Recovery [TWRP] MI 11 (Pro/Ultra) (mars/star)- Yeni komut satiriyla yuklenecek TWRP guncellendi.

lord219

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Albatros
Cihazım
Mi 11 ULTRA
Meslek
Yazilim Muhendisi
Konular
6

[TWRP] MI 11 (Pro/Ultra) (mars/star)​

Evet arkadaslar Xiaomi EU sitesinde TWRP Recovery yaziliminin daha once paylasilan araci programla yuklenme yontemine ek olarak artik daha basit bir yukleme yontemi anlatacagim burada. Az once kendi cihazimda denedim ve calisiyor.

Nasil yapilir?
1- Oncelikle su siteden dosyasinin indirip twrp.img olarak yeniden isimlendirin.
2- Bilgisayarinizda android platform-tools yuklu ve komut satirindan direkt fastboot yazinca calisiyorsa 4. adima geciniz.
3- Bilgisayarinda platform-tools yuklu degilse surda(bu sitedeki baska bir konuda yapilan aciklamaya gider) nasil yuklenecegi anlatiliyor. Takip edebilirsiniz.
4- Eger komut satirinda fastboot komutu calisiyorsa, twrp.img dosyasinin oldugu dizine gidip, telefonunuzu fastboot moduna alip, tirnaklar olmadan 'fastboot boot twrp.img' komutu ile telefona twrp yukleyebilirsiniz.
5- Yukledikten sonra TWRP ekran kilidi ile aciliyor. 6. Secenegi secip sag ustte web/Dunya seklindeki ikon ile dilini Cinceden ingilizceye degistirebilirsiniz.
6- EGer twrp yi kalici yapmak istiyorsaniz daha onceki gibi one-key inject yapmaniz gerekiyor. Advanced altinda o secenek var. Bu islemler biraz uzun surebilir.
7- Bu sayede EU rom yuklediyseniz artik zip olarak guncellemeleri yayinlayacaklarmis ve kolaylikla orda yukleyebilirsiniz.

Ek not: Boot slot secenekleri var A-B diye. Onlari degistirmemeye calisin. Genelde A da durmasini oneriyorum sahsi tecrubelerimle.

Kolay Gelsin.

Kaynak:

Eziyet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 10 Pro
Meslek
IT Engineer
Konular
4
Merhaba twrp 1. işlem fastboot boot twrp.img işlemi başarılı ama cihazdaki hiç bir dosyayı göremiyorum . parola yok cihazda, 2. işlemde inject yaptığımda ise reboot ettiğimde dokunmatik calışmıyor. hatam ne olabilir

lord219

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Albatros
Cihazım
Mi 11 ULTRA
Meslek
Yazilim Muhendisi
Konular
6
Merhaba twrp 1. işlem fastboot boot twrp.img işlemi başarılı ama cihazdaki hiç bir dosyayı göremiyorum . parola yok cihazda, 2. işlemde inject yaptığımda ise reboot ettiğimde dokunmatik calışmıyor. hatam ne olabilir
Merhaba, öncelikle cihazınız ne ve ne yapmaya çalışıyorsunuz?( Eger Cihazınız Mi 11 Ultra ve EU Room Yüklemeye çalışıyorsanız) 1. Islem dediginiz tam olarak ne? Yukarıdaki islem sırasında 1. Islem dosya indirmek. Cihazdaki dosyalari nasil gormeye çalışıyorsunuz? Bilgisayardan mi ? Telefondan mi? TWRP den mi? Parola dediginiz ne? BL veya cohazin kullanıcı parolasi farklı seyler. Mi hesabinin parloasi mi? Dokunmatik nerde çalışmıyor? Biraz daha detaylı ve adım adim neyle karşılaştığınızi yazarsaniz yardimcj olmaya çalışırız. Ayrica TWRP icin ve EU room icin yeni versiyonlar geldi bu yüzden burda daha once paylaştığım belki yeni ROM sürümlerinde calismaz. Bilginize

Eziyet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 10 Pro
Meslek
IT Engineer
Konular
4
Rom Yüklemeye Çalışmıyorum . TWRP yi kurup magisk yapmaya çalışıyorum. Cihaza fasboot boot recovery.img ile başlattığımda twrp sorunsuz calışıyor. fakat advanced dediğimde inject yaptığımda twrp acılıyor fakat dokunmatik çalışmıyor. Şu Anda sorunsuz twrp çalışıyor fakat telefonun storage'dan data yi pasif bırakıyor. herhangi bir dosyaya erişemiyorum telefon hafızasında

asanoguz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
12
Bootloader kilidi açık cihazıma TWRP yükleyemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Üst Alt