Rom Twrp ile en sağlıklı Rom yükleme

berkemir0

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
berk
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Hocam TWRP üzerinden GLOBAL Rom yükeleyebilir miyiz yoksa mi flash zorunlu mudur?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Onu nasıl anlıycağız hocam..

Güncel twrp kullanarak Yes~~

Rom dosyamız android 10, cihazda yüklü olan twrp de android 9'a uyumlu ise yüklerken genelde zip 7 hatası verir.

Cihazın ana konusundan güncel twrp sürümünü kontrol edebilirsiniz...

Sürekli uygulama günceller gibi twrp güncellenmez zaten. Cihazımda (9T) Twrp 1109 sürümünü kullanıyorum bu sürüm ile her türlü miui tabanlı rom'ları ve Aosp romlarını hata almadan kullanıyorum ama yeni sürüm çıktı diye ona güncellemem gerekmiyor Yes~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam TWRP üzerinden GLOBAL Rom yükeleyebilir miyiz yoksa mi flash zorunlu mudur?

Yüklenebilir ama rom kurulumundan sonra magisk (root) yüklemez iseniz twrp silinir/kalıcı olmaz.

Son düzenleme:

Nurullah6547

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NURULLAH
Cihazım
Redmi k20 pro
Konular
6
Arkadaşlar yukarıda anlatılanları %100 uygularsanız bile sıkıntı çıkma ihtimali var note 8 pro da twrp işlemi telefonu brick yapıyor twrp yüklemek her zaman belli risk içerir bu anlatılanlar size sadece rehberlik ediyor lütfen kurarken twrp uyumluluğunu kontrol edin

cagrialaf

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi Note 10
Konular
36
Rom'a uygun Twrp olduktan sonra sıkıntı çıkmaz hocam...
Hocam Mi-Room Beta Rom sürümü yükseltirken uygulamalara bir şey olmaması mümkün mü ?
Misal 18 sürümünden en yeni Mi rooma geçmek istiyorum ama sürekli uygulamla yüklemekten bıktım. Hep temiz kurulum yapıyorum. Tavsiyeniz nedir ?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Hocam Mi-Room Beta Rom sürümü yükseltirken uygulamalara bir şey olmaması mümkün mü ?
Misal 18 sürümünden en yeni Mi rooma geçmek istiyorum ama sürekli uygulamla yüklemekten bıktım. Hep temiz kurulum yapıyorum. Tavsiyeniz nedir ?

Haftalık güncellemelerde sıfırdan kuruluma gerek yok Yes~~

cagrialaf

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi Note 10
Konular
36
Haftalık güncellemelerde sıfırdan kuruluma gerek yok Yes~~

Güncellememi yaptım. Teşekkürler Yes~~

sinaninan8299

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Xiaomi Mi A2
Konular
25
Herkese merhabalar çoğu kişi malesef twrp ile rom atarken hata yapıyor ve cihazı brick yapıyor şimdi aşağıda vereceğim talimatlarla en temiz rom nasıl atılır onu anlatacağım.
1. Öncelikle telefonun boot kilidi açık olmalı. Kesinlikle unlock değilse bu işlemler telefonunuzu bozar.
2. Telefonunuza uygun romu bulup recovery romunu indirin. Zip uzantılı olacak ve zipten çıkarılmayacak.
3. USB hata ayıklama açın.
4. Telefonunuza uygun tek tuş twrp indirin. Ardından magisk indirin.
5. Twrp kurun ardından twrp de install kısmına girip magisk flashlayın.
6. Wipe işlemine girip format data tıklayın çıkan menüde klavye ile yes yapıp onaylayın. Tüm verileriniz silinir.
7. Reboot recovery deyip twrpnin tekrar açılmasını bekleyin. Telefon twrp de iken bilgisayara bağlayın romu telefon hafızasına atın.
8. Sonra advance wipe ye girip 4 wipe dediğimiz dalvik, chache, system, ve data tiklerini seçip onaylayın.
9. Bu 4 wipe den sonra kesinlikle geri tuşuna basıp geri gelin reboot yapmayın telefon fastboot modda kalır. Geri tuşuna basıp install kısma girin telefon hafızasına attığımız romu tıklayıp flashlsyın
10. İşlem bitince reboot system yapın yaklaşık ile 10 dk bekleyin işlemler tamamdır.
Not: Yapacağınız tüm işlemler sizin sorumluluğunuzdadır. Telefona herhangi bir zarardan sorumluluk kabul etmiyorum. Tüm romları bu şekilde kuruyorum.yine de yapıp yapmayacağınız size kalmış
Format data yaparsak mi galeri uygulamasinda fotolarimix geri gelir mi ? Mesela onceden sadece wipe dan advanced wipe islemini yapiodum rom atarken dahili hafiza haric tum sevenekleri tiklayip oyle rom atiyordum. Simdi sizin dediginiz gibi format data yaparsak galeri de fotolar gider mi veya muzikler falan? Geri gelme ihtimali varmi?

heizenmert

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi5
Konular
7
format data yapınca twrp gitmez. o zaman format data'nın ne anlamı var? tey allam. magisk olmayınca da gitmez.

Üst Alt