Recovery TWRP ile data mount edilemeyen cihazlarda dahili hafızadan güncelleme yapmak

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Evet arkadaşlar bilindiği üzere bir çok resmi romda TWRP cihaz şifrelemesini geçemiyor ve herhangi bir OTG bağlantısı olmadan, wipe data yapmadan dahili hafızaya erişim yapamıyoruz.

Bunun için çok basit bir yöntem keşfettim ve sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle anlatım rootlu kullanıcılar içindir.
Rootlu resmi sürüm kullanan arkadaşlar gelen güncellemeleri yüklemek için bir harici bellek kullanmak zorundaydı. Artık böyle bir koşul yok.

1- Öncelikle root erişimli bir dosya yöneticisi ile KÖK klasörüne erişim sağlamamız gerekiyor.

2- KÖK klasörü içerinde bir cache klasörü göreceksiniz. TWRP veya herhangi bir Recovery üzerinden yüklemek istediğiniz root/rom/image dosyasını bu klasörün içerisine atmanız yeterli olacaktır.

Not: DATA klasörü içerisinde de bir tane Cache klasörü var. Bununla karıştırmayın sakın. Doğrudan Kök klasörü içerisinde yer alan Cache klasörünü kullanmalısınız.

3- TWRP ekranına geldiğinizde İnstall kısmından üst klasöre dönüp Cache klasörünü bulduğunuzda içerisinde aktardığınız dosyaların mevcut olduğunu göreceksiniz. Geriye kalan tek şey dosyayı seçip İnstall butonuna basmak.

Önemli hatırlatma: Wipe Cache yaparsanız dosyaları kaybederseniz.

Bunun için OTG bellek edinen, her güncellemede wipe data yapan arkadaşlar var maalesef. Kendileri bu yöntem ile sorunsuz güncelleme, kurulum yapabilir.

Vaktim az olduğu için yüzeysel bir anlatım yaptım ancak ihtiyacı olan arkadaşlar yararlanacaktır umarım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mohan41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Meslek
Kalite Teknisyeni
Konular
26
Mi 10 T cihazımda sürekli güncelleme yapmak istediğimde dediğiniz gibi twrp stroge 0 mb görüyor ancak format data yaparak kurulum yapıyordum.
Dediğiniz yöntemi denicem teşekkürler bilgi için
EDİT:kök dizininde bulunan cache dosyasına kopyalama yapmıyor hata veriyor

Son düzenleme:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Mi 10 T cihazımda sürekli güncelleme yapmak istediğimde dediğiniz gibi twrp stroge 0 mb görüyor ancak format data yaparak kurulum yapıyordum.
Dediğiniz yöntemi denicem teşekkürler bilgi için
EDİT:kök dizininde bulunan cache dosyasına kopyalama yapmıyor hata veriyor
eu romda ve 12.5.5 EEA resmi romda tarafımca denendi. Cache klasörü birden fazla var.
Data yolundakini kullanmadığınıza emin olun.

Doğrusu aşağıdaki gibi olacak.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt