Rehber TWRP Nasıl Derlenir - Basit ve Detaylı Anlatım

seyits

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Seyit
Cihazım
Samsung a70
Konular
0
fikriniz nedir bu konuda, yardımcı olabilir mi siniz. Android 9 U5 stock rom

drasonli17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Teşekkür ederim hocam.Ama Samsung a70 Resmi twrp gelmedi henüz. garak unoffical twrp sini kullanıyorum, O da magisk zip flashlayınca, telefon açılmayıp Samsung kırmızı yazılı ekranda kalıyor. Neden olabilir acaba. Hocam.
.
Kaynak geliştiricisine mesaj atın hatanızı.
Sorunu çözmek için kullandığınız romun boot.img dosyasını atın inceleyeyim

seyits

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Seyit
Cihazım
Samsung a70
Konular
0
Kaynak geliştiricisine mesaj atın hatanızı.
Sorunu çözmek için kullandığınız romun boot.img dosyasını atın inceleyeyim
Göstermiş olduğunuz ilginiz için gerçekten çok teşekkür ederim hocam. Yalnız boot img yi magisk ten tar dosyası yapıp odin den flashladım root yaptım. Ama odinden twrp yükleyip, twrp den sistemi başlatıp tlf açılınca, magisk kökü kalkıyor. Tekrar twrp ye girip magisk zip ini flaslıyorum. Ve twrp den sistemi başlat dediğimde, tlf Samsung logosuna gelmeden kırmızı Samsung yazılarda kalıyor. Twrp ye de girmiyor. Sadece bootloader ekranına dönüş yapıyor. Oda tekrar rom atmak zorunda kalıyorum.

drasonli17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Göstermiş olduğunuz ilginiz için gerçekten çok teşekkür ederim hocam. Yalnız boot img yi magisk ten tar dosyası yapıp odin den flashladım root yaptım. Ama odinden twrp yükleyip, twrp den sistemi başlatıp tlf açılınca, magisk kökü kalkıyor. Tekrar twrp ye girip magisk zip ini flaslıyorum. Ve twrp den sistemi başlat dediğimde, tlf Samsung logosuna gelmeden kırmızı Samsung yazılarda kalıyor. Twrp ye de girmiyor. Sadece bootloader ekranına dönüş yapıyor. Oda tekrar rom atmak zorunda kalıyorum.
Şöyle yapalım, Sen stock romu kur birdaha, twrp yükle. twrpde advanced - file manager - dev/block - byname konumunda boot dosyası olacak üstüne bas copy file deyip cihaz hafızasına çek, sonra upload et linki yolla inceleyeyim

seyits

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Seyit
Cihazım
Samsung a70
Konular
0
Şöyle yapalım, Sen stock romu kur birdaha, twrp yükle. twrpde advanced - file manager - dev/block - byname konumunda boot dosyası olacak üstüne bas copy file deyip cihaz hafızasına çek, sonra upload et linki yolla inceleyeyim
Hocam, içinde bulunduğumuz bu mübarek günlerde,bu çaba ve iyiliklerinize gerçekten çok teşekkürler. Twrp yi githup sitesinden 3.3.1.6 kullanmak zorunda kalıyorum. Tlf boot dosyam asagi link yükleyebildim ben.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

şu an magisk root lu yum, ama korkudan twrp yükleyemiyorum, çünkü her seferinde 3 kez yukarıda ki hata oluştu ondan.

Twrp siz bir telefon da, hiç olmuyor be hocam.

şöyle bir durumda var magisk uygulamasına girip, tlf yeniden başlata basınca tlf açılıyor, açılınca root kaybolmuyor.

Son düzenleme:

drasonli17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
Hocam, içinde bulunduğumuz bu mübarek günlerde,bu çaba ve iyiliklerinize gerçekten çok teşekkürler. Twrp yi githup sitesinden 3.3.1.6 kullanmak zorunda kalıyorum. Tlf boot dosyam asagi link yükleyebildim ben.

şu an magisk root lu yum, ama korkudan twrp yükleyemiyorum, çünkü her seferinde 3 kez yukarıda ki hata oluştu ondan.

Twrp siz bir telefon da, hiç olmuyor be hocam.
Geliştirici şöyle bir not düşmüş
Disabling decryption will create many problems. First TWRP will refuse to unmount system partition and thus you might run into problems flashing various zips. So I advise you to not disable decryption. If you still want to disable it you have to open terminal in TWRP and type in "stop servicemanager" everytime you want to unmount the system partition.

Magisk flaşlamadan önce twrp terminalinden stop servicemanager verip denermisin

seyits

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Seyit
Cihazım
Samsung a70
Konular
0
Twrp den root suz olarak tlf yeniden başlatabiliyorum. Ama, tlf rootlu iken magiske girip, recorvery de başlata basınca twrp ekranına giriyorum, twrp den herşey yüklenebilir durumda oluyor buraya kadar sorun yok. Ama twrp den sistemi başlata basınca. Tlf da O problem oluyor.

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Hocam, eğer kızmaz iseniz bir dipnot düşmek isterim.

2.2. Üslup : Kullanılan dilin saldırgan öğeler içermemesi ve üyelerin birbirlerine “siz” diyerek hitap etmesi esastır.

Geliştirici şöyle bir not düşmüş
Disabling decryption will create many problems. First TWRP will refuse to unmount system partition and thus you might run into problems flashing various zips. So I advise you to not disable decryption. If you still want to disable it you have to open terminal in TWRP and type in "stop servicemanager" everytime you want to unmount the system partition.

Magisk flaşlamadan önce twrp terminalinden stop servicemanager verip denermisin

seyits

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Seyit
Cihazım
Samsung a70
Konular
0
(stop servicemanager verip denermisin).
Özr dil bu cümlenizi anlayamadım. Hocam, twrp terminaline su enter yazıp, sonra stop servicemanager diyemi yazmam gerek

drasonli17

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T
Konular
19
(stop servicemanager verip denermisin).
Özr dil bu cümlenizi anlayamadım. Hocam, twrp terminaline su enter yazıp, sonra stop servicemanager diyemi yazmam gerek
Ben xda'daki konunn linkini vereyim. Orada kurulum aşamalarınd vbmeta.tar da doğrulama sistemini kaldırıyor, kurulum aşamalarını yerine getirirseniz sıkıntı olmayacaktır diye düşünüyourm.

Üst Alt