Yardım Twrp de sıkıştım çıkamıyorum acil

DoktorProxy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
26
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 13 TR (en son)
Telefon Modeli
Redmi 10C
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar boot_a ve boot_b kısmına flashlamistim sonra telefonum twrpde sıkıştı. Şifre girince de kabul etmiyor full wipe işlemide yapamıyorum. Yapabileceğim bir şey varmı? Yardım edin lütfen
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

H.kadioglu hocam yardımcı olursan çok sevinirim

Son düzenleme:

DoktorProxy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
26
Hocam wipe işleminden sonra muhtemelen sdcard kısmı gidiyor sizde. Ben çözümü 2 şekilde hallediyorum.

1. /System de yani en üst dizinde "data" klasörünün içinde media diye bir klasör oluşturun. (Orangefox ile yapın)

2. Otg kullanarak romu aktarabilirsiniz. Veya destekliyorsa cihazınız, hafıza kartı ile. Ek olarak bazı yeni recovery romlar da fastboot desteği de var. Rom klasörünün içeriğini ss atarsanız yardımcı olabilirim.
Bu cihaza uygun orangefox var mı bilmiyorum bakmam gerek. Otg nasıl kullanabilirim basıyorum aktif olmuyor uygun adaptör mu gerek? Kurmaya çalıştığım rom evulation X (oncesinde pixel Experince kurmaya çalıştım) dosya içeriğini şuan atamıyorum bilgisayar müsait değil. Ama telefonuma indirip ss atarım şimdi

Telefondan açılmıyormuş 😞 her neyse.

Oyla:

Reagle

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
22
Bu cihaza uygun orangefox var mı bilmiyorum bakmam gerek. Otg nasıl kullanabilirim basıyorum aktif olmuyor uygun adaptör mu gerek? Kurmaya çalıştığım rom evulation X (oncesinde pixel Experince kurmaya çalıştım) dosya içeriğini şuan atamıyorum bilgisayar müsait değil. Ama telefonuma indirip ss atarım şimdi

Telefondan açılmıyormuş 😞 her neyse.

Hocam zip dosyası indiriyorsanız açılması lazım. Eğer bozuk olan telefonun recovery menüsünden açmaya çalışıyorsanız açılmaz evet. Ek olarak sizin için bi orangefox buldum fakat resmi değil. Kullanmak size kalmış.

Oyla:

DoktorProxy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
26
Hocam zip dosyası indiriyorsanız açılması lazım. Eğer bozuk olan telefonun recovery menüsünden açmaya çalışıyorsanız açılmaz evet. Ek olarak sizin için bi orangefox buldum fakat resmi değil. Kullanmak size kalmış.
Bunlar var

Android kaç için bu orangefox

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-06-03-01-32-43-782_ru.zdevs.zarchiver.jpg
    Screenshot_2024-06-03-01-32-43-782_ru.zdevs.zarchiver.jpg
    187,9 KB · Görüntüleme: 4
  • Screenshot_2024-06-03-01-57-29-405_ru.zdevs.zarchiver.jpg
    Screenshot_2024-06-03-01-57-29-405_ru.zdevs.zarchiver.jpg
    134,1 KB · Görüntüleme: 4
Oyla:

Reagle

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
22
Oyla:

DoktorProxy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
26
Maalesef hocam fastboot desteği yok. Orangefox android 11-14 için.
Orange foxla dediğiniz gibi yarın deneyeceğim olmazsa yazayım. Dediğinizden başka dikkat etmem gereken birşey var mı?

Oyla:

Reagle

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Reagle
Cihazım
Redmi Note 10S
Meslek
öğrenci
Konular
22
Orange foxla dediğiniz gibi yarın deneyeceğim olmazsa yazayım. Dediğinizden başka dikkat etmem gereken birşey var mı?
Başka bir şey yok hocam. Ben size flaş adımlarını yazayım yapacağınız şeylerden emin olarak yapın.

1- ofoxu flaş edin.
2- ofox üzerinden yükleyeceğiniz rom rehberine göre gerekli silme işlemlerini yapın.
3- daha sonra cihazı tekrar recovery modda (ofox da) başlatın.
4- cihazı bilgisayara takın
- muhtemelen bilgisayar cihazı görmeyecektir. Gerekli sürücülerin yüklü olduğundan eminseniz ana dizine gelip data klasörü içerisinde dosya yöneticisini kullanarak (orangefoxun kendis dosya yöneticisi var) yeni bir klasör oluşturun ve adı "media" olsun.

- Daha sonra cihazı tekrar recovery modda yeniden başlatın ve ofox ayarlar menüsün de mtp yi bir kez devre dışı bırakıp tekrar aktif edin. Bilgisayar cihazınızı görecektir.

5- gerekli romu cihaza atın
- rom oluşturduğunuz media klasörünün içerisinde olmalı
6- sonrasında romu kullandığınız rehbere göre flaş etme işlemlerini yapabilirsiniz.

İyi forumlar hocam.

Oyla:

DoktorProxy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
26
Hocam ben bu telefondan sıkılmıştım attım telefonu bi kenara kullanmadım hiç sonra ana telefonu şarja takınca bu telefonu kullanıyordum bozdum sonra tabi canıma tak etti MIUI rom atmaktansa custom rom atiyimde rahatlayayim dedim. Şimdi 2 tane rom düşünüyorum, Evolution X mi yoksa Pixel experience mi daha iyi? Bana Evolution X daha havalı geldi ama en performanslısini isterim.

Oyla:

DoktorProxy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
26
hocam yardım edermisiniz dosya gönderemiyorum illa otg cihazımı lazım

Oyla:

rastalgun

This is the way
Yönetici
Destek Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RasAlghun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
34
hocam yardım edermisiniz dosya gönderemiyorum illa otg cihazımı lazım
Recovery modda bilgisayar cihazınızı görmüyorsa cihaz sürücülerini kontrol edin çözüm olmazsa üst sürüm recovery yoksa farklı bir recovery deneyin (ofox gibi) bunlarda çözüm olmazsa artık otg kullanın.

Oyla:

DoktorProxy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
26
Recovery modda bilgisayar cihazınızı görmüyorsa cihaz sürücülerini kontrol edin çözüm olmazsa üst sürüm recovery yoksa farklı bir recovery deneyin (ofox gibi) bunlarda çözüm olmazsa artık otg kullanın.
Tamam halletim rom atmayı ama bu sefer de twrp ve ofoxta sdcard kısmı gözükmüyor. Root atmak istiyodum rom dosyasında boot.img dosyası olmadığı için twrp haliyle yapmayı denemek istedim ama sdcardda hiç bir dosya gözükmüyordu decrypt etmemi istiyordu ama şifre yok cihazda. Nasıl çözebilirim bunu

Oyla:
Üst Alt