Çözüldü Twrp ile hiçbir şey yapamıyorum

RimeKS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Yok
Telefon Modeli
A2 lite
Bootloader Kilidi
Kapalı
Rom, sıfırlama vs hiçbir şey yapamıyorum her seferinde hata veriyor yardıma ihtiyacım var

Ekli dosyalar

• IMG_20220810_115942_tigr.jpg
    IMG_20220810_115942_tigr.jpg
    2,2 MB · Görüntüleme: 19

RimeKS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
Otg veya sdcard var ise orjinal romu indirip onun içine atın twrp girip flash edin
Veya bootloader kilidi açık ise mi flash ile rom atabilirsiniz
şimdi birtane rom kurdum ama girişde bootloader'ı kapatın tarzı bir uyarı veriyor ve fastboot'a atıyor

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
şimdi birtane rom kurdum ama girişde bootloader'ı kapatın tarzı bir uyarı veriyor ve fastboot'a atıyor

Cihazınızda sanırım Slot a ve b var. Diğer slota geçip kurmayı dener misiniz? Geçişler için twrp ana menüde restart ekranında genelde diğer sloata geç menüsü olmalı. Yoksa cmd ekranı ile geçiş için bir kod vardı, ama hatırımda yok. Uzun zamandır slot sahibi cihaz kullanmadım

Oyla:

RimeKS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
Cihazınızda sanırım Slot a ve b var. Diğer slota geçip kurmayı dener misiniz? Geçişler için twrp ana menüde restart ekranında genelde diğer sloata geç menüsü olmalı. Yoksa cmd ekranı ile geçiş için bir kod vardı, ama hatırımda yok. Uzun zamandır slot sahibi cihaz kullanmadım
Sorunu çözdüm teşekkürler

Oyla:

RimeKS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
Sorunu hangi yol ile çözdüğünüzü yazarsanız bundan sonra ki ihtiyacı olanlara da yardımcı olabilirsiniz.
Twrp ile kurduğumda aynı hatayı veriyordu bootloader kilidini açıp mi flash ile rom kurdum

Oyla: Çözüm

eren_626

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro Mi10
Konular
16
Twrp ile kurduğumda aynı hatayı veriyordu bootloader kilidini açıp mi flash ile rom kurdum
hocam ben böyle birşey duymadım bootloader kilidi kapalıyken Twrp nasıl yüklü hadi onu geçtim telefon mi logosunda klıyor demişsiniz telefonu açmadan bootloaderi nasıl actınız.

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi 13T PRO
Meslek
Mod
Konular
315
hocam ben böyle birşey duymadım bootloader kilidi kapalıyken Twrp nasıl yüklü hadi onu geçtim telefon mi logosunda klıyor demişsiniz telefonu açmadan bootloaderi nasıl actınız.
Bl kilidi kapalı olduğu halde twrp mi yüklüydü cihazınızda

MiA2 ve lite için bootloader kilidi açmak basit. Bizimki gibi miui tabanlı değil. Android one kapsamında yer alan cihazlar için bootloader açmak sadece bir komut ile sağlanıyor. Twrp yüklenip bootloader kapatılmış olabilir. Tekrar açmak içinse dediğim gibi mi flash unlock gerekmiyor, cmd üzerinden tek komut.

Oyla:

RimeKS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
MiA2 ve lite için bootloader kilidi açmak basit. Bizimki gibi miui tabanlı değil. Android one kapsamında yer alan cihazlar için bootloader açmak sadece bir komut ile sağlanıyor. Twrp yüklenip bootloader kapatılmış olabilir. Tekrar açmak içinse dediğim gibi mi flash unlock gerekmiyor, cmd üzerinden tek komut.
Telefon açılış ekranında herhangi bir işaret olmadığı için kapalı sanıyordum açıkda olabilir bu konuda pek bilgim yok :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cmd üzerinden açtım

Oyla:
Üst Alt