Yardım TWRP dosyalar şifreli, bootloop var enablefilecrypto_failed hatası (Mi Note 10 Lite)

• Konbuyu başlatan szaim
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 3
  • Görüntüleme 317

szaim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sevket Zaim
Cihazım
Note 4
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global
Telefon Modeli
Xiaomi Mi Note 10 Lite
Bootloader Kilidi
Açık
Mi Note 10 Lite cihazda TWRP 3.5.0_10-R ve Magisk v23 yüklü iken, cihaza TWRP 3.4.2 yüklendi ve başka bir şekilde root işlemi yapıldı. Bunun sonucunda cihaz sürekli TWRP'ye düşüyor ve içindeki dosyalar şifrelenmiş durumda. Cihazdaki verileri kurtarmanın bir yolu var mıdır?

Bybn35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 9 se
Konular
1
Dosyalari kurtaramazssiniz diye biliyorum basima geldi ayni olay şöyle çözdüm..
2..yontem ile
1- düşük sürüm global rom yükleyin ilk cikan twrp ve magisk 20 flaslayin
2- twrp nin kendi sitesinden en guncel toco imajini flaslayin ve megisk23 kullanin ve tek tuş ile yukleme yapmayin direk cmd uzerinden komutla flaslayin

Belki bunlari yapmissinizdir ama 2. Yontem ile cihazi bootloptan kurtarabil me ihtimali var ki ben kurtaramadim..

Oyla:

szaim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sevket Zaim
Cihazım
Note 4
Konular
2
Dosyalari kurtaramazssiniz diye biliyorum basima geldi ayni olay şöyle çözdüm..
2..yontem ile
1- düşük sürüm global rom yükleyin ilk cikan twrp ve magisk 20 flaslayin
2- twrp nin kendi sitesinden en guncel toco imajini flaslayin ve megisk23 kullanin ve tek tuş ile yukleme yapmayin direk cmd uzerinden komutla flaslayin

Belki bunlari yapmissinizdir ama 2. Yontem ile cihazi bootloptan kurtarabil me ihtimali var ki ben kurtaramadim..
Cihazın hard brick olmasından endişe etmiyorum. İlla ki tekrar çalışır, ama içindeki veriler uçmasın diye uğraşıyorum şu anda.

Öneriler için teşekkür ederim. Ben cihaza Magisk'i ADB Sideload ile yüklemeyi denedim, ancak şu an dahili depolama alanı şifreli olduğu decrypt edilemediği için ADB Sideload çalışmadı. Bir yerde, cihaza OTG ile bir flaşdisk bağlayıp Magisk'i veya yüklemeye çalıştığımız başka yazılımları OTG üstünden kurmaya çalışma fikrini okudum, onu denemeyi düşünüyorum, ama şu aşamada öncelikle profesyonel destek almak istiyorum. Tekrar teşekkür ederim.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Farklı TWRP veya orangefox gibi farkı bir recovery yükleyip deneyin hocam. Şifre kaldırma özelliği olan bir recovery yükledikten sonra verileri bigisayarınıza yedekleyip sıfırdan kurulum yapabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt