadı.

fastboot boot patched_boot.img

yazdıktan sonra yükleniyor okey diyor ama fastboot reboot yazmama gerek kalmadan kendini başlatıyor telefon ve ben müdahale edene kadar beyaz ekranda ortada renkli çizgi gidip geliyor telefon başlamıyor. gücü basılı tutup tekrar telefonu açtığımda magiske geliyorum ve hala magisk yüklü değil diyor. Yükle-Direk Yükle-Bu Yol seçeneklerini uygulayamıyorum.

edit/// şöyle bir şey fark ettim benim derleme numaram 10.0.3.0 ama miui sitesinde indirdiğim V10.0.2.0 şeklinde. sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi bana uygun olanı nereden bulabilirim?

neyi yanlış yapıyorum adımları aynı şekilde uyguladım :(

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Sorun o boot dosyası 10.0.2 ye ait galiba Mustafa kardeşim.simdi sen kendi boot dosyani bulup magisk ile patch yapabilirsin.10.0.3 elinde varsa image klasorunde boot dosyası var.onu telefon dahili belleğe at .magisk i kur.patch yap .sonra fast bootla yükle .eğer yoksa hazirini bul.AYRİCA İKİNCİ REBOOTTA ROOT.U SİLİYOR PİE COK İLGİNC Bİ ROOM YANİ MAGİSKİ KURMAK İCİN İLK REBOOT SAGLAM GECİP MAGİSKİ KURMAK LAXİM İKİNCİDE SİLER.

mstfoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
2
Başardım sonunda teşekkür ederim. Sorun sürümden kaynaklıymış. Ufak bir arama ile xda dan buldum patched bootu ve magiski de yaptım yeniden başlatınca falan root gitmiyor.

10.0.3 için patched boot:

nurxc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi 10 2022
Meslek
Enjeksiyon
Konular
6
Adam bootlopta kalmış nasıl yukliycek???singe onu bilse yapar cihaz brick olmz

Reboot atınca rootun gitmemesi için magiskten install deyip doğrudan yükle demen lazım abi :D
O kolay yapamazsan tekrar patch boot img.

Idea~~

Magisk install demeden root olmaz. giggle~~

Yazıyı tam okursan ilk REBOOT sağlam GECİP install yapılacak 2.de patch botu siler eğer bilmiyorsan bi dene patch boot bir seferlik şans verir.............!!

Son düzenleme:
Üst Alt