Yardım TWRP Kalıcı Olmuyor

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Arkadaşlar merhaba. Cihazım Mi 6X. Cihaz ARB 4 maalesef. Cihazın kendi recovery'si de şu an açılmıyor. Siyah ışıklı bir ekran geliyor ve cihaz yeniden başlıyor. Twrp'yi fastboot modda yüklüyorum 1 sefer işlem yapıyorum sonra cihazı başlattığımda gelmiyor. ARB4 cihazlara göre twrpyi yüklüyorum (fastboot boot recovery.img komutunu veriyorum sonra cihaz hafızasına recovery dosyasını atıp flashlıyorum) kalıcı olacak diye ama yine gidiyor. Bir türlü çözüm bulamadım. Çözümü bilen varsa anlatabilir mi lütfen? Şimdiden teşekkürler.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Arkadaşlar merhaba. Cihazım Mi 6X. Cihaz ARB 4 maalesef. Cihazın kendi recovery'si de şu an açılmıyor. Siyah ışıklı bir ekran geliyor ve cihaz yeniden başlıyor. Twrp'yi fastboot modda yüklüyorum 1 sefer işlem yapıyorum sonra cihazı başlattığımda gelmiyor. ARB4 cihazlara göre twrpyi yüklüyorum (fastboot boot recovery.img komutunu veriyorum sonra cihaz hafızasına recovery dosyasını atıp flashlıyorum) kalıcı olacak diye ama yine gidiyor. Bir türlü çözüm bulamadım. Çözümü bilen varsa anlatabilir mi lütfen? Şimdiden teşekkürler.

Bu komut ile zaten twrp kalıcı olmaz ki hocam ? Siz denemek istediğinizi deneyin. Yinede ;

Kalıcı flash için : fastboot flash recovery recovery.img yazmanız gerekiyor. Eğer bu işlemde hata verirse cihazınız kardeş cihaz mi a2 gibidir iki slota kurmak gerekir. Hata vermezse fastboot boot recovery.img ile cihazı açınız . Sonra restart recovery yapınız. Bunlar için bootloader açık olmalı tabi.

Son düzenleme:
Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Bu komut ile zaten twrp kalıcı olmaz ki hocam ? Twrp üzerinden imaj flashlamanız durumunda yine düzelmez çünkü cihazınızın recovery dosyası ayrı olarak bulunmuyor. Boot içinde gizli. Siz denemek istediğinizi deneyin. Sonra size yardımcı olayım
Tamam hocam. akşam Pitchblack recovery denemesini yapayım olmazsa size ulaşırım hocam şimdiden teşekkür ederim.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Tamam hocam. akşam Pitchblack recovery denemesini yapayım olmazsa size ulaşırım hocam şimdiden teşekkür ederim.

Kalıcı flash için : fastboot flash recovery recovery.img yazmanız gerekiyor. Eğer bu işlemde hata verirse cihazınız kardeş cihaz mi a2 gibidir iki slota kurmak gerekir... ( O zaman recovery içerisine değil boot içine kurmamız gerekiyor, komutlar değişir. ) Hata vermezse fastboot boot recovery.img ile cihazı açınız . Sonra restart recovery yapınız. Bunlar için bootloader açık olmalı tabi.

Oyla:

turkiyem71

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Halil
Cihazım
mi 9
Konular
1
Kalıcı flash için : fastboot flash recovery recovery.img yazmanız gerekiyor. Eğer bu işlemde hata verirse cihazınız kardeş cihaz mi a2 gibidir iki slota kurmak gerekir... ( O zaman recovery içerisine değil boot içine kurmamız gerekiyor, komutlar değişir. ) Hata vermezse fastboot boot recovery.img ile cihazı açınız . Sonra restart recovery yapınız. Bunlar için bootloader açık olmalı tabi.
Acaba bu söylediğiniz yöntemle Mi9 cihazda TWRP kalıcı olurmu?Yani TWRP yi kurarken bu komutu verip kalıcı yapabilirmiyim.

Son düzenleme:
Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Acaba bu söylediğiniz yöntemle Mi9 cihazda TWRP kalıcı olurmu?Yani TWRP yi kurarken bu komutu verip kalıcı yapabilirmiyim.
Hocam bu komut global bir terim. Çoğu cihaza uyar. Ama bunun öncesi Bootloader açık olmali. Birazda bilgi sahibi olmalısınız. Cihazınızın konusunda twrp nasıl yapılır bir rehber olması lazim, orayı bir kontrol eder misiniz?

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Hocam o komutla olmuyor. resimdeki hatayı alıyorum o şekilde yaptığım zaman.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

fastboot boot recovery.img komutunu kullanıyorum twrp açılıyor fakat reboot yaptığımda gidiyor bir daha açılmıyor

Ekli dosyalar

• arb4.png
    arb4.png
    16,4 KB · Görüntüleme: 15
Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

fastboot boot recovery.img komutunu kullanıyorum twrp açılıyor fakat reboot yaptığımda gidiyor bir daha açılmıyor

Hocam rolback devrede diyor. İlginç, o zaman sizin önceden yaptığınız gibi fastboot boot recovery.img ile açıp recovery imajını yükle dediğiniz de karşınıza seçenekler çıkacak. Orda boot, sytem, recovery falan, orda recovery yazıyorsa onu tıklayın. kursun. Sonra restart recovery yapın. Şimdi recovery açılması lazım. Eğer yine açılmassa deneme yanılma ile twrp açıp magisk manageri kurun rootlayın yani, Yine başarılı olamazsanız başka receovery flashlarsınız. Bir şekilde olacak, bunuda deneme yanılmayla çözelim.

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Hocam rolback devrede diyor. İlginç, o zaman sizin önceden yaptığınız gibi fastboot boot recovery.img ile açıp recovery imajını yükle dediğiniz de karşınıza seçenekler çıkacak. Orda boot, sytem, recovery falan, orda recovery yazıyorsa onu tıklayın. kursun. Sonra restart recovery yapın. Şimdi recovery açılması lazım. Eğer yine açılmassa deneme yanılma ile twrp açıp magisk manageri kurun rootlayın yani, Yine başarılı olamazsanız başka receovery flashlarsınız. Bir şekilde olacak, bunuda deneme yanılmayla çözelim.
Hocam Twrp açıldıkdıktan sonra image dosyasını flashlıyorum. ama maalesef reboot yaptığımda twrp gelmiyor. siyah ekranda kalıyor. akşam başka recovery deneyeceğim artık.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam Twrp açıldıkdıktan sonra image dosyasını flashlıyorum. ama maalesef reboot yaptığımda twrp gelmiyor. siyah ekranda kalıyor.

Hocam şöyle bir konu var ama note 5 için. Denemedim, yinede bi izleyin isterseniz

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:
Üst Alt