Mod Twrp Kullanarak Magisk Modülü kaldırma (2. Yöntem eklendi)

Kaputt

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 9t
Konular
17
1. Yöntem (Uninmod)
Bir çok kişinin başına gelmiştir. Magiskten bir modül flashladığımızda bazen uyumsuz oluyor ve telefon açılmıyor. Biz de mecburen Twrp'den "magisk uninstalleri" flashlayıp Magisk'i komple sistemden kaldırmak zorunda kalıyoruz. Bu da kullandığımız diğer modları da devre dışı bırakıyor. Sonra magisk'i yeniden kur, modları flashla derken bayağı bir zaman kaybımız oluyor.nİşte bu paylaşacağım Mod ile Magiskten flashladığımız Modları TWRP'den kaldırabiliyoruz.
  1. Ekte verdiğim "uninmod magisk v4" dosyasını TWRP'den flashlayın
  2. TWRP'den Gelişmiş(Advanced) kısmına girin Terminali açın
  3. Terminale uninmod yazıyoruz ve yüklü olan magisk modlarımız sıralanıyor. (Kullanılan modlara göre bir kaç dakika sürebilir)
  4. Kaldırmak istediğimiz Modun numarasını yazıyoruz ve mod kaldırılıyor.
Not: Bu modu her kullanmak istediğinizde "uninmod magisk v4" dosyasını TWRP'den yeniden flashlayıp, telefonu yeniden başlatmadan Terminale kodu yazıyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yapımcı: by veez21

2. Yöntem (mm recovery)

Bu yöntem ilk yönteme göre gelişmiş bir yöntemdir.
Magisk'e girip İndir kısmından güncel Magisk Menager For Recovery Mode(mm) Modülünü indirip flashlıyoruz

Herhangi bir Uyumsuz magisk modül kullandığımızda Telefonu twrp modunda açıyoruz
Gelişmiş Seçeneklerden terminale giriyoruz.

/data/media/mm yazıyoruz şöyle bir ekran gelecek

• e) Modülleri Etkinleştir / Devre Dışı Bırak
  • l) Yüklü Modüllerin Listesi
  • m) magisk.img survive yapın f. sıfırlar
  • r) magisk.img öğesini yeniden boyutlandır
  • s) Magisk Ayarlarını Değiştir (Text Editor ile)
  • t) auto_mount öğesini değiştir
  • u) Modülleri kaldır
  • x) Çıkış
Buradan istediğiniz seçeneği seçebilirsiniz. Modu devre dışı bırakmak için "e" yazıp devam ediyoruz. Tamamen kaldırmak için "u" yazıyoruz
Ben örneği "e" üzerinden yaptım. "e" Komutu verince kurulu Magisk modülleri listelenir.
Off konuma getireceğimiz modülün tam adını yazıyoruz.
Not:Bir kerede dikkatli ve doğru yazmaya çalışın. Yanlış yazınca silemiyoruz. Bazen saçma sapan harfler yazıyor buna dikkat edelim
Modül adını yazdıktan sonra iki kez ENTER yapıyoruz. Bize Y/n Diye soruyor. Y diyip modülü OFF konuma getiriyoruz

Resimde gördüğünüz gibi ViPER4androidFX OFF konuma getirdik. Kaldırma işlemi de aynı şekilde. Bu yöntemi Twrp den istediğimiz kadar yapabiliriz. ilk yöntem gibi her defasına tekrar flashlamaya gerek yok. Giriş kodunu yazıp istediğimiz kadar modül kaldırıp veya devre dışı bırakabiliriz

Zip bozuk
diyor
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam konu için çok teşekkürler. Yanlış modül kurdum diye rom flaşlamak zorunda kalmıştım. Çok yararlı oldu bu. 👍🏻
Nasıl yaptınız bende zip bozuk diyor

emrebaskurtc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 9 pro
Konular
2
Bunun KSU için olanı var mı? ya da nasıl yapabiliriz? recoveryden data/adb/modules kısmında bile çıkmıyorlar

Üst Alt